Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ali Seyhan

Ali Seyhan

Doğum Yeri : Adana

Doğum Tarihi : 3 Nisan 1930

Ölüm : 1984-12-26

Eğitim : Lise

Hakkında :

İlgili Filmler

Resimlerdedeefendi

8 Ağustos 2016 17:44

Düğün Dernek'teki Tüpçü Fikret'i rahmetliye benzetiyorum. Saç ve bıyık aynı.

Cevap Yaz

dundarahmet

17 Şubat 2015 02:36

Allah taksiratini affetsin Amin rahmetli benim oglumun dedesi olurdu. Iyi ve çok sessiz bir insandı. Allah rahmet eylesin.nur içinde yatsın. Aminnnnnnn.

Cevap Yaz

Mehmet Desouza

19 Şubat 2012 02:21

Birçok filmini seyrettim.Genelde mafyanın yanındaki adam rollerinde kendisini izledik.Ön plandaki rollerde pek filmini izleyemedik fakat bir filminde kadın kılığına girdiğini hatırlıyorum.Filmin ismini hiç hatırlayamıyorum.Sonuçta sessizce ve çok erken vefat etmiş,Yeşilçam'a çok emek vermiş bir sanatçıdır.

Cevap Yaz

Alın yazısı

25 Ağustos 2011 20:23

1930 Adana’da doğan Ali Seyhan, özellikle 60′lı yıllarda sinemamızın kötü adamlarından biridir.Kendine has saç ve bıyık stiliyle anımsadığımız oyuncu bir kaç film dışında hep kötü rollerdeydi.200 civarı film ile tam bir Yeşilçam emektarı olan Ali Seyhan, 1984 yılında aramızdan ayrılmıştır.

Cevap Yaz

delikadir39

26 Ocak 2011 21:40

Kendine has saç ve bıyık stiliyle anımsayacağız.2-3 film dışında kötü rollerdeydi.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

ozkaracam

29 Aralık 2010 10:15

Ali Seyhan'ın benim anılarımda yer etmesi, 1970'li yılların ilk yarısında yayınlanan gençlik dergisi Seksek sayesinde olmuştu. Çocuklara ve ergenlere yönelik, çizgi roman ve fotoromanların olduğu bir dergiydi bu. Okuyucuları olan çocuklar arasında yarışmalar düzenler, kazananları dergideki fotoromanlarda oynatırdı. Bu amatör çocukların yanında Yaman Coşkun, Tuncay Torun, Özcan Yiğitmen (kız), Funda Gürçen, Yeşim Okçugil gibi, dönemin sinemasının çocuk yıldızları da, fotoromanlarda rol alırdı. Tabii ki, çocukların başrolde oynadığı, bazı maceralar yaşadıkları fotoromanlardı bunlar. Ali Seyhan, bu fotoromanlarda sık sık gözüken bir oyuncuydu. Sinemadaki rollerine paralel olarak, genelde kötü adamları canlandırıyordu, fakat rolleri sinemadakilere göre biraz daha önemli rollerdi. O donuk karelerde bile o kadar canlı bir duruş sergiliyordu ki, ben ciddi bir biçimde ürküyordum bu adamdan. Kendisini saygıyla anıyorum. 

Cevap Yaz

Orhan Erim

3 Mart 2010 01:16

Allah rahmet eylesin. 70 li yıllarda bizim işlettiğimiz kahvehaneye gelirdi. Sinemayı sevmemde onu tanımam büyük etkendir.

Cevap Yaz

segal844

7 Aralık 2009 15:31

Türk sinemasında yan rollerde kötü adamı oynamış ve figüranlık yapmış bir oyuncuydu.Çoğu filmini izledim ve hepsinde aynı kalitede oyunculuğunu göstermiştir.Kendisinin dışında usta karakter oyuncularıyla rol aldığı filmlerde güzel filmler ortaya koymuştur.Figüranı oynarken rollerinin getirdiği mizahı da içine katmış böyle olunca da ortaya salt kötü adam profili çıkmamıştır.Azımsanmayacak kadar film yapması da onun ustalığını ortaya koyuyor. Rahmetli karakter oyuncumuzun kişisel bilgilerinde ki eksikliklerin tamamlanması yerinde olur.Buna hassasiyetle yaklaşılacağını tahmin ediyorum. Saygıyla anıyorum..  

Cevap Yaz

denizguneyli

24 Temmuz 2009 04:47

70'li yılların ortalarına doğru Almanya'ya yerleşti. Böylelikle sinemaya da ara verdi. Video furyası döneminde AS Video Film adı altında Video Film işletmeciliği yaptı.

Cevap Yaz

Alın yazısı

21 Ekim 2008 21:54

Sinemada Daima kötü Adamların Fedailiğini yapmıştır.yüzlerce filmde rol aldı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica