Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Melek Baykal (Melek Baykal)

Melek Baykal

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 7 Ağustos 1954

Eğitim : Ankara Devlet Konservatuvarı

Hakkında : Aslen İstanbulludur. Ferhunde Hanımlar dizisindeki Nermin, Hayat Bağlarındaki Nurhayat ve Cennet Mahallesindeki rolleriyle tanınır. Ankara'da çekilen Ferhunde Hanımlar dizisiyle tanınmasının ardından gelen teklifleri değerlendirerek, İstanbul'a yerleşmiştir. İstanbul doğumlu olan ve henüz 17 yaşındayken tiyatroya başlayan Baykal, ilk oyununda 85 yaşında bir kadını canlandırarak takdir topladı. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur. Uzun süre Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Cennet Mahallesi adlı dizideki performansıyla beğeni topladı. Daha çok televizyon dizilerinde rol almıştır. Melek Baykal'ın rol aldığı ilk sinema filmi ise Kaçma Birader adlı film olmuştur. 2012 yılının başından itibaren Star TV'de kendi adını taşıyan kadın programını sunmaktadır.ali2y

6 Mayıs 2019 00:03

Hep pempe olarak hatırlayacağım.

Cevap Yaz

gokhan.ozdemir

8 Aralık 2018 09:28

çok sevdiğim ve saydığım başarılı bir oyuncu ve hayatında başarılarının devamını diliyorum. Saygılarımla,

Cevap Yaz

Kleberson

5 Temmuz 2017 23:55

cok basarili bir oyuncu en iyi rolü ferhunde hanimlardaki nermin rolüdür

Cevap Yaz

bltszlk

16 Mart 2017 11:06

Melek Baykal her oynadığı dizi üç, dört sezon boyunca ekranlardaydı.Görgüsüzler ve Türk Malı hariç..Aklıma takılan Cennet Mahallesinde 3 sezon devam etti. Akasya Durağı dizisinde ilk sezon sonrasında yoktu.Acaba Akasya Durağı dizisine neden devam etmedi?90'lı yılarda başarılı dizileri vardı.2000'li yıllarından ortasından sonra ya diziden ayrıldı yada reyting yüzünden bitti.2012 senesinde star tv'de sabah programı vardı.En fazla iki yıl dayandı.Perran Kutman gibi bir lise okul dizisi çekse yakışır Melek Baykal'a.Mükemmel oyuncu

Cevap Yaz

mansurx

4 Aralık 2016 12:33

Melek baykal yetenekli iyi bir oyuncu ferhunde hanımlar,hayat bağları ve cennet mahallesi dizilerinde iyi performans gösterdi ama sinemada sadece 1 filmde oynaması üzücü keşke daha çok filmde oynasaydı sunuculuğu da fena değil yeni dizi ve filmlerde hep görmek isteriz başarılar dilerim.

Cevap Yaz

Mr.Rcmnt

13 Ekim 2016 04:10

Her rolün kadını... Her rolün... Muhteşem insan... Bayılıyorum...

Cevap Yaz

sinemaadamı

31 Mart 2016 12:06

onu önce ferhunde hanımlarda seyrettim sonra hayat bağları adlı bir dizi yaptı adı nurhayattı ağırbaşlı bir kadındı orda derken cennet mahallesi çıktı ortaya ve paragöz üçkağıtçı pembe oldu buda onun ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu ispatlıyor. isterse temiz ağırbaşlı bir insan oluyor isterse üçkağıtçı bir kadın ve en sondada akasya durağındaki oyunculuğuna hayran kaldım orda da bize bi çeşit şoför nebahat oldu ablamız starda yayınlanan melek adlı programınındada çok hoştu. akasya durağının melahati , cennet mahallesinin pembesi ,hayat bağlarının nurhayatı seni nasıl unuturuz , seni nasıl sevmeyiz sen çok yaşa melek hanım :)

Cevap Yaz

sinemadelisi

30 Haziran 2013 00:51

Tiyatro kökenli çok iyi bir oyuncudur. Bir ara kendisi gibi oyuncu olan konservatuvardan arkadaşı Zafer Ergin ile evli kalmıştır.

Cevap Yaz

Loverman

7 Nisan 2011 23:57

cennet mahallesi ve ferhunde hanımlar adlı dizilerle tanıdığım bir sanatçı. türlü rollerde oynayıp hiç bir başarıya ulaşamamış o kadar oyuncu varken melek baykalın kendisini tekrarlaması rolünün hakkını verdiğini gösteriyor. iyi oyuncudur. lakin son 5 yıldır kötü dizilerde yer alıyor. 

Cevap Yaz

güneş74

22 Eylül 2009 19:02

Kendini tekrarlıyor...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica