Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gül Hasan (Lyckliga vi...)

Gül Hasan

8,10

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 22 Dk Dram Duygusal Komedi Dram, Duygusal, Komedi

Yönetmen: Tuncel Kurtiz Tuncel Kurtiz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Nuri Sezer, Hasan Gül, Savaş Dinçel, Erol Demiröz, Yaman Okay, Özcan Özgür, Müjdat Gezen, Tuncel Kurtiz, Peter Lindgren, Cars Vigren Devamını Gör...

Ödüller: En İyi SenaryoEn İyi 3. Film

Konusu : İsveç'te Türk işçilerini film çevirme vaadleriyle sömüren bir Türk şebekenin öyküsü. Türk ve İsveçlilerden oluşun bir grup sömürücü, Türk işçilerini filmde oynatmak için onlardan para toplarla. Şebeke topladıkları paralarla tam kaçacakları sıra, işçiler uyanıp duruma el koyarlar. Sonunda şebeke toplanılan paralarla filmi çekmek zorunda kalırlar..Nimune

7 Ekim 2019 22:45

Sürü filmi çekimlerinden dönerken Tuncel Kurtiz, Tarık Akan'a bu senaryoyu anlatır. Filmde Tarık Akan'a oynamasını ister, Akan senaryoya bayılır, yeni tarzı için canına minnetti, hatta isveç'e çekimlerden çok daha önce gitmiş biraz avrupa'yı da gezmek için. Film çekilmeden isveç'ten dönmesinin nedenini Müjdat Gezen'e sordugumuzda söylemedi.

Cevap Yaz

Göztepe

30 Ekim 2014 21:42

İsveç'te çekilen yarı yabancı dil yarı Türkçe çekimi bir Tuncel Kurtiz filmi. Dolandırıcılık yapan dört arkadaş Hakan,Erol,Recai ve Özcan yurt dışında filmciyiz diye milleti kandırıp filmi çeker gibi yapıp tokatlayıp kaçmak isterler. Filmde rol gereği ve bu filminde yönetmeni Tuncel Kurtiz yönetmen koltuğunda ve rolünde harikalar yaratmış. Film güzel sayılır ama karmaşık sonradan uyanan oyuncu rolündeki kişiler kendilerini dolandıranları buluyor ve gerçekten film çekiliyor değişik bir türden yarıTürkçe yarı altyazılı bir film.

Cevap Yaz

goddrummer

6 Kasım 2007 03:42

Çok güzel bir filmdi.Çocukken izlemiştim hatırlamakta zorlanıyorum aslında.Bneim babamda bu filmde rol almış.Semih başay.Bu filme ulaşmak istiyorum acaba yardım edebilicek birileri varmı?

Cevap Yaz
Yandex.Metrica