Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kaşık Düşmanı

Kaşık Düşmanı

7,65

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Macera Aksiyon Dram, Macera, Aksiyon

Yönetmen: Bilge Olgaç Bilge Olgaç

Ülke: türkiye

Oyuncular: Burhan İnce, Muhlis Asan, Ali Yaylı, Menderes Samancılar, Ayşegül Ünsal, İsmet Ay, Seden Kızıltunç, Aliye Rona, Halil Ergün, Mesut Engin Devamını Gör...

Ödüller: En İyi FilmBasın Özel ÖdülüEn Başarılı SenaryoEn İyi 3. Film

Konusu : Düğün sırasında bir gaz tüpü patlar. Paniğe kapılan çok sayıda kadın ve çocuk yaşamını yitirir. Bu facia, özellikle de kadınsız kalan köy erkeklerini etkiler. Kadınsız köye tüp faciası üzerine bir film çekmek amacıyla bir Alman TV ekibi gelir ve olaylar gelişir. Başlık parasını, töreleri toplumsal bir bakış açısı içinde vermeyi başaran ironik bir deneme.(Agah Özgüç'ün 100 Filmde Türk Sineması kitabından)erhaab

11 Ekim 2017 17:37

Özgün bir senaryo başlangıcının devamının gelmemesi olarak bakıyorum konuya. Alman film şirketinin dahil oluş şekli ve sonunda çekip gitmesi. Her şeyi bilen Türk gazeteci ve son an'a kadar hiçbir şeyin meydana çıkmaması.

Cevap Yaz

Kleberson

9 Ocak 2013 17:46

mesut engin ismet ay ve perihan savas cok iyi oyunculuk sergilemis cok güzel bir film

Cevap Yaz

kariz_ma_35

16 Haziran 2012 02:18

Anadolunun bir köyünde büyük bir tüp patlaması sonucu. Köyün kadınları ölmesini ve o dramı sonrasında gelişen olayları yansıtmış bir film. "Elif" Perihan Savaş çocukluğundan itibariyle aklını yitimiş bir kızdır. Yaşlı bir adama verilir gerdek gecesinde adam heyecana dayanamayarak ölür. Köylülerden biri olan "Osman" Halil Ergün'e aşıktır Elif. Oda başka biriyle evlenmek üzeredir ve düğün zamanında büyük bir patlama olur. Birçok insan telef olur. Ülkede büyük yankı uyandırır bu durum bir Alman bir film şirketinin dikkatini çeker. Orda film çekmeye karar veririler oyunculaından birini bir adama talip olma süsü yöntemiyle oluşur bu durum. Arada köprü olan gazeteci "Bora" Mesut Engin'dir. Çekimler tamamlanır filmde Osman rol alır bilmeden oda farklı sanmaktadır. Yönetmen ücreti verir çeker gider olan biteni gazeteci Bora daha sonra anlatır. Filmin final kısmı Elif'in bir kutu negatif filmini çatıdan atmasıyla görsel biçimde son bulur. Güzel bir film biraz değişik bir senaryo kısmende bilindik bir konulu bir film. Oyunculuklar uyum gayet iyi özellikle filmin kilit ismi deli rolüyle Perihan Savaş olmuş. Filmde göze çarpan etken azda olsa üstsüz sahnelerde var tam belli olmasada..

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

16 Haziran 2010 21:52

Dönemin sinema şartları göze alınırsa!. kadın yönetmenimiz "Bilge OLGAÇ'IN" bir başarısı! "Perihan SAVAŞ" oyuncu kudreti olan, bir film. Dip not filmin alt yazılı olması! izleyicinin şevkine, ket vermiş olmalı?..

Cevap Yaz

fulda

3 Ağustos 2008 01:26

Kasik Düsmani, bir kadin yönetmen olarak ölümüne kadar  Yesilcam'in sert kosullarina yilmadan direnen Bilge Olgac'in bir filmi.Creteil Kadin Filmleri Senligi'nde birincilik alan bu  film o dönemlerde ülkemizde gösterime cikmadi.Izlenmesi gereken filmlerden.

Cevap Yaz

| S z R |

30 Nisan 2008 00:39

İzlemeye değer bir film

Cevap Yaz

wunsch vertrauen

16 Kasım 2007 13:55

Konusu gerçek hayattan alınmış, Bilge Olgaç filmi. Perihan Savaş'a hayran olmamak mümkün değil. Film almanca alt yazılı olarak gösteriliyor, haliyle yerel ağızla hoşumuza giden deyimler vs. almanca çeviride acayip anlam kaybına uğruyor.Seden Kızıltunç'un kör rolü de mükemmel.

Cevap Yaz

duygummelek

24 Aralık 2006 22:52

izlenmeye değer güzel bir film

Cevap Yaz
Yandex.Metrica