Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Son Osmanlı Yandım Ali

Son Osmanlı Yandım Ali

8,69

(118 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 19 Ocak 2007 Aksiyon Duygusal Savaş Tarihi Aksiyon, Duygusal, Savaş, Tarihi

Yönetmen: Mustafa Şevki Doğan Mustafa Şevki Doğan

Ülke: türkiye

Gişe: 1.087.570

Oyuncular: İsmet Erten, İhsan Gedik, Volkan Adıyaman, Ayhan Yıkgeç, Ziynet Sali, Mahmut Gültepe, Şakir Demirpehlivan, Mehmet Soyarslan, Halil Kumova, Mustafa Selçuk Gürmeriç Devamını Gör...

Konusu : İşgal sırasında terhis edilen bahriye çavuşu Yandım Ali (Kenan İmirzalıoğlu), kendisi askerdeyken evlenen Defne (Cansu Dere) için, için için yanmaktadır. Onu alıp Viyana’ya kaçırmak niyetindedir. Ama Mustafa Kemal’e rastlayınca işlerin boyutu değişir. Kendini vatanına adayan bu genç adam asıl aşkının üzerinde yaşadığı topraklar olduğunu anlar. Tek başına bu ülkenin davasını omuzlamaya kalkar.

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Dekor Tasarım

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Yazım Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

Müzik ekibi

Diğerfahri07

20 Mart 2021 13:17

Çok güzel,tarihi bir film.Kenan İmirzalıoğlu içinde değişik bi çalışma olmuş.İzlemeyenlere tavsiyemdir.10/8

Cevap Yaz

umutce06

27 Eylül 2015 14:04

Son Osmanlı Yandım Ali,zamanının açık ara en sağlam çıkış yapan ve en çok ilgi gören filmlerinden biri olmuştur.Konusu,oyunculukları,oyuncu seçimleri mükemmele yakın olmakla birlikte,milletimize yakışan nadir Türk filmlerinden biri olmuştur.Malesef bu tarz filmler çok yapılmıyor ülkemizde,askeriye bile olsa komediye çevrilmek isteniyor,tabi absürt komedi olduğundan milletimiz de ilgi göstermiyor ve yabancı filmlere yöneliyor.Kahramanlıklar ve delikanlılıklarla dolu şanlı tarihimiz,bir nevi çarpıtılmaya çalışıyor,farkında olarak veya olmayarak.Son Osmanlı Yandım Ali gibi filmler çıktıkça milletimiz benliğine kavuşabilir,ancak bu şekilde kendine yakışan halk tipini bulabilir. Atalarımızın,dedelerimizin yaptığı kahramanlıkları ve uğruna can verdiği değerleri unutmak,böylesine şanlı Türk ırkı için asla söz konusu bile olmaması gerekmektedir.Bunun için içtenlikle kutluyorum yönetmeninden direktörlerine,oyuncularından emeğe geçen herkese;umarım böyle kaliteli ekiplerden,böyle şahane filmler yapılmaya devam eder. Ayrıca herkese de tavsiye ederim,milli duyguları başarıyla veren,gururlandıran,heyecanlandıran,yeri geldiğinde hüzünlendiren,insanın göğsünü kabartan mükemmel bir yapıt.10 üzerinden 10.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

11 Kasım 2014 18:58

Kenan varsa kötü film yoktur karizmasıyla film kurtarıyor 7/10

Cevap Yaz

oznuryilmaz

4 Şubat 2014 03:09

Filmden etkılenmedım desem yalan olur benı tarıhe götürdü ama kenanın ettıgı küfürler bıraz abartı ve fılmde savaştan fazla seks var.

Cevap Yaz

yakalasana34

28 Kasım 2013 18:24

Osmanlımızın tarihlerinde nasıl tokat attıklarını bu filmde öğrenmiş olmuştum güzeldi

Cevap Yaz

rhegno

3 Ekim 2012 00:46

O günleri cok güzel yansıtmış..kenan'ın oyunclugu zaten her zaman mükemmel

Cevap Yaz

balbal

26 Aralık 2010 20:58

Osmanlının son dönemlerinde vatansever insanların yaptıkları kahramanlıklarını anlatan başarılı bir yapım olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

14 Ekim 2010 18:36

"Aydınlı Yönetmen Mustafa Şevki DOĞAN'NIN başarılı yönetmenliği olan, Kenan İMİRZALIOĞLU'NUN en iyi oynadığı Eserin çizeni Suat YALAZ'IN Tarihe dem vuran.. bir sinema klasiği..."

Cevap Yaz

ceyhun_mr

22 Mayıs 2010 21:01

yer yer milli mücadele ruhunu verse de tarihi filmden ziyade milliyetçilik duygularımızı kabartan yiğitlik öyküsü son osmanlı ÇAPKIN Ali'nin öyküsü..İzlenebilecek kadar iyi,tercih edilebilir.

Cevap Yaz

adult birey

21 Mayıs 2010 23:53

İlk olarak, bu film tarihi bir film değil sadece eski dönemde geçen bir aşk filmi olabilir. Ne kurtuluş savaşını anlatıyo ne kuva-yi milliyeyle bi ilgisi var. Milliyetçi duygularını körüklemek için bir filme ihtiyaç duyanlar Kurtuluş gibi Cumhuriyet gibi filmleri izlesinler. Bu film yalnızca eğlencelik hoş bir film olabilir. Alican Yücesoy ya rolünü önemsememiş ya pek çalışmamış ya da sandığımdan kötü bir oyuncu. Bakışlarının Gazi Paşa'nın güven veren, kendinden emin bakışlarına benzemesi şöyle dursun, acz içinde. Cansu Dere iyi bir oyuncu fakat bu filmde böyle pasif olmasının sebebi yönetmene veya senaryoya bağlanabilir, kendisinin bir eksikliği olduğunu düşünmüyorum.

Bunun dışında; bazı patlama sahneleri abartılmıştı ve duyguyu verebilmek için çekilen bir kaç bayağı sahne vardı. Cinsi münasebet içeren sahneler hikayenin akışında göze batmamakta.

Sanırım seneye devamını izleyeceğiz.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica