Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dişi Örümcek

Dişi Örümcek

8,04

(13 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 38 Dk Macera Macera
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Süreyya Duru Süreyya Duru

Ülke: türkiye

Oyuncular: Bedros Çiçekyan, Kadriye Tuna, Başar Sabuncu, Nuri Alpan, Reşit Çıldam, Hakkı Haktan, Afif Yesari, Talat Gözbak, Ersun Kazançel, Cin Ali Devamını Gör...

Konusu : Metin ünlü bir gazetecidir. Bir gün arabasına alıp gecelediği kadın yüzü kezzapla yakılarak öldürülünce bir anda katil zanlısı olmuştur. İş ve aile hayatı bozulur, şantaja maruz kalır, oğlu bile kaçırılır. Aslında hepsi Recep'in karısından kurtulmak için düzenlediği bir senaryodur. Karısını öldürüp Jale'nin yerine koymuş, cinayeti Metin'e yüklemek istemiştir. Nitekim dostu Jale'nin abisi Remzi'nin santaja başlaması Metin'e ilk ipuçlarını verir. Polis hafiyesi gibi çalışır, eşi Leyla'da yardım eder, suçlular yakalanır ve cezasını bulur.8.1.08    Zafer ALGANaysu73

8 Eylül 2015 12:55

mantik hataliriyla dolu bir film.ben begenmedim. akiciligi sürükleyiciligi yok cok monoton. oyunculuklar basarisiz .güzel bi tarafini ben göremedim malesef.

Cevap Yaz

SiyahBeyazizleyici

30 Ağustos 2015 14:01

Metin ünlü bir gazetecidir. Bir gün arabasına alıp gecelediği kadın yüzü kezzapla yakılarak öldürülünce bir anda katil zanlısı olmuştur. İş ve aile hayatı bozulur, şantaja maruz kalır, oğlu bile kaçırılır. Aslında hepsi Recep'in karısından kurtulmak için düzenlediği bir senaryodur. Karısını öldürüp Jale'nin yerine koymuş, cinayeti Metin'e yüklemek istemiştir. Nitekim dostu Jale'nin abisi Remzi'nin santaja başlaması Metin'e ilk ipuçlarını verir. Polis hafiyesi gibi çalışır, eşi Leyla'da yardım eder, suçlular yakalanır ve cezasını bulur.

Cevap Yaz

Türkan333

28 Ağustos 2015 16:34

Orta ayar bir film hatta insanlar hayal kirikligina bile ugrayabilirler bu kadroyu bir arada görüp.Cok fazla sey beklememek lazim filmden.

Cevap Yaz

sinemadelisi1

27 Ağustos 2015 09:24

arkadaslarima katiliyorum cok basarili bir film oyuncularindan yönetmenine kadar kesinlikle tavsiye edilir.

Cevap Yaz

ErolTas

26 Ağustos 2015 14:47

Süreyya Duru cok basarili bir is cikartmis kesinlikle tavsiye edilir.

Cevap Yaz

MGUNAY

21 Nisan 2011 10:52

Müşfik Kenter'in kendi sesiyle oynamasına sevindim Müşfik abi bayağı yakışıklıymış bu arada kendisini tabi televizyonlarda yaşlı haliyle görünce hep öyle zannediyor insan film on puanlık izleyin.

Cevap Yaz

ahmet85

25 Ocak 2010 16:05

müthis bir film, Hüseyin Baradan´ín Erol Tas´i öldürdügü sahne oscarlik sahne. zaten bu 2 süper kötü adamin oynadiklari film kötü olabilirmi?

Cevap Yaz

Alın yazısı

4 Ağustos 2009 22:01

Sinema her şeyden önce bir görüntü sanatıdır. Her hikayede sinemada seyircinin ilgiyle takip edebileceği değerde olmiyabilir. Mesele,olayların geliştirilmesinde konunun sinemaya uygunBir dille ve biçimde anlatılmasındadır. Ne var ki,işi yavan bir teknik gösterisine bağlamak  da Bütün bir filmi kurtarmak için yeterli değildir. ‘ Dişi Örümcek ‘ in dört kişi tarafından derlenen senaryosu ana haltlariyle bir M.Hammer türü kuruluşunda Polisiye konularda sık sık rastlandığı gibi gene suçlu olmadığını ispat etmek için tek başına mücadele eden bir insanın bocalayışları anlatılıyor.öyle tahmin edilir ki senaryonun kaynağını meydana getiren,1-2 polis romanında durum, ‘ Dişi Örümcek’ teki kadar karışık değildir. Mesela seyirci,Metin’in tesadüfen gittiği apartmanda bir kadının ölü olarak bulunmasına tam olarak bir mana vermekte güçlük çekiyor.Ama her şeye rağmen ‘Dişi Örümcek’ karışık gözüken senaryosuna rağmen, S.duru’nun şaşılacak rahatlık ve akıcılık taki mizanseni ile sıkılmadan takip ediliyor…Bunda en çok payı olan ikinci şahıs tabii ki kamerramen Ali Uğur.Yeniden sinemaya dönen M.Kenter ise,fizik yapısının yanında fazla yumuşak kalmış. L.Sayar’ı bir gazateci eşinin mantıksız davranışları içinde iyice silik ve güzelliğinden çok şey kaybetmiş olarak seyrettik…

Cevap Yaz

yalnızlar_rıhtımı

24 Mayıs 2009 20:01

müşfik kenterin oyunculuğu muhteşem

Cevap Yaz

aycell_90

4 Haziran 2008 17:08

bende trt2 de sinemasalda izledim-.iyi bir filmdi.müşfik kenter in sesinden tanıdım.çok güzel bir ses tonu var.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica