Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bizimkiler

Bizimkiler

9,28

(30 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Komedi Dram, Komedi

Ülke: türkiye

Oyuncular: Serdar Bordanacı, Emre Kınay, Zihni Göktay, Halit Akçatepe, Yalçın Yelence, Rutkay Aziz, Cezmi Baskın, Halit Akçatepe, Zihni Göktay, Emre Kınay Devamını Gör...

Konusu : Dizi, bir apartmanda oturan, yöneticisinden kapıcısına kadar 7 farklı ailenin gündelik yaşamını, birbirleriyle ilişkilerini ve eksen ailenin, iş ve akrabalık ilişkilerini konu etmektedir. Gündelik yaşam içindeki sıcak, gerilimli, tartışmalı olayları “durum komiği” içinde aktarmaktadır. Apartmanın beceriksiz ama titiz, herkesi ve her şeyi denetim altında tutmaya çalışan yöneticisi Sabri bey; kapıcılığı küçük avantalarla besleyerek kazanç kapısı haline getirmiş, bunun yanında dışarıda çevirdiği işlerle de köşe dönmeye çalışan, dalavereci kapıcı Cafer’le her gün sürtüşmektedir. Bütün dizi boyunca süren bu çekişmenin yanında ailelerin kendi içlerindeki ve aralarındaki ilişkiler de bütün bölümlerde ayrı ayrı sergilenmektedir. Yönetici Sabri, karısı Ayla’nın hırçınlıklarıyla uğraşmaktadır. Şükrü ve ailesi orta sınıf bir ailenin sorunlarıyla iç içedir. Oğulları Ali’nin iş bulma ve evlenme sorunları; kızları Bilge’nin ve kocasının iş ve işsizlik sorunları ailenin yaşamını renklendirir. Şükrü, ağabeyi Şevket’le ortak çalışmaktadır. İşyerlerindeki tipler, yağcı, dedikoducu muhasebeci Ergun, baba yadigarı Abbas efendi ve aralarındaki çekişmeler ve iki kardeşin bitmez tükenmez iş çekişmeleri; başarıları, başarısızlıkları sıradan insanların iş yaşamını yansıtmaktadır. Kapıcı Cafer’in, kayınpederi Yandan çarklı Halil’in elindeki üç kuruşa ve kırık dökük marketine el koyma çabaları ve bunların her seferinde Halil’in karısı Sultan’ın manevralarıyla sonuçsuz kalması dizinin bir başka olaylar eksenidir. Apartmanda oturan bir başka aile, hayatını terzilikle kazanan Sevim ve kocası Baykuş Cemil’dir. Hiçbir işte çalışmayan ve hiçbir işe yaramayan Cemil’in peşinde koştuğu şey, karısı Sevim’den saklayarak içtiği biralarıdır. Ama her seferinde karısı Sevim’e yakalanmaktan kurtulamaz. Cemil, apartmandaki her olayın içinde yer alır ve dedikodu merkezi görevini görür. Üst kat sakinleri Katil Yavuz ve sevgili Şengül ile Tak tak Sedat ve ailesinin arası çok iyidir. Sedat, karısı ve kızını hep çeşitli abartmalarla oyalamakta patronu, kabzımal Yavuz’a da sürekli yağcılık yapmaktadır. Katil lakaplı, kabadayı tavırlı Yavuz, apartmanda çoğu sorunun çözülmesinde yardımcı olmakta, bir çeşit hakem görevi yapmaktadır. Sevgilisi, fingirdek Şengül ise Yavuz’un onu şarkıcı yapacağı günleri beklemektedir. Apartmanda Davut usta, karısı Ulrike ve oğulları Halis’ten oluşan bir de Almancı aile oturmaktadır. Davut, karısı Alman olduğu için oğlunu tam bir Türk gibi yetiştirmek ister ama zekâ özürlü Halis’in aklı sadece kadınlarda ve Davut’un yanında çalışan Dilek’tedir. Apartmanın diğer sakinleri; rate şair Cenap ve onun en yakın arkadaşı ve bütün işlerinin yardımcısı İbrikçi Sıtkı ve karı, koca, kayınbaba üç öğretmenden oluşan öğretmenler ailesidir. Bunlar dar gelirli insanların temsilcisidir ve Nazif, öğretmenlik yanında geceleri de taksicilik yapmaktadır.ToqqLe

19 Mayıs 2020 10:00

Çok güzel diziydi efsaneydi son bölümlerinde siyasete girilmesi yüzünden seyirci kaybına uğrayıp bitti bu güzel diziye yakışmamıştı politik göndermeler.

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

19 Ağustos 2019 12:15

Tek kanal döneminde izlerdim. Evet, çok yorulmadan izlenen bir apartman dizisiydi. Ancak, bende fazla iz bırakmadı, çünkü olaylar sıradandı, heryerde yaşanan şeyler.

Cevap Yaz

ToqqLe

19 Mayıs 2020 10:02

Siz yazmışsınız her yerde yaşanan şeyleri anlatıyor diye buda dizinin gerçekçi olduğunu gösterir bence bu bir başarıdır.

Komedyacı

16 Temmuz 2019 22:09

Akın Tunç diziden ayrıldıktan sonra "Cem" rolünü Eray Köseoğlu oynamaya başladı dizide.

Cevap Yaz

Sinemaagresif

24 Kasım 2017 13:39

Şimdiler de internette ara ara seyrettiğim kadarıyla şimdi ki dizilere oranla çok daha sıcak güzel bir aile dizisi.... Bizimkiler hep bahseder bu diziden... Demek ki yapılan iş kaliteli olunca yıllar geçse bile eskimiyor.... Tıpkı Bizimkiler gibi...

Cevap Yaz

mısselıda62

24 Mart 2016 15:40

Çocukken sıkılarak izlediğim dizifilm di şimdiki dizilere bakınca aranır oldu 90 larda ki diziler :(

Cevap Yaz

Kleberson

20 Ocak 2016 22:56

cocukken trtde yayinlandiginda izledigimmiz diziydi gerci ozamanlar pek birsey olmadigindan izliyorduk,annemle oturur izlerdik bu diziyi Güzel günlerdi.

Cevap Yaz

SarpBayhan

3 Eylül 2015 15:47

Bizimkiler benim çocukluğumun en güzel anılarından birisidir. O günleri nasıl unutabilirim ki Hafta içi hergün okuldaydık hafta sonları ise sabahtan çizgi filmleri izler, pazar günü banyo eder sonra da ailecek kahvaltı yapardık. Öğleden sonra TRT'de yayınlanan pazar eğlencelerini izlerdik. Gece olmasını ise iple çekerdik neden çünkü Bizimkiler vardı, ailecek oturup izlerdik bayılırdık onlara, sonrada maçları izlerdik hey gidi günler hey Pazar gecelerinin en büyük eğlencesiydi bu dizi. Sonradan kadrosunda bazı değişiklikler yapıldı zamanla özel televizyonların sayısı arttıkça Bizimkilerde modaya uyup Özel TV'lere transfer oldu ama Türk izleyicisinin gözünde her zaman 1 numaralı dizilerden biri oldu. Tıpkı Perihan Abla ve Süper Baba gibi.

Cevap Yaz

Türksinemasısever

2 Eylül 2015 11:44

Bizimkiler 1989 yılında değil 1987 yılında başlamıştır. Türk halkının her kesiminden birer kesit sunan Bizimkiler keşke günümüzde de devam ediyor olsaydı. Hayatını kaybeden tüm oyuncuları saygıyla anıyorum, hayatta olanlara ise sağlık ve başarı diliyorum. Tabi tüm Bizimkiler ekibinin de ellerine sağlık. Böyle bir yapıt bıraktılar bizlere.

Cevap Yaz

bizimkiler89

6 Ağustos 2015 01:12

ah ah ne güzel günlerdi o zamanlar degeri bilinmedi böyle bir dizi gelmez birdaha özlüyorum ama hayat acımasız

Cevap Yaz

mansuryıldırım

25 Haziran 2015 14:42

Çok eğlenceli çok keyifli bir diziydi çok renkli karakterler vardı hala keyifle izlenen ender dizilerden ama hem 14 sezon sürmesi hemde yazlıkçılar adlı yeni bir versiyonu ile bir uzatılmışlık olmuşdu yinede unutulmaz bir dizi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica