Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kurşunla Selamlarım

Kurşunla Selamlarım

6,86

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ekim 1971 Aksiyon Macera Aksiyon, Macera

Yönetmen: Feyzi Tuna Feyzi Tuna

Ülke: türkiye

Oyuncular: Kazım Kartal, Meltem Mete, Hamit Yıldırım, Kayhan Yıldızoğlu, Ergun Köknar, Nihat Ziyalan, Yılmaz Köksal, Feri Cansel, İsmet Ay, Güzin Özipek Devamını Gör...

Konusu : Filmde, öldürülen arkadaşının intikamını almaya çalışan eski bir kabadayının hikâyesi anlatılır. Cellat ve arkadaşı Turgut, Beyoğlu’nun tüm mekânlarını haraca kesmiş kabadayılardır. İki arkadaş, kurdukları çeteyle birçok suça bulaşır. Turgut, bir süre sonra yaptığı kirli işleri bırakarak tövbe eder ve İstanbul’u terk eder. On yıl sonra Turgut bir cinayete kurban gider. Bütün mirasını Cellat’a bırakmıştır. Cellat arkadaşının katilini bulmak için geri dönecektir.Yorgun

26 Mayıs 2020 13:37

Eşref Kolçak Korkusuz Kabadayı, Yılmaz Güney Marmara Hasan, Ayhan Işık Aslan yürekli kabadayı filmlerinin renkli çevirimi.

Cevap Yaz

hayrivarol

29 Nisan 2020 12:49

Geniş oyuncu kadrosuyla, karakter çokluğuyla, tam bir Yeşilçam şöleni.. Yeşilçam sevenler için kaçırılmaması gereken bir film.

Cevap Yaz

Uğur44

15 Ekim 2015 19:05

ayhan ışık aslan yürekli kabadayı ve yılmaz güney marmara hasan filmiyle aynı konu

Cevap Yaz

kariz_ma_35

4 Ağustos 2011 18:47

Çok sevdiği bütün kirli işlerini beraber yaptığı arkadaşını öldüren. Öldüren kişide en yakın arkadaşı çıkan ve suçluyu aramak için hafiyeliğe soyunan. Gırgır,matrak ve şamatacı birinin mükemmel iz sürüşüyle biçimlenmiş bir film. "Cellat" Yılmaz Köksal bu sebepler çerçevesinde iz sürmüş yeraltı dünyasının ağır toplarına kadar soruşturma açmış. Gözüpek biridir arkadaşı "Turgut" Bilal İnci ise bu düzenin başındadır ve emrindeki adamlarla anlaşmazlığa düşünce harcanmıştır. Uzaklarda olan Cellat haberi alınca derin soruşturmaya girer. Mafya adamlarından tut bu iş ile ilgisi olabilecek kadınlara kadar geniş yelpazede araştırır. İzi geç bulur fakat kendisine ve sevgilisi "Feri Cansel"e işkence eden adamlardan intikamını fazlasıyla alır. Ve nihayetinde katil hiç ummadığı arkadaşı "Tarık" Nihat Ziyalan çıkar. Onu öldürerek gırgır geçercesine tabuta koyar. Yılmaz Köksal filmde çok başarılı neredeyse her sahnesinde vardı. Filmi onun tek başına sırtladığına söylesek yeridir. Gırgırcı herkesle dalga geçen hatta hesap sormak için evine gittiği. Feri Cansel'in banyosuna girip küvette yıkanan dalga geçercesine duş ahizesi ile dişlerini fırçalaması o sahne bayağı komikti. Filmin güzelliği yanında tek eleştireceğim nokta. Malum dönem şartları çerçevesinde oluşan erotizm dozunun bu filmde birkaç sahnede yarı çıplak biçimde olmasaydı. Buna rağmen filmi beğendim aslında o görüntüler kişiyi rahatsız edecek kadarda çok fazla ön planda değildi. Yılmaz Köksal'ın fena sayılmayacak filmlerinden birisi.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

4 Ağustos 2011 18:29

Bir kere Yılmaz KÖKSAL filmlerinde macera aksiyon dominant olup bu filmde onlardan biri.. Birde Feri CANSEL O'na da eşlik etmişse, deymeyin izleyenin keyfine!.. 

Cevap Yaz

nayle

23 Nisan 2010 22:33

yilmaz köksalin en güzel filmlerinin basinda geliyor mutlaka izleyin

Cevap Yaz
Yandex.Metrica