Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tarık Şimşek

Tarık Şimşek

Doğum Yeri : Ağrı

Doğum Tarihi : 17 Nisan 1945

Ölüm : 1991-10-19

Hakkında : Türk sinemasını önemli yardımcı oyuncularından biri olan Tarık Şimşek 17 Nisan 1945 yılında Ağrı’da doğdu. Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak 19 Ekim 1991 yılında, genç denilebilecek bir yaşta yine memleketi Ağrı'da vefat etti. Ağrı şehir mezarlığına defnedilmiştir. Erol Taş, Bilal İnci, Kazım Kartal gibi sert yüz hatlarına sahip ve kötü adamlığı görünüşünden belli, hatta adeta alnında yazılı aktörlerin aksine o, Önder Somer, Cem Erman ve Nihat Ziyalan gibi karşısındaki kadına güven veren ve sonra da hain planını uygulayan yakışıklı kötü adam tipini başarıyla canlandıran oyunculardan biridir. Yakışıklılığı ve olumlu yaklaşımlarıyla özellikle kadınların güvenini kazanan Şimşek, sonra acımasızca kötülüklerini yapan kötü adam rollerinin aranan oyuncusudur.

İlgili FilmlerMusaKaya

8 Şubat 2021 19:16

Özellikle Cüneyt Arkın filmleri ile hatırlıyorum kendisini. Kin, İnsan Avcısı, Asılacak Adam ve Kanca gibi birçok filmde yardımcı oyuncu olarak başarılı bir performans sergilemiştir. Özellikle ''kötü adam'' olarak Yavuz Selekman ile birbirlerini iyi tamamladıklarını düşünüyorum.

Cevap Yaz

KralAkrep07

22 Eylül 2019 10:25

Tıp Kı Yavuz Selekman Gibi Cüneyt Arkın Filmlerine Çok Yakışan Görünüşü Sebebiyle Kötü Rollerde Oynayan Özellikle Korkusuz Cengaver De Ki Oyunculuğu Çok İyidi , Her Filimde Genel De Kötü Adam Olarak Karşımıza Çıkan Tarık Şimşek 46 Yaş Gibi Erken Bir Yaşta Aramızdan Ayrılmış Erken Ölmesine Üzüldüm...

Cevap Yaz

mansur34

16 Mayıs 2016 13:56

Tarık şimşek kötü adam rollerinde başarılıydı ama 70 ler de çevirdiği +18 filmler bence kariyerine epey zarar verdi oysa türk sinemasının sayılı kötü adamlardan biri olabilirdi.

Cevap Yaz

sinemaadamı

5 Kasım 2015 11:16

sinemanın dev karakter oyuncusuydu. uzun boylu , yakışıklı ve kötü adam rollerinin unutulmaz jönüydü. serdar gökhan , tamer yiğit , cüneyt arkın filmlerinin olmazsa olmazlarındandı.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

MGUNAY

30 Mart 2010 11:16

yorumuna aynen katılıyorum ben birçok bilgiyi bu siteden öğrendim birde ne yazikki artık televizyonlar eski türk filmi vermiyorlar ya dizilerin tekrarlarını 100 kere koyuyorlar yada verseler bile 5 6 filmi döndürüp döndürüp yayınlıyorlar bence televizyondan film izlemek bana göre mantıksız geliyor internetten film izlemeyi tavsiye ediyorum.

Cevap Yaz

selahatk

24 Mart 2010 00:46

kendisini hiç başrolde görmedim ama oynadığı filmlerde başarılı olduğunu gördüm.bence iyi bir fiziği vardı.vefaat ettiğinide şimdi siteden öğrendim.çoğu sinama sanatçımızın vefat ettiğinden haberimiz olmuyor.tarık şimşek için konuşmuyorum ama nedense tv ler gazeter yeşilçam sanatçılarının vefaatlarıyla ilgili haber yapmıyorlar.halbuki bu aralar hangi kanalı açarsanız açın türk filmi görürsünüz.bence yeşilçam  sanatçılarımıza haksızlık ediliyor

Cevap Yaz

tarihci5555

9 Mart 2010 17:40

tarık şimşek..sinemamızın delikanlısı...en çok arzu okay'la beyaz kuş filmindeki duştaki sevişme sahnesinde ve yine arzu okayla çektiği zehirli çiçek filmindeki sevişme  sahnelerinde yerinde olmak isterdim doğrusu..çok şanslıymış arzu okayla olmak herkese nasip olmaz

Cevap Yaz

MGUNAY

22 Aralık 2009 10:16

türk sinemasının yakışıklı kötü adamlarındandır en çok Cüneyt Arkın ve Yılmaz Güney filmlerinde kendisini gördüm. tabi değersiz filmler bu oyuncuyuda etkisi altına aldı ve yeteneği köreldi. sonra furya kapanınca doğru dürüst bir filmde kendisini görmedik Allah rahmet eylsin.

Cevap Yaz

kuşçu

11 Kasım 2009 22:02

Mafya elemanı rolünde çok eğenirim kendisini. En çok Babanın Oğlu'nda başarılı buldum.

Cevap Yaz

enigmacuture

15 Mayıs 2009 13:07

İkinci adam rollerinin aranan oyuncusu. 70"li yıllara damgasını vuran erotik Türk filmi furyasının önemli oyuncularından. En iyi performansının Horoz Gibi Maşallah adlı erotik-komedi filmi olduğunu düşünüyorum. İyi bir oyuncu.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica