Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Taçsız Kraliçe

Taçsız Kraliçe

8,19

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 30 Dk Dram Dram

Yönetmen: Orhan Elmas Orhan Elmas

Ülke: türkiye

Oyuncular: Kamer Sadık, Süheyl Eğriboz, İhsan Gedik, Renan Fosforoğlu, Devrim Parscan, Ayten Güneş, Vural Cantürk, Baki Tamer, Suzan Avcı, Eray Özbal Devamını Gör...

Konusu : Yoksul ama dürüst bir yaşam sürdüren Naciye (Ahu Tuğba), güzelliği ile dikkat çekmektedir. Bir rastlantı sonucu tanıştığı Tarık adlı bir gençle ilişkileri kısa bir süre sonra aşka dönüşür. Bu ilişkiyi öğrenen Tarık’ın babası Reşat, oğlunun yoksul bir ailenin kızıyla evlenmesini onaylamaz. Tarık’ın Naciye’den ayrılmasını sağlar. Naciye kısa sürede zengin olup Tarık ve Reşat’tan intikam almaya yemin eder. Bir yarışmada “Sinema Güzeli” seçilince bu fırsat eline geçmiş olur. Ünlü sinema sanatçılarıyla filmler çevirmeye başlar. Ünü ve serveti artan Naciye ismini de Ahu Tuğba olarak değiştirmiştir. Kazandığı ödüller, para ve başarılar başını döndürmeye başlar. Kaprisleriyle çevresini canından bezdirir. Eroin bile kullanmaya başlamışlardır. Sonunda sözünü tutmuş, Tarık’ın babasından intikamını da almıştır. Bir gün taksi şoförü Cengiz’le (Burçin Oraloğlu) tanışır. Aslında nişanlı olan Cengiz ilk başta Naciye’den etkilenir. Ama sonradan ilişkisi dayanılmaz hale gelir. Naciye’nin uyuşturucu bağımlılığına da tanık olan Cengiz, nişanlısına döner. Bir süre sonra polise yakalanan Ahu’yu, suçu üzerine alan Cengiz kurtarır ve onun yerine hapse girer. Ahu, pişman olmuştur. Geçmişe çizgi çizmek ve hayata yeniden başlamak amacıyla babaevine döner. Ama babası evden kovar. Sürekli içmektedir. Daha sonra kurtulmak için hastaneye yatar. Ahu hastaneden çıktığında, hiçbir gazinocu ve film yapımcısı iş vermez. Ahu artık yolun sonuna gelmiş bir sanatçıdır. Artık mekanı kötü oteller, batakhanelerdir. Uyuşturucu ve içki benliğini ele geçirmiştir. Cengiz tahliye olduğunda eski nişanlısı ile evlenir. Ahu bir kez daha yıkılır ve yüksek dozda uyuşturucu alır. Öldüğünde gözbebeklerinde ünlü olduğu günlerin hayali vardır…TubaArtan

22 Ağustos 2017 11:30

Ahu Tuğba filmlerini pek izlemesemde Burçin Oraloğlu hatrına izledim ve beklediğimden iyi buldum.. ibretlik ve biraz iç burkan Orhan Elmas filmi..

Cevap Yaz

liondaddy

5 Haziran 2013 22:32

Çok güzel bir film, seyredilmeli. Ahu Tuğba çok iyi oynamış.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

7 Ocak 2011 03:03

Mükemmel bir film."Naciye" Ahu Tuğba  manikürcü bir genç kızken nişanlısı tarafından iğfal edilmesi."Tarık" Eray Özbal zengin bir holding sahibinin oğlu olması.Bir sinema yarışmasında birinciliği kazanarak sinemaya geçişi.Hızlı şöhret basamakları şarkıcılık ve hızlı düşüş.Ayrıca Nuri Alço bir jönü iyi oynadı artist rolünde.Kazandığı bir takım ödüller ve otel odasında biten bir hayat.Ders niteliğinde ve şöhretin ateşten bir gömlek olduğunu konu edinmiş.Belkide zamanında bu filmdeki gibi yada buna benzer nitelikte yaşamını kaybeden.Hayatı alt üst olan ünlülerimiz vardır.(Örnek:Süha Doğan'ın akıl hastanesindeki vefatı gibi).Yanlış anlaşılmasın sanatçıyı küçük düşürücü bir durum olarak algılanmasın sakın.Sadece verdiğim bir örnektir.Ahu Tuğba gerçekten rolünde çok başarılıydı.Mutlaka es geçilmemesi lazım  seyretmeye değer filmlerden.

Cevap Yaz

MGUNAY

20 Ekim 2010 15:15

iğfal edilen Naciye tesadüfle şöhretin yolunu bulur ama uyuşturucu bataklığı ve zamanla herşeyini kaybetmesi sonu olur Ahu Tuğba filmde çok başarılı.

Cevap Yaz

ozcanbektas1982

7 Kasım 2008 20:11

Kanımca Ahu Tuğba'nın Kayıp Kızlar, Zifaf, Yangın, Kadın Bir Defa Sever, Beyaz Ölüm filmlerinden sonraki en güzel filmidir. Filmin müzikleri de çok muhteşem.Seyyal Taner'in Naciye şarkısı filmle birebir örtüşmekte.

Cevap Yaz

capone

16 Aralık 2007 11:47

şan,şöhret,para bu üçlü herkese saadet getirmez.ünlü bir film yıldızyken kaprisleriyle herkesi canından bezdiren ahu son zamanlarda iş bulamaz ve en sonundada çareyi uyuşturucu batağında arar.izbe bir meyhane köşesinde hayatını kaybeder.güzel bir filmdi

Cevap Yaz

enigmacuture

23 Ocak 2007 17:54

Cevap Yaz

FadingShades

13 Şubat 2006 05:06

Filmde şarkıcı olduğu ve \" Naciye \" isimli şarkısını söylediği bir sahne var ! Seyyal Taner`in sesinin kullanıldığı bu sahne filmin en unutulmaz video klip gibi olan sahnesidir ... 80`lerin en unutulmaz en keyifli filmlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Ahu Tuğba ise her zaman olduğu gibi son derece hoş ve güzel :-)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica