Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Babam Sağolsun (Babam Sağolsun)

Babam Sağolsun

6,35

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Komedi Aile Komedi, Aile

Yönetmen: Umut Gelgör Umut Gelgör

Ülke: türkiye

Oyuncular: Umut Kemal Sevin, Ahmet Serhat Kaplan, Sibel Türkoğlu, Müfit Can Saçıntı, Gülnihal Demir, Aşkın Tuna, Güzin Usta, Başar Doğusoy, Emel Müftüoğlu, Çağla Çakar Devamını Gör...

Konusu : Çocuklar büyüdü... Peki ya sorunlar? Babam Sağolsun kalabalık bir ailede anne ve babanın her geçen gün karşısına çıkan yeni dertlerle mücadelesini anlatıyor. Bu mücadele, en sıcak ve en eğlenceli diyaloglarla karşımıza geliyor. Başrollerini Settar Tanrıöğen (Ali Usta) ve Melek Baykal'ın (Hayriye Hanım) paylaştıkları Babam Sağolsun, geleneksel aile yapımıza hoş bir pencereden baktırıyor. Dizide herkes, herşey taban tabana zıt. İşte eğlence tam da burada başlıyor. Börekçi dükkanı olan Ali Usta?nın çocukları için ayrı ideali, çocukların ise babalarının bu idealine uymayan ayrı hayalleri var. Dişçi olmasını beklediği kızı müzisyen, börekçi olmasını ve kendi mesleğini devretmek istediği oğlu, farklı yaşamların peşinde? Hayriye Hanım ise ataerkil aile yapısını bozmayan anne rolüyle karşımızda; "babanız bilir" börekçisini bırakmayı düşlediği oğlu dükkandan ayrılmayı planlıyor. Evlenmesini beklediği kızı ise inatla beyaz atlı prensini bekliyor. Hayırsız damadı ile de başı dertte olan Ali Usta bu büyük aileyi birarada tutmak için sürekli çaba sarfediyor. Anne Hayriye ise her Türk ailesinde olduğu gibi tüm bu çatışmaların ortasında arabulucuk görevi üstleniyor. Bu bir kuşak farkı. Geleneksel mi? Modern mi? Börekçide de işler çok farklı değil.. Hala taş fırında börek pişirmeye devam eden Ali Usta, çevresinden gelen tüm yenilenme çağrılarına da kulaklarını tıkamış durumda. Çünkü böreğin iyisi ona göre sadece taş fırında pişer. Geleneksel üretim yöntemlerini ve kaliteyi savunan küçük esnafla, modern yöntemlere geçerek büyümeyi seçen esnafın çatışması. Babam Sağolsun, günümüz Türk Ailesinin ve esnafının karşılaştığı sorunları neşeli bir dille anlatan, müptelası olacağınız yepyeni komedi diziniz olacak.missy77y

11 Temmuz 2011 22:04

aynı kişinin 9 yıl arayla aynı diziyi farklı kadrolarla iki kere çekmesi kesinlikle kabul edilemez bir durum. artık eskiden tutulan yapımları tekrarlayacağımıza yarın ne tür yenilikler yaratabiliriz ona bakmamız lazım.

Cevap Yaz

asinur

4 Haziran 2011 13:55

"En Son Babalar Duyar" adlı dizinin farklı kişilerce çekilmiş hali.

Cevap Yaz

BOLLYWOOD

25 Mayıs 2011 01:39

Oyuncular belki bu diziden ekmek yiyor ama senaryo resmen bir Hayal Kırıklığı yarattı bana.Dizinin fazla tutulacağını sanmıyorum.

Cevap Yaz

seri_fe

17 Mayıs 2011 13:48

Böyle bir kadroya bu yapılmazdı.yorum yapan diğer arkadaşlara katılıyorum.ilk bölüm itibariyle repliklerine kadar en son babalar duyar dizisinin aynısıydı. çok büyük bir hayal kırıklığı oldu.bu kadroya daha orjinal bir senaryo olmalıydı.

Cevap Yaz

bltszlk

15 Mayıs 2011 17:23

  atv'nin  ''Babam Sağolsun''   ''En Son Babalar Duyar''  dizisinin devamı niteliğinde çekilen dizifilmdir bence.Çiçek Taksi 'nin Akasya Durağı gibi.Cuma akşamı ilk bölümüne baktım En Son Babalar Duyar dizinin ilk bölümü aynısıydı.İlerki bölümlerde kopya olmaz haralde.2002 ile 2011 yılları arasında dağlar kadar fark var.''Babam Sağolsun''  dizisine günümüze uyarlanır.İnşallah aynı kadroyla devam ederler.''Babam Sağolsun'' ekibine  başarılar dilerim.Sıcak aile dizisi bence.

Cevap Yaz

filimci

15 Mayıs 2011 01:42

merhaba bir demet menekşe haklısın seyirci yemez yemeyiz senaristler eğer böle bir dizi yapmak yerine eski kadroyla yeni bölümleri yapsalar bırakın onu eski bölümlerini yayınlasalar şu kadrodan daha fazla reyting toplarlar bizi böyle kandırmalarına izin vermeyeceğiz yorumuma katıldığın için teşşekkür ederim saygılar

Cevap Yaz

export35

14 Mayıs 2011 12:45

Bende dün izlerken aynı duyguları yaşadım bir en son babalar duyar kadar olmasada, oyuncu potansiyeli olarak bu işi başarabileceklerinin sinerjisini verdiler.

Cevap Yaz

pazariçili

13 Mayıs 2011 22:33

ilk bölüm itibarıyla söylüyorum en son babalar duyarın kötü bir kopyasıdır .

Cevap Yaz

bir_demet_menekse

13 Mayıs 2011 21:10

Filimci arkadaşım sağol vallahi ne düşünüyorsam yazmışsın. Kesinlikle katılıyorum !!!Sonradadan da saçımızı başımızı yoluyoruz neden neden neden diye neden sinemada ya da dizi sektöründe gelişmiyor diye ... Nedeni kabak gibi ortada aslında !!! Isıtıp ısıtıp aynı şeyi önümüze koyuyorlar... Seyirci yer mii??

Cevap Yaz

filimci

12 Mayıs 2011 20:25

yazık inanın ki yazık sonrada ağlarız neden bizim ülkede dizi filim gelmişyor diye yahu bu dizi en son babalar duyarın kopyası herşeyiyle isimler senaryo herşey iraz yaratıcı olsun senaristler ne olur ruhsar ve en son babalar duyarı taklit ederek biryere gelemezsiniz ruhsarın tekrarı yapıldıda ne oldu 3.bölümde kalktı şimdide en son babalar duyarı yapıyorsunuz şimdiden söyleyebilirm ki tutumaz çünkü ilklerin yeri her zaman farklıdır vasat olucağınızı daha izlemeden söylüyorum ne diyim size tavsyem yaratıcı olun....

Cevap Yaz
Yandex.Metrica