Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Umut Hep Vardı

Umut Hep Vardı

8,69

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 50 Dk Macera Dram Duygusal Macera, Dram, Duygusal

Yönetmen: Bilge Olgaç Bilge Olgaç

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ülkü Ülker, Yaşar Güner, Bülent Bilgiç, Özlem Savaş, Kadir İnanır, Ali Yaylı, Canan Hoşgör, Muhlis Asan, Nur Saçbüker, Zekai Müftüoğlu Devamını Gör...

Konusu : Yoksul, geri bırakılmış bir Anadolu köyünde ebelik yapan Kiraz'ın mücadelesi... Kiraz umut ve heyecanla başladığı görevinde altı ayda pes eder. Tanık olduğu koyu cahillik, yanlışlar ve yerleşik inançlara karşı duramayıp köyden ayrılmaya karar verir. Tek destekçisi köyün katı ve korkutucu görünüşlü yalnız adamı Şahan’dır. Genç ebeye gizli bir aşkla bağlı olan Şahan Kiraz’ı Dr.Engin’in de yardımıyla gitmekten vazgeçirir. Kiraz’ın en zor savaşı çocuğu yaşındaki bir kızla evlenen Bahtiyar Ağa ile olacaktır. Ama bu mücadele beklediğinden de çetin geçecektir.AlınYazısı

20 Haziran 2016 08:53

Umut Hep Vardı. Evet Koca Şahan’ın bir dünyası da vardı. Cehaletin kalbinde geçen Koca bir yaşamın kenarlarında ufacık sevgi tomurcuklarının yılların geçmesiyle büyümesi ve Şahan’ında bir kalbinin Olduğunu anlamasıydı Yaşam. Peki Ya Kiraz Ebe. Büyük şehirlerdeki şatafatlı yaşamı bırakıp Karla kaplı Çok uzaktaki bir köyde didinmesinin kime faydası vardı Bu kendi yaşamına ne katacaktı. Tabiki Kiraz Ebe kendi insaniyetinin ve İnsanlık için çabalaması en büyük erdemdi kendine göre Meslek aşkıydı bu ve ettiği yemindi. Aile bakanlığının Aile planlaması adı altında yapmış olduğu bir yapım. Kadir İnanır filmde çok uzak bırakılmış. Diyalog ve Oyunu fazla gözler önünde değil. Burdaki Mesaj Aile Planlaması ve Doğum Üzerine. Özlem Savaş ve Bülent Bilgiç İkilisi Güzel Oynamış. Keşke Şahan’ın Kiraz Ebeye Gönül düşkünlüğü hiç karıştırılmasaydı. Finalde Şahan Ölür ama mantıksızca ve Gereksizce. İzlenebilir yapım her ne kadar kurgu ve yönetmenlik orta düzeyde olsada.

Cevap Yaz

mansur34

27 Şubat 2016 11:47

Filmin temposu düşük olsada sıkılmadan izleniliyor bunda güzel müziklerinin etkisi de var filmin konusu da iyi ama 110 dakikalık süresi uzun olmuş 90 dakikada daha anlamlı bir film olabilirdi özlem savaş rolünde iyi performans göstermiş kadir inanır ve bülent bilgiç de rollerinde fena değiller kısaca film izlenmeye değer iyi bir film.

Cevap Yaz

MGUNAY

24 Şubat 2016 09:37

Film çok akıcıydı. Süresinin uzun olmasına rağmen sonuna kadar ilgiyle izledim. Özlem Savaş gerçekten güzel oynamış Teşekkürler Özlem Savaş.

Cevap Yaz

nedim8387

5 Eylül 2011 10:14

bu filmi uzun zamandir arşivime eklemek için aramaktayim.yardımcı olabilecek varmi?vhs-beta yada dvd olabilir.

Cevap Yaz

yc_seyma

14 Mayıs 2008 15:44

Kadir Abim her zaman bunu söyler suya sabuna dokunmayan film yapmam der.Bu filmde çok güzel mesajlar ve dersler veren bir film.Doğu illerimizin ücra köşelerinden birinde yaşanan zorlu hayat mücadelelerini anlatır.Halkın ne kadar bilinçsiz olduğunu,cinsel ilişkide korunmanın günah ve ayıp sanan insanların var olduğunu ve bu kabuğun kırılması için mücadele veren insanların öyküsü mutlaka izlenmelidir...

Cevap Yaz

badem ağacı

27 Kasım 2007 21:28

ülkemizin bu sanki el değmemiş gibi yaban,yalnız ve biçare topraklarında yaşam mücedelesi veren insanların nasıl eğitimden nasip almamış olduklarını ve bu topraklarda doğanın ve "devletin" insana ettiklerini tüm çıplaklığıyla ortaya seren kaliteli bir film.bilge olgaç bu coğrafyayı bir hemşirenin hayatı üzerinden müthiş gerçekçi ve etkileyici anlatmış.filmde sosyal konuların katılığının yanında; yalnız yabani görünümlü bir adamın en safça duygularıyla yaşadığı aşk da yumuşacık bir anlatımla sunulmuş.

Cevap Yaz

cansu.demir24

1 Ağustos 2007 10:50

Korunmayı reddeden ve eslerinin sürekli hamile kalmasına neden olan, hastalık, sorun anlamayan cahil adamların nelere yol actıgını gösteren,özellikle kendi kendine cocugunu düsürmeye calısan zavallı bir kadının düştügü durumun gözler önüne serildigi sahne ile dikkat ceken kaliteli ve özel bir film. Böyle sosyal içerikli filmlerin daha fazla olmasını cok isterdim.

Cevap Yaz

_gerilla 447_

3 Temmuz 2006 02:22

güzeldi...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica