Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Namusum İçin

Namusum İçin

8,83

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 25 Dk Dram Dram
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Memduh Ün Memduh Ün

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mehmet Ali Akpınar, Baki Tamer, Talat Gözbak, Enver Dönmez, Ayhan Işık, Fatma Girik, Emire Erhan, Hasan Mutlucan, Cenk Güner, Memduh Ün Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Görüntü YönetmeniEn İyi Yönetmen

Konusu : Halime ile Muratın mutlu bir evlilikleri vardır. Murat yaşadıkları köyün ağasını kefil yapıp borca girer ve kendine bir kamyon alır. Osman Ağanın yanındaki köylüler aslında iyi düşüncelere sahip olan Ağanın aklını çelip Murat seferdeyken Halimeye saldırırlar. Halime kendine geldiği ve olanların farkına vardığı zaman Muratın yüzüne bakamayacağını düşünür ve kendini asar. Sefer dönüşünde olanları öğrenen Murat bu suçu işleyenlerin peşini bırakmayacaktır.Tuba.Artan

12 Ekim 2017 10:02

Filmin ödüllü olması oyunculukların mükemmelliğiyle alakalı olmalı zira senaryo oldukça klişeydi ama Hasan Mutlu Can'lı jenerik ve final harikaydı. Kralı bu tip rollere pek yakıştırmadım hiç, köy ya da namus temalı filmlerin adamı ekseriyetle Cüneyt Arkın.. Fatma Girik te çabuk ayrıldı filmden, kendi sesiyle oynaması da ayrı hoşluk olmuş.. Ayrıca ilginçtir, Talat Gözbak'la Ayhan Işık'ı çok benzetiyorum, siyah beyaz fotolarda ince bıyıklı hallerine bakınca abisiymiş gibi görünüyor :) bir filmde de abisi rolündeydi ve çok uyumluydular.

Cevap Yaz

Elvis07

28 Ocak 2016 05:20

Güzel bir film Antalya film şenliğinde(1966) iki ödül alması boşuna değilmiş başta Ayhan Işık ve Talat Gözbak ın oyunculukları ve yan karakterlerin performansı iyiydi filmde emeği geçenlerin eline sağlık hayatta olmayanları da rahmetle anıyorum. Filmin bir sahnesinde sahnesinde Bağlamacı Zülfü karakteri sazı eline alıyor çalıp söylüyor filmi izlerken fark edemedim Hasan Mutlucan olduğunu sesi aynı Hasan Mutlucan dedim filmin künyesine bakınca anladım o olduğunu.

Cevap Yaz

şahin_şahin90

11 Ağustos 2015 19:00

Karısına tecavüz edenlerden intikamını alan Ayhan'ın öyküsü.Talat Gözbak bu rollere çok yakışıyor.Yine rolünü müthiş oynamış.Kötü rollerde Talat Gözbak, Mehmet Ali Akpınar,Enver Dönmez ve Hasan Mutlucan yer alıyor.Fatma Girik'in filmde yar aldığı süre çok az.Ben en çok Talat Gözbak'ı beğendim Ayhan Işık'la beraber. Ayrıca filmin başında ve sonundaki türküleri filmdede oynayan Hasan Mutlucan Okuyor.

Cevap Yaz

mncelik

13 Temmuz 2015 22:31

Antalya'nın Serik ilçesinde çekimleri gerçekleştirilen filmin çekimlerine ayrılan süre biter, fakat çekimler sonrasında final sahnesine dair fark edilen bazı aksiliklerden dolayı final sahnesinin yeniden çekilmesi gerekir. Ayhan Işık'ın ise her film için ayırabildiği 20 günlük süresi bitmiştir...Devamını Memduh Ün'den dinleyelim : ''Talat Gözbak, gidelim rica edelim kendisinden dedi. Kabul etmez, ben bunu yapamam dedim. Ekip olarak gideriz dedi Talat. Önce istemedim. Filmin finalini çekemesem, filmi sakatlasam bile gelmiyordu içimden. Ama ikna ettiler beni. Kalktık Ayhan'ın kaldığı otele gittik. Lobiye girdiğimizde, Ayhan iki dirhem bir çekirdek giyinmiş, elinde valiziyle otelden ayrılmak üzere merdivenlerden iniyordu. Ekip olarak bir gün daha kalması için rica ettik. Ayhan öyle naif bir tavırla kabul etti ki; ön yargımdan dolayı kendimi çok ama çok aşağılanmış hissettim.'' (Memduh Ün filmlerini anlatıyor adlı kitabından)

Cevap Yaz

Rıza_Nur

9 Haziran 2015 13:44

Bu film bir şaheser.Ayhan Işık'a Sadettin Erbil'in sesi çok yakışmış.

Cevap Yaz

benimsinema

26 Ocak 2014 16:07

fatma girik kendi sesiyle oynamis sanirim ama malesef 32. dakika da kendisini asiyor... bu kadar erken ölmesinden memnun kalmadim... ayhan isik la talat gözbak müthis ikili olusturmuslar... ayhan bu sefer ince biyiklarin yerine kalin biyik birakmis ve kisa saclariyla ilgi cekiyor... cok siradan gözüksede film ilginctir... sonunda ayhan namusunu temizler... film müzikleride ayrica güzel, iki dalda ödül almis bir film...

Cevap Yaz

mkurtsen

3 Eylül 2012 13:40

Ayhan Işık'ın oyunculuk ve fiziksel anlamda zirve yaptığı en güzel filmlerinden. Sanatçı en güzel filmlerini 1950 ve 1960 larda çekmiş. Ne yazıkki 1970 lerden ölümü 1979 a kadar kariyer anlamında düşüşten kendini kurtaramamış. Türk Sinemasında kendi janrının tek kralı. Ruhu şad olsun.

Cevap Yaz

performer

30 Ekim 2011 22:03

gerçekten biraz daha uğraşılsaymış başyapıt olabilirmiş. çok güzel bir film. dokuz puan'ı hak ediyor. zaten memduh ün çekmiş o pek kötü film çekmez.

Cevap Yaz

ali87

28 Haziran 2010 17:11

izlenebilir film karısına tecavuz edenlei öldürüp intikam alan şöförün öyküsü

Cevap Yaz

Alın yazısı

7 Mart 2010 14:36

Namusu için herşeyi göze alıp intikam alan bir kamyon şoförünün öyküsü , Ayhan Işık'ın çok iyi bir filmi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica