Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Öğretmen (Öğretmen)

Öğretmen

8,93

(51 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 33 Dk Dram Komedi Dram, Komedi

Yönetmen: Kartal Tibet Kartal Tibet

Ülke: türkiye

Oyuncular: Nevin Buket, Saltuk Kaplangı, Yaman Okay, Akif Kilman, Mehmet Uğur, Rafet Kalkan, Hakkı Üstün, Faruk Savun, Nevzat Açıkgöz, Savaş Taner Devamını Gör...

Konusu : Köyünden İstanbul'a ailesiyle göç eden Hüsnü öğretmenin İstanbul'da tutunmaya çalışmasını, yaşadığı geçim sıkıntısıyla mücadelesinde aklını kaybetmesini konu alan çok önemli bir Kemal Sunal filmi...KralAkrep07

27 Eylül 2019 19:10

İhsan Yüce Filmde Oynamıyor Senaryosunu Yazmıştır Ama Filmde Gözükmüyor Yine De Oyuncu Listesine Eklenmiş

Cevap Yaz

mütelezziz

14 Temmuz 2019 22:31

youtu.be/l7w39NIspF0

Cevap Yaz

AlınYazısı

8 Temmuz 2016 11:19

Kemal sunal’ın en sevdiğim yanlarından biride bu yönüdür. Sosyal filmlerde Oynayıp İstenilen Mesajın verilmesi konusundaki harika oyunculuğu. İhsan yücenin Senaryosundan, Kartal Tibet’in Yönetmenliğindeki ‘’ÖĞRETMEN’’ Filmi Kemal sunal’ın En anlamlı ve En iyi filmlerinden. Bir Geçim derdi ve yaşama azmi Öyle şahane bir şekilde anlatılmış ki. Bu filmi izleyen ve Anlayan Okullarda Öğretilmeyen şeyleri anlayıp Hayat’ın zorluklarını ve Yaşam Zorluklarını kavrayabilir. Sadece Bir Öğretmen’in zorluğu değil filmde Emekçinin. İşçinin kiracının ve bütün insanların zorlukları anlatılmış sanki. Cahit Berkay’ın Muhteşem Eseriyle. Filmin finali istenilen mesajı istenilen merciye gönderiyor Zaten.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

2 Nisan 2016 23:16

Usta oyuncu İhsan YÜCE'nin kaleme aldığı, Başarılı yönetmen Kartal TİBET'in titiz yönetimi, Kemal SUNAL'ın alışıla gelen çizgisinin üstü bir oyun konsopti, yüce değer öğretmenimizin sosyal trajedik yaşamına sorgulayıcı vurguda, sinema dili filmsel anlatım olan bir kesit.

Cevap Yaz

vatansever10

9 Mart 2016 23:03

Kemal Sunal'ın en iyi filmlerinin başında gelir.Saf inek şaban tiplemelerinden çok farklı bir karakterle karşımıza çıkmış geçim zorluğuyla akli dengesini kaybeden bir öğretmeni canlandırmıştır.Özellikle son 10 dakikası beni çok üzüyor..

Cevap Yaz

liondaddy

6 Şubat 2016 14:12

Geçim sıkıntısı, aile sorunu, para biriktirme, duygusallık, dram, komedi, her şey ama her şey var filmde. Kemal Sunal gibi bir efsaneye böylesi güzel bir film yakışırdı gerçekten de. Kartal Tibet çok iyi şekilde bu filmi yönetmiş. İnsani hem duygulandırıp-hüzünlendiren, hemde güldüren sahneler bolca var. İstanbul'un zor yaşam şartları filmde izleyiciye çok iyi şekilde aktarılmış. Bir Öğretmen'in yaşadığı zorluk, hayat mücadelesi çok ama çok iyi bir şekilde canlandırılmış..En ince ayrıntısına kadar düşünülerek yazılmış bir senaryo ve devamında gelen harika bir film.

Cevap Yaz

ElBLanKo

3 Şubat 2016 23:28

Kemal Sunal'ın 85 sonrası filmleri pek başarılı değil ( Propaganda hariç ) ama yinede Kemal Sunal'ın filmi olduğu için izlenir.

Cevap Yaz

Sinecan06

5 Eylül 2015 01:18

Kartal Tibet'in ZÜBÜK ile beraber çektiği en iyi Kemal Sunal filmi

Cevap Yaz

sholay

11 Ağustos 2015 21:43

O yillarda ögretmenlerin sosyal hayatini anlatan bir film.

Cevap Yaz

black_eagle_09

30 Eylül 2013 16:05

Komedi filmleriyle özdeşleşmiş bir oyuncu için üst düzey performans sergilemiş Kemal Sunal. Filmi ilk kez 15 yıl önce izlemiştim. Sürekli izlenebilecek filmlerden biri. Günümüzde öğretmenler yine filmdeki gibi malesef. Yani her döneme hitap eden bir film. Emek veren herkesi saygıyla anıyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica