Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Doruk

Doruk

8,42

(22 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Aksiyon Macera Dram Duygusal Aksiyon, Macera, Dram, Duygusal

Yönetmen: Melih Gülgen Melih Gülgen

Ülke: türkiye

Oyuncular: Müge Akyamaç, Cüneyt Arkın, Orhan Gencebay, Hüseyin Baradan, Oğuz Bora, Yılmaz Kanat, Gülen Kıpçak, Toron Karacaoğlu, Abdurrahman Palay, Cengiz İşten Devamını Gör...

Konusu : Biri bestekarlık, diğeri ise tır şoförlüğü yapan iki arkadaş aslında haritalarını define avcılarına satıp para kazanmaktadırlar. Günün birinde karşılarına çıkan genç ve güzel bir kıza ikisi de aşık olurlar fakat belalı bir define avcısı başlarına musallat olur.erhaab

3 Ekim 2017 02:54

9 puanı iki devin bir araya getirilmesi vizyonuna verdim sadece. Fanatik seviyesinde Orhan Gencebay hayranı biri olarak, üstelik Cüneyt'in de hemen hemen en iyi jön olduğunu düşünen birisi olarak bu 2 devi bir araya getirip böyle berbat bir senaryo yazılmasını anlayamıyorum. Sadece 1 defa getirebilirsin bu ikiliyi bir araya, yazsana adam gibi bir senaryo. Herneyse sinirlenmeyeceğim. Senaryoya kötü dediğime bakmayın, bu ikiliyi bir arada mafyaya karşı mücadele verirken izleyin derim.

Cevap Yaz

sholay

18 Ağustos 2016 15:12

Biri türk müzigin fenomeni, digeri yesilcamin fenomeni. Peki bu iki büyük üstadi biraraya getirdikten sonra kadin secimi Müge Akyamac mi olmaliydi? Hadi oldu, böyle bir senaryomu olmali? Bu firsat iyi degerlendirilmemis.

Cevap Yaz

Kaptan34

16 Temmuz 2016 15:45

Çiğdem karakterinin ölmesine üzüldüm

Cevap Yaz

Kleberson

21 Ekim 2013 23:14

keske filmde cüneyt arkinin ismi ilk yazsaydi ikinciye yaziyor maalesef filme gelirsek güzel bir film degil ama orhanin caldigi bir sarki var o güzel filmde

Cevap Yaz

jeremiekhan

4 Ağustos 2013 01:57

iki sanatçıyı yan yana görmek için izlenir ama hiçbir özelliği olmayan bir film ayrıca müge akyamaç çok kel alaka bir seçim olmuş

Cevap Yaz

bysiirtli56

27 Mart 2013 00:56

2 kere izledim bıkmadan tekrar izlerim çok güzel bir film gerçektende.müthiş ikili olmışlar

Cevap Yaz

eylül fırtınası

27 Ocak 2011 23:29

Cüneyt Arkın ve Orhan Gencebay gibi iki harcıalem ismi birarada görünce bir parça merak ve ilgi uyandıran ancak izlenince beklentileri boşa çıkaran son derece gereksiz ve anlamsız bir film.

Belli ki Cüneyt Arkın- Orhan Gencebay ikilisini kullanarak Robert Redford-Paul Newman filmleri tadında bir ''erkekçe dostluk'' filmi çekelim denmiş.Cüneyt Arkın zaten tamam,Orhan Gencebay'ın da genel çizgisinin dışında bir filmde oynamasının ilginç ve gişede getirisi olacağı düşünülmüş.

Ama sonuç tam bir fiyasko.

Tabir-i caizse aşure gibi bir film.

Neler var neler..Komedi var,Amerikanvari poker masası atraksiyonları var ki gülmekten koltuğunuzdan düşersiniz.Aksiyon var,çatışma sahneleri var ki heyecandan nefesiniz kesilir.Macera var,gangsterler var,mağarada gizli hazineler var ki İndiana Jones The Temple of Doom filmi amatör kalır yanında.

Sonra aşk var,romantizm var ki gönül teliniz titrer. E Orhan Gencebay'dan şarkılar var.

Trajedi var.Kız ölüyor finalde.Bizimkiler kızı omuzlarına alıp,yaşlı gözlerle denize salıyorlar.

Baştan çok neşeli başlıyor film,eğleniyoruz,gülüyoruz, ama sonunda çok feci bitiyor.Çok üzülüyoruz,helak oluyoruz.Adeta yumruk yemiş gibi oluyoruz.!

Hadi Orhan Gencebay neyse arada bir hoşluk yapalım demiş olabilir ama Cüneyt Arkın 1980'ler de komiklik yapmaya neden bu kadar heves etti anlamadım.

Doruk,maalesef amacına ulaşamamış,beklediği etkiyi yaratamamış,özenti dolu, yapmacık ve saçma sapan bir film.

 

 

 

Cevap Yaz

Yuxel1907

22 Kasım 2010 00:21

Müziğin ve sinemanın 2 büyük ismini getşrmesine rağmen, pek tutmamış bir film.. Bu filmi, özel TV'ler ilk çıktığı zamanlar Kanal 6'da seyretmiştim, fazla beğenmemiştim. Konu fazla zorlanmış, daha yerli bir hikaye seçilebilirdi..

Cevap Yaz

MGUNAY

1 Temmuz 2010 10:35

biri arabeksin üstadı biri sinemanın üstadı ünlü yönetmenimize bu iki üsdadı bir araya getirip film çevirdiği için teşekküer ediyorum

Cevap Yaz

Loverman

1 Temmuz 2010 02:07

cüneyt arkın ve orhan gencebayın değişik konulu bir filmi. bu ikiliyi bir arada izlemek bile yeter. 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica