Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kız Kulesi Aşıkları / Hera ile Leandros

Kız Kulesi Aşıkları / Hera ile Leandros

6,67

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 8 Nisan 1994 1 Saat 35 Dk Duygusal Duygusal
IMDb puanı: 0

Yönetmen: İrfan Tözüm İrfan Tözüm

Ülke: türkiye

Gişe: 53.720

Oyuncular: Muhteşem Tözüm, Selçuk Gürışık, Kutay Köktürk, Aytaç Yörükaslan, Ayla Algan, Mehmet Ulusoy, Beklan Algan, Nurseli İdiz, Övgü Gümüş Devamını Gör...

Konusu : Yaşı geçkin bir entellektüel olan şair günlerini geçirmek için Kız Kulesi'ni ziyaret etmektedir.Burada bir zamanla cinayetle suçlanan bekçinin günlüğünü bulur.Okudukça onun hikayesinin kız kulesi efsanesi ile ilgili derin benzerliklerini keşfetmeye başlar.Bekçisinin hikayesini kafasında yeniden kurgulayan şair alt kattaki Nesibe ile karşılaşır.Kız Kulesi efsanesine gittikçe bağlanan şair Nesibe ile ilişkini Hera ve Leandros'un aşkına benzetmeye başlar.Ancak Hera olarak aşık olduğu kadının aslında bekçinin kızı olduğunu fark edecektir.CerenSelim

29 Kasım 2018 03:07

Doksanlarda çekilen ve erotik ögeler barındıran birçok sanat filmi gibi (Sarı Tebessüm, Mum Kokulu Kadınlar, Düş Gezginleri) Kız Kulesi Aşıkları da, kimi izleyici tarafından salt malum sahnelerle hatırlanan bir film olmuştur. Kimi zaman senaryonun bile önüne geçen, çıplaklık ve erotik sahneler sebebiyle hafızalarda yer etmiştir. Elle tutulur bir senaryosu, mesajı ya da finali yoktur. Vaktiniz varsa beklentiye girmeden izleyin, izlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz.

Cevap Yaz

gezgin1903

18 Aralık 2016 00:20

Saçma sapan bir film ne konu var ne senaryo bol bol sevişme sahnesi koymuşlar kısaca izlemeyin vakit kaybı.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

23 Haziran 2015 22:38

Temposu düşük bir film nerdeyse tiyatro havasında ilerliyor ama buna rağmen yinede izletiyor film kendini ortalama bir başarısı var zaman geçirmek için izlenebilinir son olarak filimde +18 sahneler mevcut.

Cevap Yaz

SarpBayhan

1 Mayıs 2014 02:30

Hiç sevmediğim sıkıcı bulduğum erotik hatta bana göre porno bir film. Nurseli İdiz'in belki de en büyük hatalarından birisi bu film özellikle babası yaşındaki beklan algan ile yaptığı aşırıya kaçan sevişme sahneleri maalesef hiç hoş değildi. Sanırım doksanların ilk yarısıydı bu film çekildiğinde Nurseli hanımın formda olduğu Show TV'de Saklambaç programını sunduğu dönemlerdi ben kendisine hiç yakıştıramadım keşke hiç oynamasaydı bu filmde. Daha sonraki dönemlerde kendisinin alkollü ve bitkin halini gördükçe acıdım. Filmde oynayan bir diğer isim Beklan Algan'da (şimdilerde hayatta değil) Ayla Algan'ın kocasıdır ve o dönemde Nurseli İdiz'de Cem İdiz ile evliydi yani oyuncuların her ikisi de evli oldukları halde bu kadar cesur sevişme sahnelerinde yer almışlar hele de o dönemlerde daha muhafazakar bir çizgide yer alan Türkiye'de olmuş bu film söylediğim gibi ben kendilerine pek yakıştıramadım bu sahneleri.

Cevap Yaz

uray35

15 Mart 2009 21:10

son derece sıkıcı bir filim...yönetmen sanırım marlon brando'nun oynadığı paris'te son tango-last tango in paris filmi benzeri bir filim çekmek istemiş...

Cevap Yaz

enigmacuture

14 Şubat 2009 12:10

irfan bey çıplaklığı ve cinselliği farklı yorumlamayı seven bir yönetmendir. bu film yapıldığında daha çocuk yaşlarda olduğumuz için bazı sahnelerini büyüklerimiz gözlerimizi kapatarak izlemiştik. çıplaklığın kişiye göre yorumu farklıdır buna saygı duymak gerekir. hele sinemada ise tamamen subjektif bir konu. sanat filmi sanat filmi lafının ayyuka çıktığı 90lı yılların başında bana göre farklı bir denemeydi. özneldi ve tamamen kişiye münhasır bir yorumdu bu film. yönetmenin kendi eli mahsülü ve onun elinden çıkma hoş bir yapıt bence.

Cevap Yaz

cantona

26 Şubat 2008 17:16

Sıkıcı bir film konu çok durgun ve bohem anlatım yetersiz ötesi. Estetiklikten çok uzak bir erotizm. Tek kelimeyle Nurseli İdiz'in kariyerinin en büyük hatası. Nurseli İdiz ve babası yaşındaki Beklan Algan'ın çıplak ve fazlasıyla deforme vücutları maalesef filmden geriye aklıda kalan tek şeyler.

Cevap Yaz

besteede

28 Nisan 2006 17:32

enterasan bir film. Bulmaca gibi...

Cevap Yaz

gerilla 447

22 Nisan 2006 19:43

Bu film resmen erotik film kategorisine giriyor. Ama gerçekten çok iyi bir film. Anlatım çok duru ve akıcı. Nurseli hanım çok başarılı..

Cevap Yaz

naşit

29 Ekim 2005 13:53

nurseli idizin en çok beğendiğim filmi kız kulesidir.ama bir türlü o filmi bulamıyorum tekrar izlemek içinn başarılar

Cevap Yaz
Yandex.Metrica