Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kurtar Beni

Kurtar Beni

8,28

(24 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 50 Dk Macera Dram Duygusal Dini Macera, Dram, Duygusal, Dini

Yönetmen: Halit Refiğ Halit Refiğ

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mesut Sürmeli, Handan Adalı, Baki Tamer, Nejat Gürçen, Süheyl Eğriboz, Nedim Doğan, Nuri Alço, Tanju Gürsu, Fatoş Sezer, Talat Bulut Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Kadın OyuncuEn İyi Kadın OyuncuEn İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Konusu : Salih (Talat Bulut) bir caminin imamıdır. Ayten (Gülşen Bubikoğlu) ise aynı evi paylaştığı arkadaşı Okşan (Fatoş Sezer) ile fahişelik yapmaktadır. Ayten bir gün kendisini günahlarından kurtarması için Allah’a dua etmek amacıyla bir camiye gider ve orada Salih ile tanışır. Camiye her gittiğinde imamla konuşur ve doğruyu saptırarak terzilik yaptığını söyler. İmam ile aralarındaki ilişki önce yakın arkadaşlığa ve sonra da büyük bir aşka dönüşür. Salih Ayten’i annesi ve ağabeyi Rıza (Tanju Gürsu) ile tanıştırır. Rıza, Okşan ve Ayten’in müşterilerinden Fettah’ın (Nuri Alço) arkadaşıdır ve Ayten’i tanır. Rıza Salih’e Ayten’in yaptığı işi anlatır. Salih ise inanmaz ve doğruyu öğrenmek için Ayten’in evine gider, onunla konuşur. Salih artık her şeyi biliyordur, yine de Ayten’le evlenirler. Tepkilere dayanamayarak imamlığı bırakan Salih Ayten’le başka bir semte taşınmak zorunda kalır. Öte yandan Rıza, Ayten’e hakaret ettiği için Fettah ile kavga eder. Fettah onu öldürtür. Rıza’nın eşi Ayten’i suçlar. İntikamının alınmasını ister. Ayten Salih’in Fettah’ı öldürmemesi için kendisini feda eder ve Fettah’ı öldürür. Tutuklanır. Hapisten çıkınca Ayten Salih’i akıl hastanesinde bulur ve Salih’i beraber yaşamak için hastaneden çıkarır.mavi_superisi

11 Mart 2019 00:58

Türk toplumuna önyargı ile hareket edilmemesi gerektiği mesajını veren güzel bir film. Tövbekar bir kadını allah affettiyse elbette toplum da affetmelidir. Talat Bulut'un karakteri örnek alınası bir karakter olmuş. Fakat filmin devamında talat bulut'un cinayet işlemeye kalkışması karakteriyle oldukça zıt düşen bir durum. senaryoda mantık hatası oluşturan bir durum bu.

Cevap Yaz

AlınYazısı

28 Kasım 2017 11:03

Talat bulut Oyunculuğu bana neden soğuk geldi anlamadım. Aslında rol tam Bulut Aras'lık bir rol. Gülşen bubikoğlu ve Fatoş Sezer arasında geçen jargon ve oyunculuk seviyesi üst düzeyde, Fatoş sezer o rolde baya iyi. Ayten'in bataklıkta geçen yaşamı ve yaşadıkları'nın yanında geçmişi bir film şeridi gibi gözü'nün önünden geçerken, bu batalıktan kurtulmak için sığınacak bir liman arar. Bir cami imamı onun hayatını değiştirecektir. Filmde Salih hoca'nın soğuk tavırları göze çarpıyor. Aşk'tan eser yok bu filmde Ayten'ê karşı aşırı bir sıcaklık bir düşkünlük hisside yok. bu durum bana göre filmden puan eksiltmiş.

Cevap Yaz

Göztepe

27 Kasım 2017 22:03

Dini değerlere derinlik katan çok güzel bir film bir cami imamı ile bir fahişenin aşkı ile şekillenen bir film. Filmde özellikle Fatoş Sezer fahişe rolünde çok başarılıydı. Gülşen Bubikoğlu ise filmin lokomotifiydi her sahnede özellikle imam olarak Talat Bulut'un bataklığa düşen kadını kurtarması çok güzeldi. Nuri Alço ise filmin bir diğer başarılı yüzüydü Tanju Gürsu ile birlikte ders niteliğinde olan filmlerden.

Cevap Yaz

performer

20 Kasım 2017 23:16

1987'nin nadir iyi filmlerinden...tanju gürsu müthiş karizmasıyla filme önemli değer katmış.

Cevap Yaz

GökhanTöre7

4 Nisan 2015 02:40

Harika , enfes tek kelime ile muhteşem bir eser . Bambaşka bir türk sineması konusu . Her yönüyle mükemmel bir yapıt . Gülşen ablamızın güzelliğide işin ; yemekten sonra yenen tatlı kısmı gibi :)

Cevap Yaz

sinemasever21

15 Temmuz 2013 19:07

Çocukken izlemiştim ama bugün tekrar izledim. Çok güzel bir film olmuş. Çok orjinal bir konu olmuş ve oyunculuklar da harika olmuş. Gülşen Bubikoğlu'na altın portakal kazandırmış bu müthiş oyunculuğu aynı zamanda Fatoş Sezere de en iyi yardımcı kadın oyunusu ödülünü.. çok beğendim..

Cevap Yaz

Loverman

30 Haziran 2011 23:56

sanırım mgunay arkadaşla aynı anda izlemişiz filmi. tnt de yayılanmıştı. bende sevdim filmi. 

Cevap Yaz

MGUNAY

28 Haziran 2011 08:41

bir imamla bir genelev kadınının birbirlerini   sevmenin dramı güzel bir senaryo güzel bir film.

Cevap Yaz

selahatk

12 Ekim 2010 00:20

bir imamın hayat kadını ile olan işkilileri anlatılmaktadır.Talat Bulut ve Gülşen Bubikoğlunun oyunculğu bu filmde harikaydı.konu da ender işlenen konudur.

Cevap Yaz

oğuzzz

24 Eylül 2010 00:57

gülşen bubikoğlunun    en iyi filmlerinden biri, madde 338 gibi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica