Maskeli Süvari

7,72

( 7 kişi yorum yaptı )

Maskeli Süvari

(The Lone Ranger)

Sinema Filmi

2013

Yapımcı Jerry Bruckheimer ve yönetmen Gore Verbinski (“Karayip Korsanları” serisinin kamera arkasındaki ekip) bir Disney/Jerry Bruckheimer filmi olan “The Lone Ranger / Maskeli Süvari” ile aksiyon ve mizah dolu, nefes kesen bir macera ile geliyor. Filmde, Amerikan yerlisi, savaşçı Tonto’nun (Johnny Depp) yardımıyla hukuk adamı John Reid’in (Armie Hammer) bir adalet efsanesine dönüşmesinin hikayesi anlatıyor. Film, seyirciyi, birbirine hiç benzemeyen bu iki kahramanın açgözlülük ve yozlaşmaya karşı birlikte savaşmak için işbirliği yapmayı öğrenirken ortaya çıkan komik sürtüşmeleriyle dolu epik bir yolculuğa çıkarıyor.

Amerikan yerlisi, savaşçı Tonto (Johnny Depp) ve hukuk adamı John Reid (Armie Hammer) , kaderin bir araya
getirdiği, ve açgözlülük ve yozlaşmaya karşı birlikte savaşmak zorunda olan zıt karakterler.

Künye

Yönetmen Gore Verbinski
Senaryo , ,
Yapımcı Jerry Bruckheimer , Eric Mcleod , Chad Oman , Mike Stenson , Johnny Depp , Ted Elliott , Mike Stenson , Terry Rossio , Eric Ellenbogen
Müzik Jack White , Hans Zimmer
Görüntü Yönetmeni Bojan Bazelli
Vizyona Giriş Tarihi 05 Temmuz 2013
Süre 149 dk
Tür Aksiyon, Macera
Ülke ABD
Internet Sitesi http://disney.go.com/the-lone-ranger/

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 3.051.915,0 TL
Toplam İzleyici 307.069
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (7)

baran34 avatar baran34 07 Mayıs 2014 18:43:40

8

Maskeli Süvari filmi çocukluğumuzun vazgeçilmez çizgi roman kahramanlarındandı. Lakin film aşamasında prodüksiyon ekibinin yaşadığı maddi ve manevi zorluklar neredeyse filmin iptaline dahi neden olacaktı. 275 milyon dolar bütçeden 60 milyon dolar kı sıntıya giderek filme OK veren Disney bu seferde çekim sırasında havuz temizleyen set ekibinden birinin kalp krizi geçirerek ölmesine tanık oldu. Aksilikler her ne kadar haketmesede filmin gişesinede yansıdı. Film beklentilerin çok büyük olmasından mütevellit ufak bir hayal kırıklığı yaratmış olsada ben çok beğendim. Karayip Korsanları ekibinin geneline hakim olduğu film hiç bir masraftan kaçmamış. Gore Verbinski burada da Johnny Deep ile uyum içinde çalışmış. Bu arada Tonto'nun havada merdivenden trene adım attığı sahne Karayip Korsanları filmindeki sahnelere gönderme olmuş. Eski İngiltere başbakanlarından H.H.Asquith'in torununun kızı H.B.Carter'da filmde kısacıkta olsa rol almış. Bu rolle ekürisi olduğu J.Depp ile dördüncü kez bir filmde oynamış oluyor.

fahri.07 avatar fahri.07 28 Ocak 2014 13:15:40

film çok güzel eğlendirici,heyecanlı ve akıcı yalnız süresi gereğinden fazla uzatılmış.bazı sahnelerde boş konuşmalar mevcut.benim fikrimce bu filmin süresi en fazla 100 dakika olmalıydı.zira filmi izlerken biraz sıkıldım:)

kaledddd 14 Kasım 2013 17:32:38

7

beklentimin uzaklıgında kaldı fragmanları filmden daha güzeldl

beyazambak avatar beyazambak 20 Temmuz 2013 04:19:11

8

Filmi izledim, eğlenceli bir film, filme gittiğime değdi. Kovboy filmlerini sevenlere hitap ediyor. Konusunu da beğendim. esprileri hoştu. Eğlencenin altındaki gerçeklikte ilgi çekiciydi.

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 14 Temmuz 2013 19:32:14

7

Şatafatlı, ince düşünülmüş ve esprili bir senaryosu var. Ancak bana biraz çocuksu geldi; yaz günlerinde fazlaca alternatifi olmayan sinemaseverler seyredebilir..

Alevrin avatar Alevrin 27 Haziran 2013 12:13:54

Mükemmel olacakkkkk :) Gerçkten büyük merakla bekliyorum :)

Yandex.Metrica