Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mazhar Alanson (Mazhar Alanson )

Mazhar Alanson

Doğum Yeri : Ankara

Doğum Tarihi : 13 Şubat 1950

Eğitim : Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Tiyatro Bölümü

Hakkında : Mahmut Mazhar Alanson (d. 13 Şubat 1950, Ankara), Türk şarkıcı, gitarist, söz yazarı ve oyuncu. Mazhar-Fuat-Özkan grubunun vokalisti olarak tanınır.1988'de ilk filmi Arkadaşım Şeytan'da başrol oynadı. Atıf Yılmaz'ın fantastik filminde Alanson'un oynadığı Fatih karakteri müzisyenlikte başarılı olamamış, ünlü olmak için ruhunu şeytana satan biridir. Ali Poyrazoğlu ve Yaprak Özdemiroğlu ile baş rolü paylaştığı bu film, başarılı olmuş ve Alanson'un sinema kariyerini açmıştır. Filme ayrıca "Doldum Doldum" ve "Hep Böyle Sev" gibi daha önce yayınlanmamış şarkıları grubuyla bestelemiştir.On sene sonra yönetmenliğini Ömer Vargı'nın yaptığı "Her Şey Çok Güzel Olacak" filminde Mazhar Alanson, baş rolü Cem Yılmaz ve Ceyda Düvenci'yle paylaşmış, filmin müziklerini de yapmıştır. Bu film, Türk sinemasında seyirci rekoru kırmıştır. Film, Türk sinemasının en başarılı eserlerinden biri olarak gösterilmektedir.2006'da yine Cem Yılmaz'la, bu sefer onun babası rolünde Hokkabaz filminde oynadı ve film yine seyirci rekorları kırdı. 2009'da da Erdal Murat Aktaş'ın yönettiği Sulhi Dölek'in yazdığı Kirpi filminde Güven Kıraç ile oynadı.eevket23

17 Temmuz 2019 14:25

oyunculuğu da müzisyenliği de ortalamadır bir ara tek takılıyordu başarılı olamayınca çabuk pes edip gruba geri döndü

Cevap Yaz

kaancakaniik

5 Ağustos 2015 00:53

Özkan uğur kadar sevmesem de iyi bir oyuncu dur, ayrıca çok güzel besteleri vardır

Cevap Yaz

sinemadelisi

9 Ağustos 2012 14:59

ses tonu müthiş bu adamın ayrıca oyunculuğunuda iyiden iyiye geliştirdi

Cevap Yaz

Don Corleone

12 Aralık 2009 18:33

Gerçekten en iyi TÜrk müzisyenlerden biridir.MFO grubu onsuz bu kadar başarı elde edemezdi.

Cevap Yaz

casusbellı44

30 Ocak 2009 21:40

kendine has tarzı olan bir kişilik.türüne az rastlanan cinsten.bu tarzını da rol aldığı filmlerde gayet iyi kullanıyor.yeni filmi umarım başarılı olur.

Cevap Yaz

pencere köprü ve öte

10 Ekim 2008 21:52

mfö grubunun müzikal olarak en etkili elemanı.şarkı sözlerinde bazı şairlerden çok fazla esinlenme görülmekte kanımca.buna rağmen yine de iyi şarkı sözü yazarı.müzikleri ise pek özgün değil.mfö gibi bence türkiyenin en iyi grubunun elemanı olması büyük bir şey olsa gerek.

Cevap Yaz

fdts

11 Eylül 2008 18:40

başarılı bir müzisyen ayrıca güzelde bir oyuncu

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

9 Ağustos 2008 23:48

MAZHAR-FUAT-ÖZKAN'IN M'Sİ..VALLA ÜÇÜ BİR ARADA DEMİYECEĞİM BUNLAR TAM BİR BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ GİBİLER..1990 YILINDA ALİ DESİDERO ŞARKISINI YAPTILAR 1993 ŞARKININ KLİBİ REKLAM OLARAK KARŞIMIZA ÇIKMIŞTI..EUROVİSİON'A KATILMA BAŞARISINI GÖSTERDİLERDE.MAZHAR ALANSON'A GELİNCE ŞARKILARI BAŞLI BAŞINA GÜZEL,SÜPER BİR SESİ VAR..EKMEK TEKNESİ'NDE ÇOK ÇOK İYİ OYNADI..MEDET KARAKTERİ ACAYİP YAKIŞMISTI..RESMEN AĞIR ABİ HALİ VARDI..DÖRT DÖRTLÜKTÜ..BUNUN DIŞINDA KENDİLERİ YENİ FİLMLERDE DE GÖRMEK İSTERİZ..

Cevap Yaz

Halil Güneşli

2 Temmuz 2008 17:44

selim naşitten sonra huysuz ve lanet ihtiyar rollerini en iyi oynayabilen oyuncu yada oyuncu adayı

Cevap Yaz

mutluol

14 Nisan 2008 19:15

duygusal şarkıları çok güzel söylüyo aynı zamanda da fena bi oyuncu değil.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica