Sultan

7,07

( 8 kişi yorum yaptı )

Sultan

TV Dizisi

2001

26 bölüm

Künye

Yönetmen İsmail Güneş , Orhan Emek , Ülkü Erakalın
Senaryo , ,
Yapımcı Erol Köse
Müzik Erhan Güleryüz
Görüntü Yönetmeni Mehmet Demirhan
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Ayça Gören, Demirci Daha Fazlası

Ekip

Yönetmen Filiz Özkan (Yönetmen)
Sanat Yönetmeni Dilşat Zülkadiroğlu (Sanat Yönetmeni)
Kamera Ekibi Bülent Şengül (Kameraman)
Sanat Ekibi Alper Eren (Sanat Ekibi)

Firmalar

Star TV (Kanal)

Son Yorumlar (8)

mansurx avatar mansurx 10 Ekim 2016 16:55:33

6

Star tv de ilk bölümleriyle ses getirmiş bir diziydi baş rolde ayça gören ilk işi olmasına rağmen iyi performans göstermişti son bölümlerinde bir çok oyuncu diziden ayrılmıştı buna rağmen 26 bölüm sürmüş diziydi.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 23 Ocak 2016 21:43:20

bu diziyi keşke hiç yapmasalardı hadi yaptılar ben keşke hiç seyretmeseydim kadroya bakıp vaybe nihat var,perihan ve kenan var.rahmetli engin inal var,nihatı ziya seslendirmiş acaba nasıl olmuş demeyi tercih ederdim sultan şarkısını zaten denk gelir nettede dinlerdim ama bu dizi çok berbat bir dizi zaten dizi yayından kalktı dizinin oyuncuları hepsi terketti bu diziyi. bbg den birinci çıkmış yada o programdan tanınan üçbeş adamı başrole taşımış ilgi çeksin diyede hep açık seçik sahneler vermişler çok kötü bir dizi bence.

demagoji 27 Ocak 2010 23:57:01

10

Tamam zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu diziyi nasıl begenmediniz anlamıyorum. Televizyon tarihinin en güzel dizilerinden biriydi bence. Müthiş ve alışılmışın cok ötesinde bir senaryosu vardı. Ama gercekten kadro cok kötüydü.

mert-can avatar mert-can 06 Haziran 2009 06:58:06

1

  akıllara zarar televizyon tarihimizin berbat yapımlarından biriydi.Nihat ise tam bir komediydi.

capone avatar capone 04 Şubat 2008 15:39:02

gülin inde söylediği gibi çok saçma bir diziydi.

freddie 20 Kasım 2006 00:45:11

ben bu diziyi yemin ederim tekrarlarını defalarca izledim üstelik her verilişinde ve hiç sıkılmadan Çünkü muhteşem bir hikayesi vardı ayrıca bbg favorilerim esra ve hülya da oynadı bu dizide Devlerin Efsanesi Sultan... diye dönerdi reklamları. Dizini n son 4 bölümü toplam 5 kişiyle çekildi Dizinin bütün oyuncularının yarısı ani bir kararlar diziden ayrılmıştı ya da şutlanmıştı. Geriye başrolden bir tek sultan kalmıştı 4 bölüm öyle devam etmişti. Erol köse iflas edince, uzan'a da 26 bölüm sözleşmesi olunca diziyi kaldıramadı ve maliyeti kısarak devam etti finale kadar.

Yandex.Metrica