Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Funda

Funda

8,56

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 26 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Mehmet Dinler Mehmet Dinler

Ülke: türkiye

Oyuncular: Suzan Avcı, Hülya Koçyiğit, Kartal Tibet, Nubar Terziyan, Hüseyin Kutman, Jeyan Mahfi Tözüm, Muzaffer Yenen, Mehmet Büyükgüngör, Hayri Esen, Fuat İşhan Devamını Gör...

Konusu : Avrupa'da geçirdiği bir kaza sonucu ayakları sakat kalan hariciyeci Kenan'la, karısı Fehiman'ın acılı öyküsü.burcusara

21 Mart 2019 23:17

Severek izledim bu filmi ve ara sıra yine izlerim. Kartal Tibete neden "yanlış anlayan adam" dedikleri de bu filmde yine belli oluyor :) Keşke Vedat karısını dinleseydi. Benim merak ettiğim bir konu var, o da şu: Süha ölürken herşeyi itiraf ediyor ve Vedat hala tereddüt ediyor inanmakta. Acaba Süha gercekten Fehimana tecavüz etseydi, Vedat'ın fikri değişmeyecek miydi? Bana sanki öyle geldi ve o kısmı biraz üzdü beni.

Cevap Yaz

TubaArtan

20 Ağustos 2017 22:40

Kerime Nadir romanları Yeşilçam için biçilmiş kaftan ilk bakışta roman olduğunu anlamıyorsunuz sektörün stabil senaryolarıyla oldukça örtüşmekte.Güller ve dikenler, seven ne yapmaz ve son hıçkırık gibi...

Cevap Yaz

performer

10 Ağustos 2015 22:05

sadece memduh yükman'ın kamerası ve metin bükey'in müzikleri başarılı. onun dışında filmi genel olarak tarzım olmadığı için beğenmedim.

Cevap Yaz

benimsinema

15 Aralık 2013 15:47

filmin ikinci cevirimi, aralarinda acikcasi büyük bir fark göremedim... yalniz sunu belirtmek isterimki... funda bir kiz ismidir bizim bildigimiz neden ömercik oynamis, acaba onun popülerizmden dolayimi ? gerci ozamanda kiz cocuk yildizini kim oynayabilirdiki, sedef acar vardi tek... neyse herseye ragmen izeltiyor film kendisini :)

Cevap Yaz

unut

30 Mayıs 2013 13:16

izlemesi ayrı güzel bir film

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

26 Kasım 2010 23:48

Ünlü Yazar Kerime NADİR'İN Bir Roman'ın dan Uyarlama... Oyuncu castına baktığınızda çokta kısıtlı... daha da zengin olabilirdi?. "Funda" ismi.. erkek çocuk Ömerçi'ğe uymamış sanki eğretimsi duruyor. Oysa bu rol'e uygun bir kız çocuk olsa daha şık olurmuş?.. "Kartal TİBET & Hülya KOÇYİĞİT" oyuncu seçimleri, klasik... "Suzan AVCI yerine Lale BELKIS Salih GÜNEY yerine Önder SOMER" karakter oyuncu.. daha uygun düşerdi?.. Sinemada en çok beğendğim çiftin üstün oyunculuk başarıları, bu filmde pek yoktu.. Onların birlikte oynadığı tüm filmi izledim başarısız olduklarına hiçte tanık olmadım. Bu filmle şevkim biraz kırıldı. N'apalım? "Gülünü seven dikenini de katlanırmış..."

Cevap Yaz

Loverman

17 Kasım 2007 00:12

Kadro kısır. Film genel anlamda fazla kaliteli değil ama oynayan sanatçıların kalitesi sayesinde izlenebilir seviyeye gelmiş. 

Cevap Yaz

nazlı yazgülü

17 Haziran 2006 12:47

ben funda yı bebekken kız sanmıştım büyüdüğünde erkek çocuk olunca herhalde filmde yanlışlık falan var dedim.Oynatacak kız bulamadılar galiba diye düşünmüştüm sonradan anladım tabii.Kartal tibet filmde sakat birini canlandırıyor.Hülya koçyiğit ise onun sadık eşini.Harika bir yapım süper bir senaryo özelliklede hülya koçyiğitin kartal tibetin ayaklarına kapanıp fundayı görmek için yalvardığı sahne beni hala ağlatır.Kendi çocuğuna dadı olarak işe girdiği sahneyi tartışmaya bile gerek yok.Tek kelimeyle \'FEVKALADE\':))))

Cevap Yaz

#gülin

1 Haziran 2006 14:03

Ben funda\'nın hem filmini izledim,hem de aslını yaratan kerime nadir\'in romanını okudum.Yalnız burda karakterlerin adları yanlış yazılmış bunu belirtmek istiyorum.Kartal tibet=vedat,hülya koçyiğit=fehiman olmalıydı.Funda ise oğullarının adıdır.Romandan sinemaya uyarlamasında pek basarılı olduğu söylemez,hele de sonlar tamamıyla değiştirilmiş.Vakit gecirmek isteyenler için güzel bir klasik.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica