Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Alın Yazımız Bummansuryıldırım

5 Haziran 2017 22:14

Film baştan sona klişe bir konuya sahip olsa da şöhret olmak isteyen insanları tuzağa düşüren kişileri anlatması bile önemli gurbetin zorluğu da güzel yansıtılmış keşke 35mm çekilseydi ve biraz daha özenilseymiş daha iyi bir film olabilirdi herşeye rağmen ortalama bir film kısaca izlenebilecek bir film.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

7 Nisan 2015 19:02

Bu filmi televizyonda izledikten sonra bir daha izleyememiştim ve adını bulamamıştırm.İyi bir film.Naci Zorlu'yu Mahmut Tuncer sanmıştım. Filme katkıları için AlınYazısına teşekkürler.

Cevap Yaz

AlınYazısı

7 Nisan 2015 12:23

Bir zaman olmuş ki. Bu insanlar köyünden toprağından yurdundan kökünden kopmuş büyük şehire gelmiş, ekmek için, aş için umut için ve yaşamak için! Umutlarını büyük şehirde para kazanıp mutlu olmaya bağlamışlar. Ama içlerinde köylerine topraklarına sevenlerine köklerine, özlemleri hasretleri vardır. Yakar içlerini Gurbet derler. Kara gurbet ve Tek bir istekleri vardır.Biran önce köklerine dönmek, kazadıkları parayla , yeni bir umuda sürüklenmek. Hiç olmassa doğduğu topraklarda ölmek. Hepsinin farklı bir hikayesi vardır. ve Bir genç çıka gelir aynı topraklardan, büyük şehre. Çalışmak için, Gurbete sürüklenir. Yalnız büyük şehir bir girdaptır. Çeker güçsüzleri içine. Bir oyuna gelip, diğer arkadaşlarınında birikiminin de yok olmasına neden olur. Bilinmiş bir hikaye. Fazla üzerinde durulmamış bir yapım. Seksenli yıllardan Bilinen bir ismi Olan Naci Zorlu'nun filmi. Filmin bir diğer ismi Gurbet Sancısı dır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica