Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kahpe Bizans

Kahpe Bizans

6,67

(64 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 21 Ocak 2000 Macera Komedi Tarihi Politik Macera, Komedi, Tarihi, Politik

Yönetmen: Gani Müjde Gani Müjde

Ülke: türkiye

Gişe: 2.472.162

Oyuncular: Günay Karacaoğlu, Mehmet Uğur, Şahnaz Çakıralp, Hande Ataizi, Kayhan Yıldızoğlu, Ferdi Atuner, Baykal Kent, Necmi Yapıcı, Hasan Yıldız, Ökkeş Avgın Devamını Gör...

Ödüller: En İyi YönetmenEn İyi Erkek OyuncuEn İyi Kadın Oyuncu

Konusu : Film, anayurtları Avustralya’dan kuraklık ve kanguru saldırıları nedeniyle Fransa’ya göç etmek zorunda kalan Nacaroğulları’nın önlerine çıkan bir köpeğin yol göstermesi sonucu kendilerini Anadolu’da bulmalarıyla başlıyor. Anadolu, Bizans hükümdarlığı altındadır. Bizans İmparatoru İlletyus (M. Ali Erbil) gördüğü bir rüyayı kahine yorumlatır. Kahin, İmparator İlletyus’a o gün doğan bir çocuk tarafından yıllar sonra öldürüleceğini söyler. Bunun üzerine İlletyus, Nacarlar obasında yeni doğan bütün çocukların öldürülmesini emreder. O sırada Anadolu’ya gelen Nacaroğulları küçük bir obada yaşamaktadır. Bizans askerlerinin saldırıları üzerine Nacaroğulları’ndan Süper Gazi karısından çocuklarını emin bir yere götürmesini ister. Kadın aynı gün doğan üçüzlerini üç ayrı sepete koyarak nehre bırakır. Yıllar geçer çocuklar büyür ve birbirlerinden habersiz entirikaların kahramanları olurlar. Biri Bizans tahtının varisi olarak sarayda, diğeri obada birisi ise nehirde yaşamını sürdürür. Ancak çocuklar büyüdükten sonra işler karışır...semih

12 Aralık 2020 00:38

efsane karamizah, gani müjdenin eline kalemine sağlık cast seçimi ayrı efsane olmuş

Cevap Yaz

Antalyalı96

9 Mayıs 2019 16:39

senaryo battal gazinin oğlu filminden tek farklı yanı absürt olması filmde her türlü saçmalıklar var ama bunlar da komedi olmasını sağlıyor gani müjdenin en iyi eserlerlerinden biri kesinlikle son dönem oyuncularını bu filmde görmek mümkün bir paragr afta cem karacaya açmak istiyorum bu filme çok iyi gitmiş elinde sazıyla dilimize tercüman olmuş hande ataizinin cem karacaya susması için attığı çarşaf ve cem babanın tepkisi çok komikti , o yılların en güçlü yapımlarından biri ... kemal sunal filmleri gibi aç gül eğlen sıkılmadan izle cinsten

Cevap Yaz

yeşilçam1987

29 Mart 2018 05:12

film çok güzel bence evet senaryo biraz absürt olabilir ama sonuçta komedi filmi ve mehmet ali erbil varsa o film izlenir..cem davran ve mehmet ali erbil başrolde çok uyumlular.demet şener gene olmamış..sümer tilmaçta çok iyi bu filmde.film gişede çok büyük başarı elde etmiştir..yönetmen gani müjde ve görüntü yönetmeni uğur içbakta kamera arkasında başarılı olmuşlardır..

Cevap Yaz

ElBLanKo2nd

21 Mayıs 2017 10:46

Filmin oyuncu kadrosu güzel fakat böyle güzel ve başarılı bir oyuncu kadrosuyla böyle absürt bir senaryo olmamış. Herşeye rağmen boş zamanlarda keyifli vakitler geçirmek için uygun bir film.

Cevap Yaz

ElBLanKo

20 Mayıs 2017 16:31

Filmin oyuncu kadrosu güzel fakat böyle güzel ve başarılı bir oyuncu kadrosuyla böyle absürt bir senaryo olmamış. Herşeye rağmen boş zamanlarda keyifli vakitler geçirmek için uygun bir film.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

6 Ocak 2017 17:05

Tarihi filmlerdeki hataları anlattığı için bu açıdan fena değil. Ama bazı yerlerde pek cıvıtmışlar. Yine de 4 puan veriyorum ve favorilerime ekliyorum.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

22 Kasım 2015 17:44

Film baştan sona eğlenceli ama erotizmi biraz fazla kaçmış ayrıca absürtlük olurda bu kadarı fazla gani müjde yönetmen olarak iyi iş çıkarmış cem davran ve hande ataizi uyumlu bir ikili olmuş zaten bundan dolayı filmden sonra iki kere kiki diye program yapmışlardı film kleberson adlı arkadaşın dediği gibi öylesine eğlencesine izlenecek bir film son olarak filmde +18 sahneler olduğu için ailecek izlenecek bir film olmadığını önceden söyleyeyim.

Cevap Yaz

Kleberson

22 Kasım 2015 14:20

film gayet komik bu film zaten absürd komediyi bizlere sunuyor,gercekci olmayan sacma bir konuyu anlatiyor,ve filmi gülmek icin izlenmesi gerektigini düsünüyorum beni güldüren bir film,ben izlerken ciddi almiyor gülmek icin izliyorum sizlerde böyle izlerseniz belki seversiniz.

Cevap Yaz

kaancakaniik

6 Ekim 2015 23:29

Fikir güzel ama film gulduremedigi için fazla absürt kalıyor. Mehmet Ali Erbil in itibarını bitiren filmlerden biridir

Cevap Yaz

enginyuksel1982

10 Kasım 2014 15:33

keşke daha absürd olmayan bir senaryoyu deneselerdi 3/10

Cevap Yaz
Yandex.Metrica