Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kibar Haydut (Yalnız Adam (Kibar Haydut))

Kibar Haydut

8,85

(2 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 45 Dk Aksiyon Macera Aksiyon, Macera

Yönetmen: Yılmaz Atadeniz Yılmaz Atadeniz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Danyal Topatan, Ali Seyhan, Tunç Oral, Erol Günaydın, Muammer Gözalan, Devlet Devrim, Feridun Çölgeçen, Nebahat Çehre, Yılmaz Güney, Sunay Sun Devamını Gör...

Konusu : Polisin uzun süredir aradığı bir adam (Yılmaz Güney), çımacı kılığına girip, bir yolcu gemisine saklanır. Kamarasına gizlendiği yolcu gemisinin sahibi, nişanlısı tarafından terkedilen zengin bir ailenin şımarık kızıdır (Nebahat Çehre). Kız, gemide saklanan delikanlıyla tanışır ve ondan hoşlanır. Yolculuk boyunca birlikte olduğu genç adamı, İstanbul'a geldiklerinde ailesiyle tanıştırır.

Zengin aile, evlerinde dostlarına davet verip partiler düzenlerler. Bu davet ve partilere kızın sevgilisi de katılmaktadır. Ancak adam, bu tür sosyete partilerine alışık olmadığı için bir türlü uyum sağlayamaz. Havaya giremediği için de yabancılaşır. Kıza göre, genç adam çok kabadır.

Sık sık düzenlenen bu partilerin birine kızın babasının iş ortağıyla oğlu da gelmiştir. Kızın sevgilisi bu adamdan hoşlanmaz. Birtakım oyunlar çevirdiğinin farkındadır. Gerçekten de adamın amacı, ortağı olduğu iş yerine tek başına sahip olmaktır. Ve sonunda kızın babasının tüm malına el koyar. Borç yüzünden oturdukları evleri bile satılığa çıkarılmıştır. Kızın babası, iş ortağı yüzünden bir anda bütün servetini kaybetmiştir.

Kızın sevgilisi, beş parasız ortada kalan aileyi zor durumdan kurtarmak için kolları sıvar. Çeşitli kılıklara girer. İş ortağını ve oğlunu sıkıştırır. Böylece işyerindeki kasa defterlerinin ve senetlerin sahte olduğu ortaya çıkar. Malların satışının yapılacağı gün, garip bir adam alıcı olarak gelir. Bir kalemde yüklü bir çek yazarak evi ve malları satın alır. Bu esrarengiz adam, kızın sevgilisidir. Genç adam, mahkemede kızın babasınn suçsuzluğunu belgelerle ispatlar... Asıl suçlunun iş ortağı olduğu anlaşılır. Ve delikanlı aileyi huzura kavuşturduktan sonra sevdiği kızla evlenir.Yorgun

8 Nisan 2020 02:17

Yılmazın finalde avukat çıkması çok şaşırtti beni doğrusu. Film çok matrak. İki Yılmaz güzel bir iş çıkarmış ortaya. Filmde hem aşk, hem macera hem de komedi birarada. Yılmaz Atadenizden değişik bir film.Yılmaz Güneye şaşırmadım buna benzer espiri d olu filmleri çok çünkü.Bana filmin ilk başları Tarık Gülşen ikilisinin evcilik oyunu adlı filmini andırdı.bu tarz filmlerde aslında 70 lerde Tarık Gülşen veya Perihan Savaş ve Aytaç Arman oynar Orhan Aksoy veya Ülkü Erakalın reji koltuğunda bulunurdu. en kötü Ediz Türkan veya Türkan oynar reji Mehmet Dinler olurdu.60 lardada İzzet Günay,Ayhan Işık veya Fikret Hakan oynar reji olarak yine ya Ülkü Erakalını yada Sırrı Gültekini izlerdik.burda iki Yılmazı görüyoruz.Nebahatin ise en toy hallerini görüyoruz çok cici kızmış doğrusu. Yılmaz a Hayri Esen sesi bu tarz komik filmlerde çok gidiyor.açıkcası film hoş ve güzel.not: netteki versiyonu bozuk ve tam 31 dk kesiktir.tam versiyon 95 küsür dk. Mutlaka orjinalini bulup izleyin.yoksa bozuk ve kötü versiyondan hiçbir şey anlaşılmaz.

Cevap Yaz

Göztepe

26 Haziran 2018 16:33

Roman konusunu yazmak için kopuk aleme bulaşan bir avukatın hikayesi. Film fena değil seyredilebilir lakin filmde hem diyaloglarda sahnelerde kopukluklar mevcuttu. Yılmaz Güney'in biraz komik birazda aşk ve macera dolu bir filmi Nebahat Çehre ile uyumları iyidi bu filmde.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica