Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İhsan Gedik (İhsan Gedik)

İhsan Gedik

Doğum Yeri : Bafra-Samsun

Doğum Tarihi : 10 Haziran 1942

Eğitim : İlkokul

Hakkında : 1942 yılında Samsun da bir çiftçi ailesinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaşta ailesi ile İstanbul'a gelen İhsan Gedik, meraklı olduğu sinema ile tesadüfi bir şekilde tanışma fırsatını bulmuş. Kendisi o günleri bir röportajında şu şekilde anlatmaktadır: ''Semih Sezerli geldi, “Abi hemşerim İhsan Gedik” diye arkadaşım beni ona tanıttı. O zamanlar 16 yaşındaydım. Kovulan arkadaşın yerine teknisyen olarak işe başladım. Erdek'te rahmetli Ayhan Işık ile bir filme başladılar. Ayhan Işık’ı öldürecek iki adam lazımdı. Rolü oynayacak adam gelmeyince Yavuz Selakman’ın yanına biri lazım. Memduh Ün dedi ki’ “bir ceket verin İhsan’a gelmeyen arkadaşın yerine o oynasın”. Badigard rolü. Hemen kendimi o işe adapte ettim. Rahmetli Ayhan ışık’a saldırdık. Kavga yaptık, rolümü başardım. Memduh Ün meşhur lafını söyledi “aferin tokmak”. Bana da o zaman 50 kr verdi. Yakut Film’in değişmez elemanı olmuştum.” Birçok ünlü sinema yıldızı ile yüzlerce filmde farklı rollerde oynayan İhsan Gedik, şu anda film ve dizilerde oynama imkanını bulamadığından dolayı, farklı bir şeyler yaparak, “Dünden bu güne İhsan Gedik” albümü çalışmalarına başladı ve 48 yıllık sinema geçmişini, yaptıklarını bir kitap halinde derleyerek hazırladı.

İlgili FilmlerVeliKara

1 Ağustos 2020 10:17

Kendisiyle 2018 de Funikuler tramvay da karşılaştık ve konuştuk, harika bir insan, çocuk tiyatrosunda çalışıyormuş bir de sinema ile ilgili kitap yazmış onu imzalayıp veriyor, karşılığında ne verirsen onu alıyor. Tanıdığıma çok memnun oldum.

Cevap Yaz

burcusara

17 Ağustos 2019 21:22

Sanırım kitap yazıp onu satıp kızını okutmuş. Beyaz show da görmüştüm bir kere, çok eğlenceli birine benziyor. Zaten oyunculuğu çok iyi. Kızını okuttuysa umarım kızı da ona bakar, hiç kimseye muhtac etmez. Sokaklarda yaşıyor diyenler var ama doğru mu acaba? Ben "yok artık" derim ama tabiki kendim İstanbulda yaşamadığım için kesin birşey bilmiyorum. Benim için kıymetli bir Yeşilçam emektarıdır.

Cevap Yaz

sinemaadamı

30 Ocak 2016 14:46

iyi bir karakter oyuncusudur. birara kendisiyle denk geldim yaşlanmıştı,baston kullanıyordu kimseyle pek muhatap olmuyordu soğuk bir adamdı fakat gerçekten büyük bir emektar,cüneyt arkın,yılmaz güney, kadir inanır filmlerinde onu hep görürdük.kötü adam rollerine çok yakışıyor. ben en çok battal gazi filmindeki petro, sığıntıdaki sadık, beş mülyoncuk borç verir misin filmlerindeki burhan rollerini seviyorum. çok iyi bir oyuncu :))

Cevap Yaz

eylülfırtınası

22 Ekim 2015 16:22

Cengiz Özdemir, ne demek istediğinizi anlamadım.Sanırım anlayan da olmamıştır.

Cevap Yaz

cengizozdemir

22 Ekim 2015 04:52

ihsan gedik abimiz yasin ilerlemis dana nedesek bos gecimini saglamiyorsa neden birakmadin figiranligi fazlada kitlenmenin anlami yok yazik etmissin kendine yadigar ejder gibi sokkaklarda

Cevap Yaz

Kleberson

18 Haziran 2015 03:27

iyi bir oyuncudur

Cevap Yaz

anelka39

29 Haziran 2014 02:24

kendisi ile tanışıp fotoğraf çekinme şansına nail olanlardanım yeşilçamın emektarları zor durumda onlara şans bekliyorlar ...

Cevap Yaz

aliyayla57

13 Haziran 2012 16:25

 Kötü adam rolünü oynamaz, adeta yaşar. Bence kötü adamı oynarken başarılı rolünün en zirve yaptığı nokta, filmin jönüne bakışlarıdır. Sadece patronun emrini şekli olarak yerine getirmez. Patronun duyduğu hıncı daha fazlasıyla duyarak bakar jöne. Bir an önce öldürme emrini almayı isteyen gözlerle bakar. Kötü adamlık O'nun işidir. Kimse O'nun kadar "iyi" kötü adam olamaz.

Cevap Yaz

forestcar

2 Mayıs 2012 15:46

türk sınemasına gerçekten emek vermiş sanatcımızdır..ihsan gedilsiz  film olmaz gibi bır şeydi.. bır çok jönün degişmez karakter oyuncusuydu..ayrıca başarılı  kalıteli oyuncudur ..bu sıralar hıç bır projede yer almıyor...başarıların devamını dilerım...

Cevap Yaz

MGUNAY

27 Ocak 2010 11:05

en fazla cüneyt arkın ve yılmaz güney filmlerinde oynamıştır uzun ömürler diliyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica