Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Metin Çekmez (Metin Çekmez)

Metin Çekmez

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 26 Temmuz 1945

Eğitim : Özel Gazetecilik Mezunu

Hakkında : Kendisi gibi oyuncu Dinçer Çekmez'in kardeşidir. İstanbul doğumlu Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Özel Gazetecilik mezunu olan sanatçı, 1962 yılında Hamlet oyunu ile tiyatroyla tanıştı. Usta çırak ilişkisi içinde bir “alaylı” olarak gelişimini sürdürdü. 1970 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda kadroya girdi. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol alıyor.Muhammed

26 Kasım 2020 09:19

Super Baba dizisinde Fikonun agabeyisini canlandirdi.Sinirli kontrolunu kaybeden Yakup cavusdan tokat yiyen, asabi insan

Cevap Yaz

mansuryıldırım

9 Eylül 2014 18:21

Rahmetli oyuncu dinçer çekmezin kardeşi metin çekmez binbir gece dizisinde zengin kötü adamı ve tam tersi rolde adını feriha koydum dizisinde kapıcı namazı niyazında adam rolünde çok iyiydi allah uzun ömürler versin yeni bir dizide görmek isteriz.

Cevap Yaz

Kleberson

14 Mart 2013 22:56

süper babada ve komser sekspirde cok iyiydi

Cevap Yaz

ahmetcesur

14 Mart 2013 09:15

metin abi öncelikle başınız sağolsun,allah sizlere ömürler versin.dinçer abimizi kaybettik,inan sanki içimizden biri ailemizden birini kaybetmiş gibi üzüldük,yılarca onu flimlerde görüp sevdik.mekanı cennet olsun. senin iyiliğini,güzelliğini,insanlığını,yaşadığım sürece unutmuyacağım.benim değerli komutanım.hatay-da bizim çvş,telimgah ta asteğmenimizdin,tahtaya adresini yazıp,da 82 kişye vebal verip,her kim istanbula gelipte yanıma uğramazsa diyen bu dünyada böyle cömert böyle güzel insan kaç kişi vardır.sanmıyorum onun gibi yürekli insan çıksın.metin abi ölünceye kadar seni unutmuyacağım,sana duacı olacağım.saygılar.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

31 Temmuz 2010 22:18

En iyi karakter oyuncularımızdan biridir  benden önce yorum yazan arkadaşın dediği gibi 70li yıllarda tarık akan,kemal sunal,şener şen gibi devlerin filmlerinde görmek mümkündür aktör dinçer çekmezin kardeşidir aslında onun kadar popüler olmasada verilen rolü çok iyi oynayan bir oyuncu son yıllarda pek izlememe rağmen binbir gece adlı dizide burhan evliyaoğlu rolüyle seyircinin karşısına çıktı ve iyi beğeni topladı bu emektarımıza uzun ömürler diliyorum...

Cevap Yaz

Sadece Ünsal Emre

26 Haziran 2010 00:30

Çok başarılı bir oyuncu en güzel filmi binbirgece.onu gençliğinde 70'li yıllarda tarık akan,kemal sunal gibi oyuncularla görmek gurur verici.

Cevap Yaz

silvester

3 Ekim 2009 23:48

Metin Çekmez'i İlk olarak,Yalancı Yarim'de,son olarakta Binbirgece'de izlemiştik.Birbirgece'de çok başarılıydı.Ben,sevgili Haili Güneşli'ye katılmıyorum.İyi ki Binbirgece'de oynamışda cebi birazcık para görmüş.l970 lerdeki oynadıklarıyla ne kazanııyorlardı bu insanlar.Halil Ergün,Yaprak Dökümünde aldığını belkide on yılda alamadı.Bence özel TV lerin imkanları varken, bırakalım tüm emekçilerimizin cebi ve yüzü gülsün.....Silvester. 

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

22 Temmuz 2008 20:40

ÇOK EFENDİ DÜRÜST BİRİ OYUNCULUGUYSA ÇOK İYİ.KENDİSİNİ İLK OLARAK SÜPER BABA'DA TANIMISTIM.O GUNDEN BUGUNE KADAR BİR ÇOK SİNEMA VE DİZİDE ROL ALDI.İYİYİDE KÖTÜYÜDE SON DERECE RAHATLIKLA OYNADI.BUYUK BİR SANATCI..

Cevap Yaz

Halil Güneşli

7 Temmuz 2008 12:10

çok iyi oyuncu fakat, 1972 yılından beri sinemanın içinde yeterli sayıda projede yer almamış, tatlı dillim filmiyle sinemaya başlamış, namuslu filmiyle tanıdığımız, süper baba ile beğendiğimiz bir oyuncu fakat, keşke binbir gece bir dizide oynamasaydı dedirten, iki arkadaş filmindede çok başarılıdır.

Cevap Yaz

| S z R |

3 Mayıs 2008 02:40

Metin Çekmez gerçekten süper bir oyuncu . farklı rolleri yapabiliyor en iyi kötü rolünü yapıyor...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica