Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Pis Yedili 1. Sezon

Pis Yedili 1. Sezon

7,09

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Gençlik Komedi Gençlik, Komedi

Yönetmen: Süleyman Seçik Kartal Çidamlı Ümit Erlim Süleyman Seçik, Kartal Çidamlı, Ümit Erlim

Ülke: türkiye

Oyuncular: Halil Babür, Hülya Avşar, Zeki Bıçakçı, Koray Oktay Olcay, Ayşe Erbulak, Yiğitcan Erginöz, Şenay Kösem, Hakan Aysev, Emre Gönüllü, Parla Şenol Devamını Gör...

Konusu : Pis Yedili, okudukları lisede çıkan yangın sonucu açıkta kalan yedi liseli gencin, zorunluluktan geçiş yaptıkları özel bir kolejde ikoncanlar adını taktıkları yeni kolejli arkadaşlarıyla aralarında geçen atışmalı ve eğlenceli diyaloglarla dolu bir okul hikayesi. İstanbul?un varoş mahallelerinden birindeki yoksul öğrencilerin okuduğu devlet lisesi çıkan yangın sonucu kül olur. Milli Eğitim?deki idealist danışman Filiz hanım, öğrencileri tıklım tıkış diğer ilçe liselerine yerleştirir ama yedi öğrenciye gidecekleri bir okul bulamaz. Tek seçenek ilçe sınırları içindeki zenginlerin ve yüksek bürokratların çocuklarının okuduğu Özel Girişim Koleji gibi gözükmektedir. Filiz hanım bu Yedi öğrenci için okulun kapısını çaldığında terslenir. Ama pes etmez ve zorla da olsa yedi fakir öğrencinin zenginlerin okuduğu bu koleje kabul edilmelerini sağlar. Kolejin başarıya endeksli sistemine sıkı sıkıya sahip çıkan müdiresi Esma Sultan bu öğrencilerin not ortalamalarını düşüreceği endişesiyle onları istemese de, altın kalpli müdür yardımcısı Hasan Paşa?nın ve Filiz öğretmenin destekleri ile bu yedi öğrencinin hayatında yeni okullarında yepyeni bir yaşam başlar. Mahallenin haytaları, zengin ailelerin çocuklarıyla aynı çatı altında buluşunca çatışmalar da başlar. Çünkü okulun yedi yeni öğrencisi tam bir Pis Yedili çetesi gibidir. Her birinin de lakapları vardır. Bayrampaşalı, Orço, Pc ve Trafo lakaplı erkeklerin yanı sıra sarışınlığı nedeniyle Cimbom, esmerliği yüzünden Kara Biber, her işe karışması nedeniyle adı Salça?ya çıkan kızlar, kısa sürede kolejin altını üzerine getirecektir. Okulun modern ve çağdaş yapısı alıştıkları bir şey değildir ama hem uyum hem uyumsuzlukla dolu günler içerisinde yeni yuvalarını da sahipleneceklerdir. Burada aşık olacaklar, burada dövüşecekler, burada başaracaklardır.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Yazım Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

DiğerFinancier

1 Mayıs 2016 16:09

2011 yılında show tv ekranlarında yayınlanan Pis Yedili dizisi okudukları lisede çıkan yangın sonucu açıkta kalan yedi liseli gencin, zorunluluktan geçiş yaptıkları özel bir kolejde eğitimlerine devam etmelerini,yeni kolejli arkadaşlarıyla aralarında geçen atışmalı ve eğlenceli diyaloglarla dolu bir okul hikayesi anlatılıyor.Günümüz gençliğine örnek teşkil etmeyecek bir diziydi,fazla bile sürdü.Bu yapımın yanı sıra Show Tv'de 2003 yılında yayınlanan Hayat Bilgisi adlı dizi daha yol gösterici,seviyeli,öğretici bir diziydi.

Cevap Yaz

YSHN

22 Eylül 2012 16:28

dizi fena değil tabi reyting de iyimiş artık izleyen izler

Cevap Yaz

Loverman

3 Haziran 2012 15:39

bu diziden birşey anlamadım. bir daha izlemem heralde.

Cevap Yaz

secotaselyan

1 Mart 2012 23:33

yapılabilecek en iyi cast seçimleri yapılmış bu dizide.oyuncuların tamamı rollerine gerçekten çok uygun.umarım uzun bir süre daha devam eder.

Cevap Yaz

Alın yazısı

16 Aralık 2011 22:03

Murat Arkın'ın bu dizide, Gerçekten Cüneyt Arkın gençliğini oynuyor.. Bakışlar mimikler, yürüyüş, ani gidişlerdeki boynunu eğip çıkmalar, Bence c.arkın boşuna battal gazi adayları aramasın, battalgazi yanıbaşında duruyor zaten, ekrana çok yakışıyor.. Yeni bir Cüneyt Arkın mı doğuyor acaba? Başarılar

 

Cevap Yaz

aslanşair

10 Ekim 2011 10:30

Sabırsızlıkla ve merakla bekliyorum

Cevap Yaz
Yandex.Metrica