Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Müslüm

Müslüm

8,64

(22 kişi yorum yaptı)

2017-11-11 14:28:09 26 Ekim 2018 2 Saat 12 Dk Dram Biyografi Dram, Biyografi

Yönetmen: Ketche Can Ulkay Ketche, Can Ulkay

Ülke: türkiye

Gişe: 6.480.548

Oyuncular: Caner Kurtaran, Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Turgut Tunçalp, Taner Ölmez, Ayça Bingöl, Güven Kıraç, Erkan Can, Erkan Kolçak Köstendil, Şahin Kendirci Devamını Gör...

Konusu : Film, ülkemizin arabesk müzik yapan şarkıcılarının en ünlülerinden Müslüm Gürses’i ve hayat arkadaşı Muhterem Nur’u anlatıyor. Çocuk yaşta, tesadüfen girdiği Adana Halkevi’nde bağlama ustası Limoncu Ali’yle tanışan Müslüm Gürses, kendisinden hem müzik bilgisi hem de ilerleyen yaşlarında sık sık hatırlayacağı çok önemli hayat dersleri alır. Limoncu Ali, bir öğretmen olmasının ötesinde çocuk Müslüm’e şevkat gösterir, bir nevi babalık yapar.sinemakralı1

23 Şubat 2020 09:09

Sinemada izlemiştim iyi bir film özellikle şarkıları oyuncuların okuması doğru tercih olmuş oyuncular genel olarak başarılıydı dönem başarılı ile yansıtılmış timuçin esen bu film de yönetmen can ulkay ile tartışınca yapımcı mustafa uslu yönetmen ketche lakaplı hakan kırvavaç getirmişti.

Cevap Yaz

Leiche

18 Ocak 2020 23:49

çok iyiydi bir ara ağladım hele o annesinin ölümü varya offff

Cevap Yaz

hayrivarol

19 Ekim 2019 00:26

Bu akşam bir kez de televizyonda izledim.. Hayatı boyunca, Müslüm Baba'ya kimler kötülük etmişse, kimler o büyük insana acılar yaşatmışsa, hepsine lanetler okudum.. Etkileyici bir film yapılmış..

Cevap Yaz

Göztepe

17 Ekim 2019 23:36

Çok güzel bir biyografi filmiydi Müslüm Baba'nın tüm hayatı gözler önüne serilmiş. Ne büyük acılar yaşamış baba o vefat etmeden bir konseri olsun gitmek nasip oldu Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

MGUNAY

14 Ekim 2019 12:05

Dönemin en iyi filmi diyorum. Timuçin Esen oyunculuk ve söylediği müziklerde rahmetliyi pek aratmamış tebrik ediyorum.

Cevap Yaz

ied

30 Temmuz 2019 02:09

filmin sonunda bir yazı veya anons ile filmin temasının, verilmek istenen mesajın, işlenmek istenen konunun verilmesi bence bir çaresizlik göstergesidir. Bu zaten filmin ne kadar paramparça olduğunu gösteriyor. Bağlayamadık bunu yazdık gibi... 2 yönetmene bağlıyorum bunu da. Ketche tek başına çekseydi daha iyi bir film olurdu diye düşünüyorum. Film adamın hayatının tamamını anlatmaya çalışmış ve bence hiçbir evresini tamamen anlatamamış. Filmi öne çıkaran birkaç etmen var bunlarda bir Sanat Yönetimi iki Görüntü Yönetimi üç Oyunculuklar. Zerrin Tekindor'un olduğu her şeyi izlerim bu hayatta. Mekanlar, Kostümler harikaydı. Timuçin Esen ve Taner Ölmez çok iyilerdi.

Cevap Yaz

ceydos_kndmir

13 Nisan 2019 16:15

Muhteşem bir filmdi

Cevap Yaz

mkurtsen

1 Şubat 2019 02:44

Sayın yapımcı Mustafa Uslu, siz nasıl bir insansınız? Televizyona her çıktığınızda kendinizi övüp duruyorsunuz. Bırakın da davranışlarınızla buna başkaları karar versin.Rahmetli Müslüm Babanın eşi Muhterem Nur 'a seviyesizce saldırıp duruyorsunuz. Sırtından 85 Mil yon kazandığın Baba'nın hiç mi hatırı yok?. Ortağın beyfendi Müslüm Gürses'in sağlığında üç otuz yüz paraya film yapma hakkını satın almış (Söylenen 350 Bin TL 50 Bin TL.lık taksitlerle.) kendin söylüyorsun "rahmetli derviş gibi bir adamdı paranın rengini bilmezdi "diye. O zaman film yapılmamış, sen adamla sonradan ortak olmuşsun veya balıklama atlamışsın... Güzel bir film yapmışsın.Emeğine sağlık hep izledik babaya yakışır bir film olmuş. Karşılığınıda kat be kat fazlasıyla almışsın. Filmi 6.5 Milyon kişi izlemiş. Yaklaşık 85 Milyon hasılat yapmış. Yurt dışı hariç .Hala içerde piar peşindesin, onun adını kullanarak. Gömlek, yüzük yaptırıp açık arttırmalar düzenliyorsun. Eşi itiraz edince ver yansın. Onun olsun olmasın. onun ismini kullanmıyormusun?. Filmin yapım aşamasında eşine Anne diyorsun hatıralarını alip kullanıyorsun, o film onunda hayatının bir parçası. Önce babanın bize emaneti, anne sonra susturun bu kadını dediğin o kadın kazandığınız 85 Milyondan 1Milyon da hak etmiyor mu? Verdiğin 10 Bin Liranın lafını ediyorsun. Tamam senin yasal zorunluluğun yok. Zamanında ortağınla muhatap olmuşlar. Peki vicdanın yok mu? Kandırmışsınız iki gariban insanı . Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.Vizyondaki filmin Çiçero 2.80 yattı. 2 haftalık hasılatı 6.124.101 TL. izleyici sayısı 443456. (Box Office Türkiye rakamları). Anlayacağınız 2 haftada 500 bin kişi bile seyretmemiş.. Allah büyüktür. Birde utanmadan kadını en hassas noktasından yaşınla vuruyorsun. 10 kere 92 yaşında diye tekrar edip duruyorsun. Yaşından, başından Size ne ? Ayrıca yanlış biliyorsun, bütün kaynaklarda 31.12.1932 doğumlu). Çok Ayıp ediyorsunuz çok . Kadına saygı, büyüklere saygı

Cevap Yaz

enginyuksel1982

3 Aralık 2018 13:52

oyunculuklarıyla,müzikleriyle ve bir devrin devinin hayatını ortaya koyması hasebiyle iyi bir film 8/10

Cevap Yaz

KlaraMiliç

22 Kasım 2018 20:42

Yeşilçam oyuncularının hepsini ayrı ayrı çok severim ama 50'li ve 60'lı yılların oyuncularının yeri ayrıdır bende. Bu yüzden filmi de Muhterem Nur'un bir hayranı olarak seyrettim. Güzel bir film, benim gibi Müslüm Gürses'in müziğini sevmeyen ve sanatçıyı dinlemeyen seyircilerin de keyif alarak seyredeceği bir film olmuş. Bohemian Rhapsody ve Whitney gibi filmlerle aynı dönemde vizyona girmesi de hoş bir rastlantı oldu.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica