Senin Hikayen

6,89

( 2 kişi yorum yaptı )

Senin Hikayen

Sinema Filmi

2013

Ailesine bağlı, gündelik sıkıntılarla enerjisini kaybetmeyen, eğlenceli biri olan Hakan (Timuçin Esen) ile daha gerçekçi, kuralcı ve özgür bir kadın olan Esra (Selma Ergeç); 30’lu yaşlarının ortalarında, kariyerlerine odaklanmış evli bir çifttir. Birbiriyle gayet iyi anlaşan bu çiftin kariyerleri de, 7 yıldır devam eden evlilikleri de bir dönüm noktasındadır; çocuk sahibi olma kararı... Karar aşamasında devreye bir de “babaanne” olmayı kafasına fena halde koymuş olan, Hakan’ın annesi Meral (Nevra Serezli) girer. Sakin, sevgi dolu ve mantıklı bir baba olan Orhan’ın (Sait Genay) tüm itirazlarına rağmen, çok sempatik ama baskın bir karakter olan Meral’in tatlı müdahaleleriyle durum, daha da karmaşık ve komik bir hal alır. Çocuk meselesini aile içinde gündemin ilk maddesine yerleştiren Meral’i n acele etmesinin ne yazık ki çok önemli bir nedeni vardır. Ve beklenmedik bir anda hamilelik müjdesi gelir. Sevgi ve fedakarlığı, hayatının merkezine koyarak gerçek bir aile olabilen insanlar için her koşulda mutlu olmak hiç de zor değildir. Hele yeni bir hayat müjdesi onlara yepyeni ufuklar açmışken… Ancak maddi durum, anne-baba olma sorumluluğu, annenin durumu… Bir bebek bütün hayatları nasıl değiştirir?

Künye

Yönetmen Tolga Örnek
Senaryo
Yapımcı Sedat Akdogan
Görüntü Yönetmeni Ahmet Münür Gürsoy
Vizyona Giriş Tarihi 27 Aralık 2013
Tür Duygusal
Ülke Türkiye

Ödüller

En iyi yönetmen (9. Uluslararası Dadaş Film Festivali-2014)

Ekip

Yapımcı Ömer Çalıkoğlu (Genel Koordinatör)
İsmail Çağlar (Uygulayıcı Yapımcı)
Müzik Cavit Ergün (Müzik)
Kurgu Oğuz Çelik (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Erkan Özdem (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Leyla Güver Beck (Proje Koordinatörü)
İlker Coşan (Yapım Ekibi)
Yönetmen Ekibi Alptekin Bozkurt (Yardımcı Yönetmen)
Karin Mecelyan (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Osman Yıldız (Film Baskı)
Çağlar Özlek (Renk Düzenleme)
Kubilay Birkan Çapur (Post-Prodüksiyon Asistanı)
Çağlar Özlek (Negatif Kayıt)
Sanat Ekibi Fulya Halilcikoğlu (Kostüm Ekibi)
Ses Ekibi İsmail Karadaş (Ses Mühendisi)
Burak Topalakçı (Ses Tasarım)
Oyuncu Seçimi Luiza Almızrak (Cast Sorumlusu)

Firmalar

Fono Film (Yapım)
Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 1.257.444,0 TL
Toplam İzleyici 118.500
Vizyonda Kaldığı Hafta 25 Hafta

Son Yorumlar (2)

baran34 avatar baran34 16 Ocak 2014 07:21:16

6

Film kariyer sahibi yada çocuk sahibi olma arasında kararsız olan bir anne ve işlerinin belirsizliğinden dolayı gelecek kaygısı güden bir babanın biraz şapşallıklarından dolayı komik, anne'nin (Nevra Serezli) kanser oluşundan dolayı ölmeden önce bir torun sahibi olma özleminden dolayı ise dramatik bir yapı içinde barındırıyor. Belgesel film Gelibolu ve Devrim Arabaları filminin de yönetmeni olan Tolga Örnek burada fena iş çıkartmamış. Henüz yeni evlenmiş çiftlere yada çocuk sahibi olmaktan çekinenlere hitab eden film günümüz Türkiye'sinde küçük ailevi kesitler sunmakta. Filmin ilkyarısı sıkıcı fakat finale doğru izlenilebilinir bir kurgu arzediyor.

mehmet baba avatar mehmet baba 03 Ocak 2014 17:28:09

7

Özellikle Nevra Serezli'nin performansı müthiş. Günümüz Türkiye'sinde çocuk yapma kararı üzerine kurulmuş duygusal bir film. filme izlerken yanınıza mendil almayı unutmayın. :-)

Yandex.Metrica