Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kayhan Yıldızoğlu

Kayhan Yıldızoğlu

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 26 Aralık 1936

Hakkında : İlk filmini 1966 yılında çeviren sanatçı, 150'nin üstünde filimde rol almış, ayrıca televizyon dizilerinde oynamıştır. Kayhan Yıldızoğlu, kendisi gibi sinema sanatçısı olan ingiliz asıllı Suna Yıldızoğlu ile bir evlilik yaşamıştır. Türk Sineması'nda genellikle rahip, doktor, komiser, profesör, haydut vb. yardımcı rollerde oynamıştır.

İlgili FilmlerSarpBayhan

30 Temmuz 2019 18:48

Kayhan Yıldızoğlu yaşayan efsane diyebileceğimiz sinemamızın önemli figürlerinden değerli bir yeşilçam emekçisidir. Ben Keloğlan filmindeki vezir karakterini çok beğenirim. Yine Ali Baba Kırk Haramiler'de oynadığı zengin ama görgüsüz Kasım karakteri de bir başka güzeldir. Sağlıklı bir ömür diliyorum kendisine.

Cevap Yaz

KralAkrep07

10 Temmuz 2019 23:12

çok seviyorum ustayı keloğlan da vezir rolünde bir harikaydı sonra diğer filmlere de çok güzel gitti adını rayhan diye biliyordum kayhan olduğunu anladım bir dönem suna yıldızoğlu ile evlenmiş ve soyadını almış , çok usta bir isim oynadığı her rolde güzeldi selana nın yüce honosu akasya durağının mazhar beyi inşallah ömrü uzun olur inşallah hep bizimle olur selamlar sevgiler kendisine

Cevap Yaz

aybicekurtkız

12 Eylül 2018 18:17

Taa siyah beyaz dönemden günümüze kadar oyunculuğu devam eden ,oynadığı hemen her tür filmde rolünün hakkını fazlasıyla veren dev bir çınardır... Günümüzde Selena, Akasya Durağı, Adanalı gibi dizilerde rol almış ve hala bile tvlerde yer almaktadır.. Sağlık sıhhat afiye dilerim kendisine...

Cevap Yaz

yeşilçam1987

28 Nisan 2018 02:53

Yeşilçamda her türlü filmde yer almıştır.Tarihi,komedi,dram ve fantastik filmlerde yer almıştır. Oynadığı küçücük rollere bile derinlik ve anlam katan çok büyük oyuncudur.Benim en çok hafızamda kalan rolü ise YUMURCAK KÜÇÜK ŞAHİT filminde EKREM BORA ve BAHAR ERDENİZ tarafından tuzağa düşürülüp boğularak öldürülen MARCEL adlı kötü adam rolüdür.Onun dışında KARTAL TİBET in TARKAN filmindeki acımasız imparator VALENTİNYANUS rolüde mükemmeldi.ALİ BABA VE KIRK HARAMİLER filmindeki KASIM ve KELOĞLAN İLE CANKIZ filmindeki vezir rolüde sadece benim değil bütün yeşilçam hayranlarının unutamadığı rolleridir.Kendisinin sinema yaşamı kesinlikle incelenmelidir bence çünkü bu kadar farklı filmlerde farklı rollerde bu kadar iyi oyunculuk gösterip oynadığı rolü efsane yapmak her aktöre özgü bir durum değildir.Dikkatlice izlendiği zaman mimikleri,duruşu,fiziği ve olağanüstü oyunculuk kabiliyeti oynadığı her filmde göze batar. Yaşarken sinema hakkındaki görüş ve düşüncelerini herkese aktarırsa bu bence müthiş olur çünkü bu ülkede KAYHAN YILDIZOĞLU gibi yetenekli aktörler kolay yetişmiyor.Maalesef yeşilçamın bana göre en büyük sorunu böyle aktörlerle yaşarken röportaj yapılmaması,sinema hakkındaki düşüncelerini anlatamaması olmuştur.DANYAL TOPATAN mesela o kadar önemli filmlerde oynamış ama bir tane röportajı ya da canlı ses kaydı yok..Bu çok büyük bir kayıp bence.KAYHAN YILDIZOĞLU abimize sağlıklı ve uzun ömürler dilerim

Cevap Yaz

mucar

20 Mayıs 2017 13:16

muhteşem bir oyuncu özellikle tarihi filmlerdeki prens veya imparator rollerinde türkiyede üstüne yok

Cevap Yaz

carolnelson

4 Aralık 2016 21:16

I had the great privilege of working alongside with this talented Gentleman. His .outstanding knowledge and intellectuality made it so pleasurable.

Cevap Yaz

AlınYazısı

27 Mayıs 2016 18:14

Yaşayan Efsanelerden Her role bürülebilen karakter oyuncularımızdan uzun ömürler dilerim.

Cevap Yaz

ElBLanKo

6 Şubat 2016 03:06

Birçok filmde her rolde oynayabilen yetenekli ve başarılı bir oyuncu.

Cevap Yaz

M.Y

1 Aralık 2015 14:43

Kayhan yıldızoğlu türk sinemasının en değerli karakter oyuncularındandır sevgili sinemaadamı nickli arkadaşında dediği gibi komser,rahip,uşak ve otel müdürü rollerinde çok başarılı performanslar göstermiştir ses tonuda çok iyidir allah uzun ömürler versin.

Cevap Yaz

sinemaadamı

29 Kasım 2015 20:39

güçlü bir oyuncu. özellikle kartal tibet ve murat soydanla çok güzel bir uyumu var. komiser ve rahip rollerinde çok başarılı. kendisine zafer önen , erdoğan esenboğa , toron karacaoğlu ve timuçin caymaz dublajları çok iyi gider bazı filmlerinde 70 lerde aynı evi paylaştığı sevgili dostu şener şen dublaj yapmıştır. mesela bitirim kardeşler filminde. en başarılı rollerden biride uşak ve otel müdürü rolleridir. allah uzun ömürler versin.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica