Gül Hasan

8,00

( 2 kişi yorum yaptı )

Gül Hasan

(Lyckliga vi...)

Sinema Filmi

1979

İsveç'te Türk işçilerini film çevirme vaadleriyle sömüren bir Türk şebekenin öyküsü. Türk ve İsveçlilerden oluşun bir grup sömürücü, Türk işçilerini filmde oynatmak için onlardan para toplarla. Şebeke topladıkları paralarla tam kaçacakları sıra, işçiler uyanıp duruma el koyarlar. Sonunda şebeke toplanılan paralarla filmi çekmek zorunda kalırlar..


Sesli Çekim

Künye

Yönetmen Tuncel Kurtiz
Senaryo ,
Yapımcı Nuri Sezer
Görüntü Yönetmeni Salih Dikişçi
Süre 82 dk
Tür Dram, Duygusal, Komedi
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Başlıkta Karakter İsmi, Dolandırmak Daha Fazlası

Ödüller

En İyi Senaryo (18. Antalya Film Şenliği-1981)

En İyi 3. Film (18. Antalya Film Şenliği-1981)

Firmalar

Sekur Film (Yapım)

Son Yorumlar (2)

Göztepe avatar Göztepe 30 Ekim 2014 21:42:13

8

İsveç'te çekilen yarı yabancı dil yarı Türkçe çekimi bir Tuncel Kurtiz filmi. Dolandırıcılık yapan dört arkadaş Hakan,Erol,Recai ve Özcan yurt dışında filmciyiz diye milleti kandırıp filmi çeker gibi yapıp tokatlayıp kaçmak isterler. Filmde rol gereğ i ve bu filminde yönetmeni Tuncel Kurtiz yönetmen koltuğunda ve rolünde harikalar yaratmış. Film güzel sayılır ama karmaşık sonradan uyanan oyuncu rolündeki kişiler kendilerini dolandıranları buluyor ve gerçekten film çekiliyor değişik bir türden yarıTürkçe yarı altyazılı bir film.

goddrummer 06 Kasım 2007 03:42:11

Çok güzel bir filmdi.Çocukken izlemiştim hatırlamakta zorlanıyorum aslında.Bneim babamda bu filmde rol almış.Semih başay.Bu filme ulaşmak istiyorum acaba yardım edebilicek birileri varmı?

Yandex.Metrica