Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ahlat Ağacı (The Wild Pear Tree)

Ahlat Ağacı

7,81

(9 kişi yorum yaptı)

2016-09-30 07:15:51 1 Haziran 2018 3 Saat 8 Dk Dram Dram
IMAX 2d 2d 2d

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan Nuri Bilge Ceylan

Ülke: makedonya, fransa, türkiye, bosna hersek, isveç

Gişe: 237.112

Oyuncular: Hazar Ergüçlü, Murat Cemcir, Ercüment Balakoğlu, Kaan İçen, Ahmet Rıfat Şungar, Serkan Keskin, Kadir Çermik, Akın Aksu, Doğu Demirkol, Bennu Yıldırımlar Devamını Gör...

Konusu : Nuri Bilge Ceylan'ın Ebru Ceylan ve Akın Aksu'yla birlikte yaklaşık 1 yılda kaleme aldığı Ahlat Ağacı, merkezine 'Ahlat Ağacı' adlı kitabını yayınlatmaya çalışan Sinan'ın (Doğu Demirkol) üniversiteyi bitirip, ailesinin yaşadığı ilçeye geri dönmesiyle başlayan ve baba-oğul arasındaki ilişki baz alınarak gelişen insan ilişkilerini konu alıyorToqqLe

8 Mayıs 2020 14:11

Bence nuri bilge ceylan ın sıradan bir filmi uzak,kış uykusu ve bir zamanlar anadolu düzeyin de değil bunun sebebi ercan kesal in yokluğu onun işin içinde olması iyi oluyordu bu film de doğu demirkol,murat cemcir,serkan keskin rollerinde başarılıydı filmi beğendim önemli şeyler anlatması bile filmi izlemek için yeter.

Cevap Yaz

Emretoksöz

7 Mayıs 2020 00:27

Nuri Bilge Ceylan yine yapmış yapacağını. Türk halkına ayna tutan genç bir aydını bu denli güzel anlatan bir film az bulunur. Karakter tahlilleri ve atmosfer son derece başarılı resmedilmiş ve gerçekle birebir örtüşmüş. Film üç saat sürmesine rağmen kendini izletiyor ve izleyiciyi kendine bağlıyor. Bütün oyuncular çok iyi iş çıkarmış özellikle filmde imam Veysele hayat veren aynı zamanda yapımın senaristi Akın Aksu ve bir diğer imam Öner Erkan tek kelimeyle olağanüstü performans göstermiş. Murat Cemcir, Serkan Keskin, Hazar Ergüçlü, Tamer Levent, Bennu Yıldırımlar fazlasıyla iyi oynamış. Ama ben Doğu Demirkola ve onun oyunculuğuna ısınamadım. Çanakkale Çan'da geçen filmde İç Anadolu şiveyle konuşan bir başrole Nuri Bilge Ceylan usta nasıl izin vermiş anlayamadım. Yaşadığı coğrafyayı beğenmeyen o toprakları ve insanları benimsemeyen çevresindekilere tepeden bakan en başta babası olmak üzere bütün değer yargılarla çatışan yeni mezun rolüne çok iyi düşünülmüş ama filmin ağır temposuna ayak uyduramamış ve diğer oyuncuların karşısında sırıtmış. Herkesin izlemesi gereken bir başyapıt. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık en yakın zamanda Nuri Bilge Ceylandan kaliteli bir film daha görmek çok güzel olur. Puanım 8.

Cevap Yaz

sinemakralı1

20 Şubat 2020 00:52

Film gerçekten güzel ama çok uzun süresi var doğu demirkol rolünde çok iyiydi murat cemcir,hazar ergüçlü,serkan keskin,öner erkan,akın aksu,bennu yıldırımlar ve sayamadığım bütün oyuncular hepsi başarılıydı nuri bilge ceylan iyi iş çıkarmış yönetmen olarak ama kurgu da biraz sorunlar vardı görüntü yönetmeni olarak gökhan tiryaki abi yine harikaydı özellikle sinan ve imamların o evlerin arasında yürüyerek yarım saati bulan bölümde bir harikaydı kısaca önemli şeyler anlatan iyi bir filmdi.

Cevap Yaz

BirDemetMenekşe

13 Temmuz 2019 14:36

ağır aksak ilerleyen senaryosuna rağmen kendini izlettiren ve zaman zaman da düşündüren bir yapım...

Cevap Yaz

Kpax08

14 Şubat 2019 15:00

Gereksiz uzunluğunu bir tarafa bırakırsak aslında kötü bir film değil. Sıradışı bir konu ve anlatıma sahip. Eleştireceğim iki husus var, birincisi senaryo çok ağır ilerliyor, ikincisi Sinan karakteri bir süre sonra kendisini tekrar etmeye başlıyor. Hepsi bir yana fragman filmin çok ötesine geçmiş.

Cevap Yaz

Göztepe

9 Ocak 2019 13:01

Tamamen kendi değerlerimizin yozlaşması monoton hayat üniversiteyi atanamama hayatın içindeki düzeni. Yani dini olsun felsefe olsun bu yönleriyle yani hayatı tüm yönleriyle ele alan eleştiren bir film. Doğu Demirkol herşeyi sorgulayan eleştiren öğretmen babasını çekiştiren rollerde gerçekten başarılıydı. Ahlat Ağacı öyle bir filmki her sahnede birçok önemli yaşama dair olayları sorgulayıp eleştiriyor. Filmin oyuncu kadrosu hepsi profesyonel oyunculardan oluşuyor. Özellikle baba rolündeki Murat Cemcir şivesiyle orantılı rol aldığı sahnelerde ege şivesine benzer tarzıyla farklıydı gerçekten iyi bir film.

Cevap Yaz

gazteci

27 Kasım 2018 17:21

Öner Erkan ve Hazar Ergüçlü oynamamış, döktürmüşler... Gökhan Tiryaki görüntü yönetiminde bazen sallamış, yer yer harika kareler sunmuş... Nuri usta sıradan insanların sıradan hikayeleri ile kastırmadan akıcı bir film çekmiş ama, çoook uzatmış... "İşte hayat" demiş demesine, ama büyütülecek de bir eser ortaya koyamamış. Film üç saatı aşınca insan kopuyor be büyük usta!

Cevap Yaz

enginyuksel1982

5 Haziran 2018 13:41

bu filmi eleştirecek kadar film ve dizi izlemişliğim maalesef yok. Bu ülkeni değil röntgenini MR'ını çekmiş tek kelimeyle muhteşem 9/10

Cevap Yaz

mansurx

30 Eylül 2016 22:38

Nuri bilge ceylan yeni filmini çanakkale de çekmeye başladı ilk sahneleri yenice otogar içinde çekilen filmin diğer sahneleri torhasan köyü,asmalı köyü ve çanakkale merkez de yapılacak filmin yapımcısı zeynep özbatur atakan başrol kadın oyuncusu hazar ergüçlü ayrıca filim için murat cemcir ile görüşüldüğü söyleniliyor çekimlerden sonra uzun bir kurgu süresi olacakmış ve festivalerden sonra vizyona girmesi düşünülüyormuş nuri bilge ceylan film için sevelim veya sevmeyelim bazı özelliklerimizi babamızdan alırız.Zayıflıklarımızı,alışkanlıklarımızı ve daha bir çok şeyi.Film babanın ve oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü acı veren deneyimlerden oluşan bir seriyle anlatacağız yorumunda bulundu.Filmle ilgili bilgileri aldıkça sayfayı güncelleyeceğim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica