Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Osmanlı Tokadı

Osmanlı Tokadı

8,67

(3 kişi yorum yaptı)

2012-11-28 08:08:33 1 Ocak 1970 Fantastik Komedi Fantastik, Komedi

Yönetmen: Mustafa Şevki Doğan Şenol Sönmez Mustafa Şevki Doğan, Şenol Sönmez

Ülke: türkiye

Oyuncular: Turgut Özdemir, Hasan Kaçan, İsmail Hacıoğlu, Mazhar Alanson, Vildan Atasever, Alper Kul, Osman Wöber, Pelin Akil, Uğur Çavuşoğlu, Cemal Hünal Devamını Gör...

Konusu : Tarih bugünü teftişe geliyor!” Her şey 28 Mayıs 1453 tarihinde, yani İstanbul’un fethinden bir gün önce başlar. Doğan Bey ve Şahin Bey, İstanbul surlarına dayanan Osmanlı ordusunun birbirine tamamen zıt karakterde iki yeniçerisidir. Tek ortak yönleri ise surlara sancağı diken nefer olmak istemeleridir. Fakat olaylar hiç de bekledikleri gibi gelişmez. Sürekli birbiriyle didişip duran Doğan ve Şahin görev yerlerini terk ederler. Bu hatalarının bedeli pahalıya patlayacaktır çünkü kötüler kötüsü Alexandros Bizansın karanlıklarından çıkıp gelmiştir ve ne pahasına olursa olsun Fatih Sultan Mehmet’i öldürmek istemektedir. Bu uğurda güzeller güzeli kızı Konstantina’yı dahi feda etmekten çekinmeyen Alexandros amacına ulaşamadan kaçar ama Doğan ve Şahin Akşemsettin Hazretleri’nin nazarından bir yere kaçamazlar. Görev yerlerini terk ettikleri için af ve aman dileyen yeniçeriler her şeye rağmen son bir fırsat isterler. Akşemsettin Hazretleri “o halde beyaz tavşanı takip edin” diyerek onlara hayatlarının fırsatını verir... Ve onları fırsatlar yüzyılına, 21. Yüzyıla gönderir… Akşemsettin Hazretleri tarafından asırlar sonrasının bugünkü İstanbul’una gönderilen yeniçeriler ne yapacaklarını bilmeden bir çıkış yolu ararken bugünde herkesin suret olarak 1453’tekilere benzediğini görürler. Burada da bir Akşemsettin vardır, bir Fatih, bir Konstantina, bir Alexandros… Fakat henüz hiç biri yeniçerilerin bildiklerini bilmemektedir. Yeniçerilerin tek bildikleri ise “ortalık fena karışacaktır!

Yapımcı

Görüntü Yönetmeni

Danışman

Kurgu

Yapım Tasarım

Sanat Yönetmeni

Dekor Tasarım

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Oyuncu Seçimibltszlk

1 Şubat 2017 14:51

TRT'nin Tarihli güzel bir komedi dizisi.Alper Kul ve Uğur Çavuşoğlu iyi iş çıkarttı.2 sezon sürdü.

Cevap Yaz

12lik

19 Mart 2014 17:57

Eğlendirirken öğreten bir yapım . Oldukça kaliteli bir dizi . Tavsiye ediyorum .

Cevap Yaz

yenisezondizifilmkb

13 Mayıs 2013 00:42

fantastik bir dizi tarihi noktalar da var, Leyla ile Mecnun'dan sonra Trt1 'de değişik yappımlar artmaya başladı. 5.bölüm önümüzdeki hafta cumartesi yayınlanacak fazla geçmeden başlayın ilk bölümden izlemeye.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica