Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kenan İmirzalıoğlu (Kenan İmirzalıoğlu)

Kenan İmirzalıoğlu

Doğum Yeri : Ankara

Doğum Tarihi : 18 Haziran 1974

Eğitim : Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi - Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik

Hakkında :

Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran 1974 tarihinde Ankara'nın Bala İlçesi'ne bağlı Üçem Köyü'nde doğar. ilkokulu doğduğu köyde okur. 12 yaşına gelince orta öğrenim için Ankara'ya teyzesinin yanına gider. Ortaokul ve liseyi Ankara'da bitirir.

Başarılı bir öğrenci olan Kenan İmirzalıoğlu, ayrıca okulun basket takımında oynar. Üniversite seçme sınavını ilk girişte kazanamaz. Köyüne döner ve üniversite sınavına hazırlanır. İkinci girişinde Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nü kazanır ve İstanbul'a gelir.
İmirzalıoğlu, okul arkadaşlarının ısrarı üzerine bir ajansta mankenliğe başlar. Daha sonra Best Model Of Turkey'in elemelerine katılır ve birinci seçilir. Birinci olduğu için Best Model Of The World'e katılır, orada da birinci olur. İlk defa bir Türk, bu yarışmada dünya birincisi olur.

Yarışmadan sonra İmirzalıoğlu’na dizi teklifleri başlar. Yönetmen Osman Sınav, ona Deli Yürek dizisinin başrol oyunculuğunu teklif eder. Osman Sınav’ı sevdiği için teklifi kabul eder. Dizi çok beğenilir. Diziden sonra Deli Yürek Bumerang Cehennemi adlı filmin başrolünde oynar.
İmirzalıoğlu, Deli Yürek süreci bittikten sonra dil eğitimi için Amerika'ya gider. Amerika’dan dönünce bir çok film ve dizi için teklif alır. Uğur Yücel'in yazıp yönettiği Alacakaranlık dizisini kabul eder. Daha sonra aynı kadronun hazırladığı Yazı Tura adlı sinema filminde rol alır.

 
Iliyana

13 Kasım 2020 14:16

Hello, my name is Iliana from Bulgaria, I invite you to Bulgaria to make a gift to my beloved to contact me!

Cevap Yaz

Sinemakralı1

23 Mart 2020 12:17

Yakışıklı ve karizmatik oyuncu kendisini oyuncu olarak geliştirdi sunuculuğu da fena değil oyuncu sinem kobal ile evlendi başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz

gokhan.ozdemir

8 Aralık 2018 09:19

çok sevdiğim ve saydığım başarılı bir oyuncu ve hayatında başarılarının devamını diliyorum. Saygılarımla,

Cevap Yaz

halilmutluyorgali

2 Ocak 2017 22:01

Kenan İmirzalıoğlu gerçekten ona kabadayı rolü yakışıyor ilk dizisi Deli Yürek'te Yusuf Miroğlu'nu canlandırırken henüz 25 yaşındaydı mafyaya karşı duran bir genç rolündeydi sonra diziden yola çıkarak yapım Deli Yürek Bumerang Cehennemi filmi onun ilk sinema deneyimiydi Ardından Alacakaranlık Yazı Tura ve Ejder Kapanı gibi yapımlarda Uğur Yücelle çalıştı Acı Hayat dizisinde Mehmet Kosovalı'yı Son Osmanlı Yandım Ali filminde Yandım Aliyi Kabadayı filminde Devran rolünde oynadı Ejder Kapanı Ezel Karadayı ve Uzun Hikaye gibi sevilen dizi ve filmlerde oynadı birlikte başrol oynadığı başlıca oyuncular Zeynep Tokuş Melda Bekcan Uğur Yücel Olgun Şimşek Selin Demiratar Cansu Dere Şener Şen Berrak Tüzünataç Nejat İşler Aslı Tandoğan İsmail Hacıoğlu Tuğçe Kazaz Bergüzar Korel Tuncel Kurtiz Yiğit Özşener Çetin Tekindor gibi ünlü isimlerdir

Cevap Yaz

AlınYazısı

10 Mayıs 2016 19:57

Kenan İmirzalıoğlu mankenlikten gelme bir oyuncu 1999 da deli yürek ile türkiyede .daha yeni yeni mafya dizileri parlıyordu Deliyürek ilklerdendi. Kenan için iyi bir başlangıç oldu fiziği duruşu bu iş için çok uygundu kendini bu rolde baya geliştirdi ülkede bir anda popüler bir karakter halini aldı. Neyseki sonraki yapımlarında bu tarzını hiç bozmadı tabi bir iki yapım hariç. Bana kalırsa İmirzalıoğlu oyunculukta en üst seviyeye daha çıkmadı yani onun oynadığı karakterler çok az. Yaşınında ilerlemesiyle bu onun için bir dezavantaj. İyi bir senaryoyu beklemek karakteri sevmek tabi gişe yapar endişesi bunlarında önemi büyük. İmirzalıoğlu bir tarihi filmde oynayabilir mesela bir hükümdarı bir serdarı canlandırabilir. Yada deneyimli bir polisiye dedektif filmi yapabilir bu yaş tam o hal için uygun neyseki öyle bir durum hala yok. Silahı belinde asi duruş sert bakış mağrurluk v.s roller dışında Başka rollerle artık sevenleriyle buluşmalı Ülkede mankenlikten gelme oyuncular tamamıyla jön değil. Olamazda Kenanda biraz erkeksilik var yani anadolu erkeği tipi Buda onun oynadığı karakterlerde silahı ve asiliği tek adam olmayı meydana çıkarıyor. İdolü kimdir bilmiyorum ama yeşilçamda kendine idol alması gereken tonla oyuncumuz var. Görüşü duruşu ve türk sinemasının geleceğinde neler yapma neleri oynama neleri yaratma hayali var onuda bilmiyorum. Kendisine başarılar diliyorum bi elin parmağını geçmeyecek başrol oyunculuk kabiliyetindeki olan insanların başında. Gerekirse senaryoyu kendisi yazmalı kendisi oynamalı yaşadığı topraklardaki olayları, izlediği türk filmlerinde akılda kalan yada işlenmemiş temaları işlemeli.

Cevap Yaz

Çağlan34

19 Ocak 2016 20:34

Adam gibi adam.

Cevap Yaz

sinemaadamı

13 Ocak 2016 14:08

günümüzün en iyi jönlerinden bridir. 192 boyu ile düzgün fiziğiyle ve büyük oyun gücüyle tam bir star. deli yürekle başlayan hikayesi acı hayatla devam etti ardından ezel geldi sonra da karadayı. 2000 li yılların kadir inanırı,tarık akanı, cüneyt arkını. tabi onların yerini tutamaz bi ayrı bi konu ama gözleriyle oynayabilen şuan için tek oyuncu. kendini rolüne öyle bir veriyor ki sanki rol yapmıyor yaşıyor zaten oyuncu dediğin rolünü sadece oynamamalı adeta yaşamalı. hep kenan hep sert adamı oynuyor acaba başka tarzlardada aynı başarıyı gösterebilirmi ? mesela bi komedi de güldürübilir mi ? yumuşak huylu bir insan karaterini canlandırabilr mi ? bunlar hep soru işareti benim kafamda ve eminim bunu merak eden bi sürü insan daha vardır .kendisine başarılar diliyorum.

Cevap Yaz

vatansever10

14 Aralık 2014 19:40

günümüzün jönlerinden.oyunculuğu gerçekten çok iyi olan birisi.

Cevap Yaz

kaledddd

14 Kasım 2013 17:06

aynı roller hep sert bakışlı adamlar biraz farklı roller artık

Cevap Yaz

kral_affetmez

9 Kasım 2013 19:06

deli yürek ve acı hayat gibi dizilerde başrol oynayarak izlenme rekorları kırmış gönülleri fethetmiş bir oyuncu.yeni oyuncular içerisinde en sevdiğim en kral oyuncudur bence yeni jenerasyonu göz önüne alırsak.ve bu kadar az dizide ve filmde oynamış olmasıda büyük şanssızlık.aslında daha birçok dizide ve türk filminde ona rol verilebilir ben onda büyük bir oyuncu gücü ve ruhu görüyorum ve onu çok başarılı buluyorum kenan imirzalıoğluna sevgilerimle.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica