Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kılıç Aslan

Kılıç Aslan

8,29

(17 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 22 Dk Aksiyon Macera Savaş Tarihi Aksiyon, Macera, Savaş, Tarihi

Yönetmen: Natuk Baytan Natuk Baytan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ziya Tekeli, Ali Seyhan, Bedri Uğur, Zeki Yıldırım, Cemal Gonca, Defne Dilek, Mustafa Doğan, Sönmez Yıkılmaz, Hasan Ceylan, Osman Han Devamını Gör...

Konusu : Yıl 1217 Bizans tekfurunu yenilgiye uğratan Türk Sultanı Süleyman Şah, Anadolu' da büyük bir zafer kazanır. Bizans şovalye ve komutanlar onun hazırladığı anlaşmayı imzalamak zorunda kalır. Bu durumu hazmedemeyen şovalye Antonie, Türkleri Anadolu' dan çıkarmak için sinsice planlar yapmaya başlar. Süleyman Şahı öldürüp Hristiyan aleminin yardımıyla toprakları almak için intikam yemini eder. Şah ile birlikte olan Rum prensesi Maria' nın engelleme çabaları sonuçsuz kalır ve Şah' a tuzak kurup onu öldürürler. Bu kez Maria' nın Şah ile olan birlikteliğinden doğacak Türk savaşçısı Kılç Aslan' ın intikam savaşı başlayacaktır.  Aslan42902

29 Haziran 2019 00:53

güzel bir film

Cevap Yaz

performer

16 Şubat 2018 23:06

filmin sonunu zor getirdim. bence erler filmin kara murat serileri daha başarılı.

Cevap Yaz

AlınYazısı

23 Aralık 2016 10:04

Cüneyt Arkın bu filmde bir çok sahnede DUBLÖR kullanmıştır. Ayrıca dikkat edilirce KILIÇASLAN hep pençelerini kullanmakta çok az kılıç sahnesi vardır. Kadir Kök belki yüz kez kadraja giriyor. Yüzlere yapılan Kan makyajı bir çok oyuncuya yapılmış. Çünkü güçlü pençeler ile sert vuruşlar var. Kılıç Aslan’ın aslanlar tarafından büyütülüp Sinek kaydı traşlı olması filmin en abes konusu. Bir sakal düşünülmemesi çok kötü sırıtmış. Filmin en güzel sahneleri Yarın Güneş Doğumuna kadar şu kollarıma iki tane aslan pençesi yapacaksın dedikten sonradır. Cüneyt Arkın’ın en az diyaloğu olan film heralde bu filmdir. Battal serisi kadar üzerine düşülmemiş olduğu kesin. Natuk Bayan aceleye getirmiş olmalı filmi. Film bazı ülkelerde Lion Man İsmiyle Kaset olarak basılmış beğenilmiş. Figüranlar eminim bu filmde sahneleri bir çok yara alıp tehlikeye maruz kalmışlardır. Cüneyt Abi pençeleride giyince iyice kaybetmiş kendini göz kafa burun demeden dalmış.

Cevap Yaz

bysiirtli56

7 Mayıs 2016 22:52

Bahar Erdeniz bu filmde izleyiciyi büyülüyor.film kurgu olarak çok başarılı fakat filmin sonu tamamlanmamış gibi duruyor

Cevap Yaz

benimsinema

7 Şubat 2016 16:23

Tamam bi cok sahne abartili gördük ama bazi sahneler icin gercekten dur diyebilmeli... asit i geldi ellerine bogazina kilic degdi 10 metre yüksekten düstü ama ölmedi. Ama kilic aslan bi adami bi yumruklar öldürebiliyor.. naytuk baytan iyi bir yönetmen cüneytle col iyi ikili olmuslar.. cemil sahbaz da kardes rolunde cok iyi olmus benzerlikte var yani az da olsa..

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

9 Mayıs 2015 13:29

çok komik geldi bana cüneyt tarzan olmuş bu filmde ormanda büyümüş vücudunda kıl adına bişi yok saçlar dik uzun güzel karizma yerinde. eller eritici suyun etkisiyle gider yerine aslan pençesi takar yoluna devam eder vurur kırar göğsüne kılıç darbesi yer sanırsın parmağı soğan doğrarken kesilmişte 1 2 gün sonra iyileşir. bahar erdeniz onu bıçaklar 10 dk sonra ayağa kalkıp hem baharı kurtarır hemde önder olur. komik ama baba için seyredilir.

Cevap Yaz

jeremiekhan

4 Ağustos 2013 00:53

bazı aksiyon sahneleri çok komik yani baya abartılmış yerler var filmden soğutuyor natuk baytan a yakışmamış bunlar ama kült film tabi o ayrı

Cevap Yaz

segal844

22 Mart 2012 13:27

Çok güzel bir film. O filmde oynayanlar arasında karakter oyuncularından İbrahim Uğurlu ve Süheyl Eğriboz sitede oyuncular arasında yok, eklenmemiş onları da en kısa zamanda eklerseniz sevinirim..

Cevap Yaz

torkiş

11 Ekim 2009 18:56

Defalarca izlememe rağmen bıkmadığım bir film...

Cevap Yaz

Loverman

29 Temmuz 2009 01:36

En güzel tarihi filmlerden biri. süleymanşahın antuan tarafından haince öldürülmesinden sonra anadolu bizans yönetimine kalır. bu sırada süleymanşahın karısı emine rüstem beyle saklanırken doğum yapar ve ölür. doğan çocuk aslanlarla yaşar ve vahşileşir. ayla ve adamları bizansa karşı tuzaklar kurar. tuzağa düşürdüğü altarı tam öldürecekken karşılarında ormanda vahşileşen kılçaslanı görür. konuşmasını bilmeyen kılıçaslan ayla ya yakınlık duyar. fakat altarı kurtarmasından ötürü ayla onu yaralar . kılıçaslan olduğunu omzundaki mührü görünce anlar. sonra onu içlerinde yetiştirirler. konuşmasını da öğrenir. savunmasız bir anda bizans baskınında yakalanıp esir düşerler. antuan, oğlu altarın süleymanşahın oğlu oluğunu öğrenince onunla kılıçaslanı karısı marianın gözü önünde dövüştürür. buna dayanamayan maria orada ikisinide aynı mühürleri taşıdıklarını kardeş olduklarını haykırır ve bu yüzden antuan tarafından öldürülür. kardeş olduklarını öğrenen kılıçaslan ve altarın artık tek hedefi antuandan babaları süleymanşahın intikamını almaktır.

Senaryo farklıdır o yüzden de filmin başında şöyle biryazı geçmektedir. filmdeki kılıçaslanla selçuklu sultanları kılıçarslan1,2,3 ve 4 arasında sadece isim benzerliği vardır. gerçekte böyle birşey yaşanmamıştır. filmin sonlarına doğru kılıçaslanın elleri antuan tarafından erimiş demirle dağlanınca elleri tutmaz olur. sonrada aslan pençesi gibi bir pençe yaparlar demirden.     

Cevap Yaz
Yandex.Metrica