Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gaddar

Gaddar

8,79

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1974 1 Saat 11 Dk Dram Dram

Yönetmen: Mehmet Aslan Mehmet Aslan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Pekcan Koşar, Devrim Parscan, Zafer Önen, Cemil Can Bıçakçı, Füsun Kokucu, Muammer Gözalan, Alev Koral, Sadettin Erbil, Timuçin Caymaz, Abdi Algül Devamını Gör...

Konusu : Film, babasının katillerini bulmaya çalışan Kemal’in hikâyesini anlatır. Kemal, babası gibi doktordur. Onun öldürülmesi sonucu köye gelir. Amcası Kadir Ağa, babasının katilinin Kara Abdullah olduğunu söyler. Jandarma da Abdullah’ı aramaktadır. Ancak köydeki tek sorun bu değildir. Kadir Ağa köylünün topraklarını almak istemektedir. Bu topraklarda maden bulunmuştur. Bundan, Kadir Ağa’nın haricinde kimsenin haberi yoktur. Köylü ise ağa ile mücadele etmektedir. Abdullah’ın kızı Kemal’i silâh zoruyla köyün dışına götürür. Babası yaralıdır ve tedavi etmesini ister. Kemal için babasının ölümündeki sır perdesi yavaş yavaş aralanacaktır.Yorgun

23 Nisan 2020 02:56

Kartalın güzel filmlerindendir. kadro siyah eldivenli adam ile hemen hemen aynı müziklerde öyle. hatta yönetmende yine mehmet aslan. fakat şahsi kanaadime göre bu siyah eldivenli adamdan daha güzel bir film olmuş. aslında senaryo klasik ama tabi ki h er oyuncunun kendine göre bir oyun kabiliyeti var. Kartal Sadettin Erbil Turgut Özatay a Kamuran Usluer Bilal İnci ye Timuçin Caymaz sesi bilhassa bu filmde bir ayrı yakışmış çok iyi olmuş. ayrıca Atiila Ergün, Hüseyin Zan, Oktar Durukan, İhsan Baysal da rollerinde gayet başarılı.8 verdim herşeye rağmen filme . nedeni konuların çok çabuk gelişmesi Kartalın dövüş sahnelerinde aşırı dublör kullanması ve bunun çok belli olması aynı durum siyah eldivenli adam içinde geçerli. Karate Kartala bence hiç yakışmıyor. Deniz erkanat ve Gönül hancının bu filmdeki başarıları yok sayılamaz.

Cevap Yaz

performer

20 Ekim 2019 20:16

senaryosu da fena değil. sürükleyici bir film...

Cevap Yaz

burcusara

6 Nisan 2019 00:47

Bilal İnci ve Hakkı Kivançı iyi rollerde beklemiyordum açıkcası filmin başında isimleri okurken. Değişiklik olmuş, iyi olmuş. Turgut Özatay ise şaşırtmadı rolüyle, ama yinede bir amcanın mal mülk için kendi kardeşi ve yeğenine bu kadar kötülük edebilmesi pes dedirttiriyor insana. Ama yinede dikkatimi çeken bu filmdeki kişilerin vicdanlarını tam kayıp etmemiş olmalarıdır. Kadir ağanın kızı kendi babasını jandarmaya ihbar eder. Ağasını satan Ali suçu önce Kemalin üzerine yıkmasına rağmen sonradan doğruyu söyler. Kemal babasına ve kendine bu kötülüğü yapan amcasını yinede kurtarmak ister. Ve filmin en zulüm karakteri olan Kadir ağa bile sonunda kötülük yaptığını anlar ve ölümü kabul eder. O açıdan başarılı buldum senaryoyu.

Cevap Yaz

Göztepe

19 Eylül 2018 16:47

Çok güzel bir Kartal Tibet filmiydi bir amca hem yeğenine hem kardeşine nasıl bu kadar kötülük yapabilir anlamıyorum. Kötü amcayı Turgut Özatay çok iyi oynamış. Hele filmin finalinde o büyük bataklığın onu yutup öldürmesi ibret vericiydi. Bilal İnci'de filmde iyi rolde onada iyi adam rolleri yakışmıyor görüntü kalitesi kötü olsada film güzeldi. Gaddarlığın kötü sonu demekki felaketle bitiyor her zaman.

Cevap Yaz

silvester

26 Mart 2017 18:34

Benimde severek izlediğim filmlerden birisidir.Son bataklık sahnesinden çok etkilenmişimdir.Bu filmi izlerken aklıma,Murat ile Nazlı ve Büyük yemin filmi gelir.Benzerlikler var.Ne de olsa eski bir Türk filmi.Asla modası geçmez...........Silvester.

Cevap Yaz

AP0CALYPSE

10 Haziran 2014 13:47

turkweb.tv hariç, bu filmin sadece ilk 3-4 dakikası lazım bana, cem karacanın söylediği namus belası şarkısı bu ses tonuyla yok,

Cevap Yaz

performer

20 Ekim 2013 17:36

baştan sona sıkılmadan izleniyor.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

17 Ekim 2013 19:00

Senaryo ve yönetmen olarak Mehmet ASLAN'ı çok başarılı bulduğum bir film. Güçlü Aktör Kartal TİBET'in Aktör olarak oynamış olduğu son dönem dram ağırlıklı veda filmlerinden birisi de denebilir Bilal İNCİ & Turgut ÖZATAY'ın yan rollerde filme büyük katkı sağladıkları da açık...

Cevap Yaz

veykar

19 Kasım 2011 17:16

Güzel bi film, kartal tibetin oynadığı köy filmlerinden , bilal inciyi iyi adam rolünde görebiliyoruz, görüntü kalitesi vasat.

Cevap Yaz

delikadir39

16 Nisan 2011 14:02

Filmi tekrar izleyince birtakım hatalar tespit ettim.Kadroya yanlış eklenmiş oyuncular var.Kartal Tibet'in babasını Nubar Terziyan değil Muammer Gözalan oynamış.Ayrıca Gönül Hancı Bilal İnci'nin kızı rolünde.Deniz Erkanat ise Turgut Özatay'ın kızı Gülsüm rolünde.

Bilal İnci'nin oğlu rolündeki oyuncu Ahmet Arkan'a benziyor ama o değil sanki.

Birkez daha tekrar etmem de yarar var.Bu filmi ben de MGUNAY arkadaşım gibi Sahipsizler filmiyle karıştırırdım.Güzel film vesselam.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica