Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şevkat Yerimdar

Şevkat Yerimdar

7,86

(10 kişi yorum yaptı)

2013-07-12 09:12:56 25 Ekim 2013 1 Saat 40 Dk Komedi Komedi
IMAX 2d 2d 2d
IMDb puanı: 5.5

Yönetmen: Bülent İşbilen Bülent İşbilen

Ülke: türkiye

Gişe: 62.176

Oyuncular: Arda Aktolga, Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Tarık Papuçcuoğlu, Cezmi Baskın, Serkan Kuru, Erdoğan Sıcak, Mustafa Bozkurt, Özgür Koç, Aral Seskır Devamını Gör...

Konusu : Şevkat Yerimdar, Balat’ta yumurtacı dükkanı işleten genç bir adamdır. Çarşıda ve mahallesinde sevilen Şevkat Yerimdar, dürüstlüğü, yardımseverliği, gözükaralığı, hazırcevaplığı ve en önemlisi hiç öfke kontrolü olmayışıyla tanınan renkli biridir. Şevkat borcunu ödeyebilmek için çaresiz kalarak, dükkanındaki bütün yumurtaları yok pahasına satar. Tam bu sırada Pelin son model spor arabasıyla yumurtacı dükkanına girer, bir tane bile sağlam yumurta bırakmaz. Öfkeye kapılan Şevkat ağzına geleni söyler, Pelin’i def eder. O akşam Şevkat, yaşlı bir adamı caddede soymak isteyen silahlı kişilerin elinden canı pahasına kurtarır. Hayatını kurtardığı Memduh, babasının çocukluk arkadaşı çıkar. Şimdi çok zengin bir adamdır. Memduh, babasını çok sevdiği Şevkat’e sonsuz güven duyar. Ayakları hiç yere basmayan kızına arkadaşlık etmesi, hayatın öteki yüzünü göstermesi için ısrar eder, adeta yalvarır, ne yapar eder, sonunda ikna eder. Fakat bu kız Pelin çıkar. Şevkat ve Pelin birbirini görür görmez kavga patlak verir. Şevkat çeker gider ama babasından durumu öğrenen Pelin peşine düşer, ondan özür diler ve dostluğunu kabul etmesi için onu ikna eder. Pelin yakında sosyetenin gözde bekarı Kutay ile evlenecektir. Ne var ki, Şevkat ile tanışan Pelin’in hayata bakışı birkaç günde tümüyle değişir. Aralarında bir aşkın kıvılcımları çakmaya başlar.

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Seslendirme

Tasarımdedeefendi

28 Ağustos 2017 19:49

Recep İvedik'in taklidi gibi geldi bana. Kullanılan şive bile Recep İvedik taklidi. Açıkçası beğenmedim.

Cevap Yaz

ElBLanKo2nd

2 Şubat 2017 02:52

Güzel ve başarılı bir komedi filmi olmuş. Özgürcan Çevik ve Başak Parlak güzel bir ikili olmuşlar. Gülüp eğlenmek için izlenmeye değer.

Cevap Yaz

ElBLanKo

31 Ocak 2017 17:23

Güzel ve başarılı bir komedi filmi olmuş. Özgürcan Çevik ve Başak Parlak güzel bir ikili olmuşlar. Gülüp eğlenmek için izlenmeye değer.

Cevap Yaz

turgutsarikeceli

7 Şubat 2016 00:24

bu film 2.filmden iyi

Cevap Yaz

mansuryıldırım

7 Eylül 2015 22:49

Filmde yönetmen bülent işbilen yeşilçam tarzı bir komedi yapmak istemiş yer yerde o tat var ama film çok klişe zengin kız ve fakir oğlan hikayesi filmde özgürcan çevik rolünde iyi performans göstermiş ama buna rağmen diğer oyuncular zayıf kalmış başak parlak hep aynı tarz oyunculukla durgun donuk oynamış güzelliği ile fazla göze batmıyor serkan kuru rolünde zayıf kalmış yalancısın sen dizisindeki başarısını bir daha gösteremedi filmin komedisi fena değil güldürmüyor ama yer yer tebessüm ettiriyor filmin romantizm bölümüde fena olmamış ama filimde yer yer dizi havasıda var bunun nedenide yönetmen bülent işbilen in dizi yönetmeni olması ama rahatsız edecek düzeyde değil bu dizi havası film 85 yada 90 dakikada bitse daha anlamlı olabilirdi denizdeki kütük ve trafik polisi sahnesi ve son jenerikteki sahne filme biraz zarar vermiş herşeye rağmen filmin ortalama bir başarısı var ve bir çok komedi filmimizden daha başarılı kısaca zaman geçirmek için uygun bir film.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

3 Mayıs 2014 14:11

Recep İvedik serisi kadar saçma absürd kısmen onun kadar argo ama bir o kadar da bizi bize anlatan komik güldürebilen kafa dağıtmak için bire bir bir film. İzleyin gülün geçin bence izlemeye değer 7/10

Cevap Yaz

Göztepe

1 Nisan 2014 00:57

Özgürcan Çevik isimli oyuncuyu ilk defa izliyorum aslında rol aldığı sinirli karakterler artist davranışlar filmde ona yakışmış. Zaman zamanda epey komik sahnelerde vardı mkurtsen'in söylediği gibi biraz yeşilçamdan izler taşıyan bir film olduğunu söylemek mümkün.

Cevap Yaz

mkurtsen

17 Mart 2014 11:04

Bu tarz filmler çok ilgi alanıma girmesede arada bir izliyorum. Buda onlardan. Hemende belirteyim. Eski Yeşilçam filmlerinden izler taşıyan, zengin kız/fakir oğlan hikayesi olsada filmi beğendim, öfke kontrolu yapamayan dürüst ahlaklı,saygılı, yardımsever, nerede ise nesli tükenmiş bir esnaf kardeşimizin hikayesi. Özgürcan Çevik TÜRKAN'dan aklımda kalmış bir oyuncu, karakteri şahane bir şekilde ete kemiğe büründürmüş. Güzel tarafıda Tarihi, kentsel dönüşüme kurban edilen, Güzel İstanbul'umuzun Haliç kıyısında elde kalan son güzellikleri Fener ve Balat'ta çekilmesi. Diyorum,... bu filmi bir kenara koyuyorum, sözüm diğer komedilere.. Bir yerlerden aklımda kalmış sanat aristokrattır. Daima en yukarıdadır. Sanatçının görevide halkın beğenilerini yukarı çekmektir. Halk beğeniyor, kazandıyor diye bu tarz filmleri yapmak ne kadar doğru Doğrusu halkın beğenilerini yükseltmek yukarı çekmek değil mi? 10/7

Cevap Yaz

baran34

8 Kasım 2013 21:01

Maalesef bizim filmlerimizin en büyük handikapı iyi ve mantıklı yazılmış senaryosunun olmayışı ve teknolojik yetersizliklerimiz. Biz izleyicilerin zeka seviyesini çok düşük olduğunu tahmin ederek! senaryosu yazılmış bir film daha. Başrol oyuncusu Özgürcan Çevik basit senaryoya rağmen çok doğal ve iyi oynamış ama aynı şeyleri diğer oyuncular için söyleyemeyeceğim. Trafik polisi ve denizdeki kütük sahnesi çok yersiz ve absürd sahnelerdi. Gideceklere tavsiyem pek birşey ummasınlar. Öyle sizi kahkahalara boğacak tarzda bir film değil. Gülümseme var gülme yok. Orta karar bir film.

Cevap Yaz

tcemrahmercan

26 Ekim 2013 12:24

filme gittim süperdi gülme garantili tavsiye ederim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica