Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tokatçı

Tokatçı

9,60

(26 kişi yorum yaptı)

2012-07-16 22:53:15 1 Ocak 1970 1 Saat 23 Dk Komedi Macera Komedi, Macera

Yönetmen: Natuk Baytan Natuk Baytan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Kemal Sunal, Nazan Saatçi, Ali Şen, Şevket Altuğ, Ünal Gürel, Şeref Çokşeker, Selahattin Fırat, Zeki Sezer, Süheyl Eğriboz, Çetin Başaran Devamını Gör...

Konusu : Saf köylü Osman, yanında ırgat olarak çalıştığı Hasan Ağa' nın kızı Emine' ye deliler gibi aşıktır...Bunu ağaya açıklayınca ağa öfkeden deliye döner. Ancak Osman ailesiyle birlikte kapısına dayanınca da yüklü miktarda başlık parası ister. Aşkından divane olan Osman yüzünden başlık parası arttıkça artar ve 600 bin liraya yükselir. Parayı biriktirmek için gurbete çalışmaya giden Osman tamamladığı başlık parasıyla köye dönerken soyulur. Dönüşte Emine' yi alamadığı gibi, toprakları elinden alınan babasının da ölümüne tanık olur. Tekrar şehire dönen Osman hem başlık parası biriktirmek, hem toprakları geri almak için çare aramaya başlar. İkinci İstanbul macerasında karşısına çıkan askerlik arkadaşı Şevket, ona kısa yoldan zengin olmasına yarayacak tokatçılğı öğretmeye başlar. Şevket' ten insanları ve hayatı tanımaya öğrenen Osman, ona saflığı ve iyiliği öğretecektir.Berk kurt

20 Eylül 2020 12:09

Kemal Sunal çok sevdiğim bir aktördur bu filmide en sevdiğim filmleri arasındadır emeği geçen herkesi tebrik ediyorum

Cevap Yaz

sholay

17 Aralık 2018 13:39

Filmi ikiye ayıralım. Biri Şevket Altuğ sahne almadan önce. Bu ilk yarı her ne kadar eğlenci olsada Nazan Saatçinin sönük performansı filmi frenlemiştir. Bu ara Nazan Saatçi de bir içim su. 2. yarıda Şevket Altuğnun gelişinden sonra film müthiş bir komediye dönüşüyor. Tabii ki burda iki sanatçının ustalığıda var. Yapımcılar Şevket Altuğ kendi sesini kullanmamış, Saadettin Erbilin sesini vermişler. Bence akıllıca bir iş. Yankesici tiplerde, tıpkı yedi bela Hüsnü filminde gibi, Sadettin Erbilin sesi daha bir itici güç katıyor karektere.

Cevap Yaz

enigmacuture

26 Ekim 2018 04:39

Nazan Saatçi o kadar vasat oynamis ki şükür senaryo cok iyi kurtarıyor. Sevket Altug un cinli kiliginda oldugu sahneler muthis.

Cevap Yaz

Miro_Mardin

18 Ekim 2017 20:14

Kemal sunal hayranı bir sinema sever olarak filmlerini ikiye ayırırıyorum.70'lerde çekmiş olduğu filmler everesttir.Kaliteli işler epey fazladır ama aynı şeyi 80'lerde çekmiş olduğu filmler için söylemek ne yazık ki mümkün değildir."Şaban" filmlerinin cılkının çıktığı,kalitenen dip yaptığı yıllardır.Bu eleştirimin üstadla ilgisi yoktur zaten oda bu durumdan rahatsızlık duyduğunu ve bu filmlerde ekonomik nedenlerle rol aldığını defalarca söyledi.Peki bunları niye anlattım ? Natuk baytan ekolü filmler bu dip yapmıșlığın içinde pırlanta gibidir.Senaryo babında tekrara düşse,Teknik açıdan gerilese hatta bazen baysa bile kendilerini izlettiren filmlerdir "Tokatçı"da bunlardan biridir... "bir insanın burnu patlıcan dolmasına benziyorsa o adamdan korkucaksın" Emine bune biçim el kız,deve tabanı gibi" "Selamunko,aleykimko,teybiyo calıştinko,Haço maço tikiko faka basmasa? Faka basmasa bokoto yemişişko,eyvahko" bu repliklere hangimiz gülmedik :) bu arada Kemal sunal'ın ailesini karbonat erol'a tanıttığı sahnede "Aile'nin yüz karası sigara bile içmezdi"dediği kişinin "hitler" olduğunu yıllar sonra fark ettim :)

Cevap Yaz

Tunay

22 Kasım 2020 01:57

Ne yazık ki Hitler değil, Sultan Hamid'in beșinci oğlu Șehzade Abdürrahim Hayri Efendi tablodaki

Leonardo

14 Şubat 2017 00:58

Bu filmde Muhteşem Durukan seslendirmesini Kamuran Yüce yapmış olmalı. Macit Flordun seslendirmesi ise doğru gibi gözüküyor.

Cevap Yaz

performer

28 Ağustos 2016 23:17

evet dublaj ve kullanılan müzikler açısından biraz yavan gibi görünsede yine muhteşem bir film. rafet şiriner'in yakın plan çerçevelemeleri bu filmde diğer filmlere göre daha başarılı...

Cevap Yaz

sholay

14 Ağustos 2016 21:07

Film esas Sevket Altug sahne aldiktan sonra basliyor ve müthis bir komediye dönüsüyor. Bu Nazan Saatci de bir icim su.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

28 Temmuz 2016 18:13

Filmde bence Ayton Sert,Macit Flordun seslendirme yapmamış.Zeki Alpan da kendi sesiyle oynamış.

Cevap Yaz

geliyorumtoro

7 Ağustos 2016 01:42

aynen öyle

vatansever10

14 Temmuz 2016 20:25

Filmin kahramanı sadettin erbil'in güzel seslendirmesi ile birlikte şevket altuğ'dur.osman(kemal sunal) ile karşılaştıktan sonra film daha keyifli hal alıyor.

Cevap Yaz

ElBLanKo

1 Şubat 2016 22:06

Kemal sunal ve sevket altuğ ikilisinin basarili filmlerinden birisi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica