Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İstanbul'da Cümbüş Varcaner aydin vegan

18 Şubat 2021 19:46

1968 filmi. Diğer filmlerde yan oyuncu olarak bilinen oyuncuların gayet güzel yürüttüğü, tatlı bir film olmuş. Mualla, vahi, munir, huseyin, suna gibi ünlü oyuncularla dolu. Belki o zamanlar o kadar ünlü değillerdi bilmiyorum. Suna ile mualla anne kız farklı olmuşlar. Istanbul u bayağı öven bir film olmuş. Şu anki halinden tabi ki daha iyi olduğu görülüyor :) daha özgür, daha az insan, daha az araba - bina :) Horoz nuri ismini bir kaç filmde daha kullanmıştı vahi oz. Ona yakışan bir karakter gerçekten :) Hayvan sömürüsünü meşrulaştıran şeylerin gösterilmesi hoş değildi. Mesela hayvanlı sirkler. Bir de ne bitmez geceymiş. Her yeri dolaştılar istanbul da. Beyoglu nun arka yakası filmindeki gibi. Kadını aldatınca, kadın affetmeli gibi bir zorunluluk olmalı gibi bir şeyi hissettiriyor. O da kötü. En sonda zeki muren i görmek güzeldi :) Mirası alabildi mi göremedik oraları tam. Ama almışlardır tabi. Zaten o gecede bir sürü para harcadılar, anca kurtarmıştır :)

Cevap Yaz

Göztepe

29 Kasım 2013 22:04

Kılıbık bir kayınpederle damatın eğlenmek için İstanbul'a gidiyorlar hanımları onları eğlence mekanlarında araya araya en sonunda buluyor. Film 60 lı yılların gece hayatını ön plana çıkarmış birçok yeşilçam yıldızını sahnede bu filmde görmek mümkün. Filmin hikayesini anlatan Münir Özkul'da filme renk katan isimler arasında tek eksiği filmin görüntü kalitesi'nin biraz düşüklüğü onun dışında eksik yok gibi filmde.

Cevap Yaz

aysenazan

2 Temmuz 2013 19:09

Kadrosu çok güzel bir film. İstanbul'un o zamanki gece hayatını çok güzel görüntüler eşliğinde sergiliyor. Filmin benim için en önemli sahnesi Tanju Okan'ın "kara tren" türküsünü söylediği sahne.

Cevap Yaz

performer

9 Ekim 2011 11:19

görüntüsü çok çok kötü olduğu için izleyemedim.

Cevap Yaz

fulda

22 Mayıs 2008 11:29

Istanbul da cümbüs var :Türk Sinemasinin dünya capinda olabilecek degerdeki sanatcilarinin bir araya geldigi güzel bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica