Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bizim Hikaye

Bizim Hikaye

6,67

(8 kişi yorum yaptı)

2015-01-23 14:53:38 27 Mart 2015 Dram Dram
IMAX 2d 2d 2d

Yönetmen: Yasin Uslu Yasin Uslu

Ülke: türkiye

Gişe: 122.770

Oyuncular: Mert Karabulut, Halit Ergör, Luk Piyes, Sefa Dereci, Faruk Mimarlar, Çağla Naz Kargı, Melek Öden, Nil Keser, Erdoğan Aydemir, Volkan Ayhan Devamını Gör...

Konusu : Haksızlığa uğramış, çocukları, karısı, yuvası, yarınları elinden alınmış bir adam… Yalnız ve çaresiz, çocuklarıyla bir başına kalmış bir kadın. İade-i itibarı dava edinmiş bir evlat. Yanlış zamanın ve yanlış davanın kurbanı olan eski bir aşk… Nesilden nesile miras kalan bir aşk risalesi. Alın yazısı dedirtecek kaçınılmaz bir buluşma… Tutuklu yıllar… Yiten umutlar… 80 darbesinde gururu, itibarı zedelenen, inancı ve düşüncesi ne olursa olsun haksız yere hüküm giyen insanların ve geçmişten bugüne uzanan hüzünlü bir ailenin ve aşkların hikâyesi… Bizim hikâyemiz…Vaska23

26 Eylül 2019 13:00

Zaman kaybı. Bu kadar duygusuz, yapmacık türk filmi hiç izlememiştim. Atvnin dizilerne benziyor.

Cevap Yaz

denizkuslari

6 Eylül 2015 01:25

Son zamanlarda izlediğin en duygusal en iyi yerli yapımdı. Bu hikaye gerçekten Bizim Hikaye olmuş 80'lerdeki Türkiye'nin Hikayesi bu filmde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu zamana kadar yapılan Türk filmlerinde hep o kapalılığın, başörtüsünün adını kirleten soytarılarla karşılaşıyorduk bu filmde kadınların kapanışından davranışlarına kadar gerçekten düzgün bir yapım olduğunu görünce tamam işte bu filmi bizden biri yapmış dedim. Kesinlikle izleyin izlettirin ki geçmişimizi bilmeyenler öğrensin bilenlerde unutmasın. Anlamayanlara ajitasyon diyenlere gerçekten acıyorum çünkü at gözlükleriyle gelmişler öylede gidecek gibi görünüyorlar.

Cevap Yaz

şabanoviç

1 Ağustos 2015 17:42

bu filmi çok sevdim bu bizim hikayemiz başkalarının hikayesi değil

Cevap Yaz

mustafaözgür

31 Mart 2015 22:24

Filmin değindiği anlattığı konu 12 Eylül 1980 darbesi ve sonrası ve filmin değindiği konu güzel güzelde bol saptırmalı bol ajitasyonlu. Beğenmedim. İzlemek isteyene de izlemeyin demem.

Cevap Yaz

caglar_88

29 Mart 2015 04:58

Bizim Hikaye filminde bir mantık hatasına rastladım.Üniversitede derse başörtüsüyle girmiş kız öğrenciye hocası "Ya başındakini çıkartırsın ya da dersten çıkarsın" diyor.Dönem de başörtüsüyle derse girmenin yasak olduğu dönem.Haluk Piyes de hocaya falan dikleniyor (Hoca ne yapsın,kurallara uyulması lazım.Yasak yani,tabii ki bunları söylemesi gerek hocanın)Benim anlamadığım şey,bu kız o şekilde nasıl girebilmiş üniversiteye.Hem de sınıfa kadar.Hoca diyene kadar da kimsenin dikkatini çekmemesi de çok saçma.Kampüsten içeriye başı kapalı girebilmek mümkün değildi.Ayrıca yasak olduğu dönemde kız o kadar saf mı ki bunu bile bile öyle girsin derse.Yani orada bir mesaj vermeye çalışmışlar da olmamış.Kapıda zorluk çıkartma sahnesi olacaktı illa böyle bir mesaj vereceklerse.Gerçekçi olmamış yani.Genel anlamda film güzeldi ama.Başarılı bir dram filmi ortaya çıkartmışlar.

Cevap Yaz

cemalkaradag

29 Mart 2015 00:17

Berbat ötesi bir film bol çarpıtmalı ve bol ajitasyonlu bir fim

Cevap Yaz

timucinaksan

25 Şubat 2015 12:16

Saol :)

Cevap Yaz

melankoliğim

7 Şubat 2015 23:15

gümbür gümbür bir dönem filmi geliyor... heyecanla bekliyoruz... emeği geçen herkese teşekkürler..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica