Papatya ile Karabiber

6,14

( 16 kişi yorum yaptı )

Papatya ile Karabiber

Sinema Filmi

2002

Papatya (Sibel Can) dansetmeyi seven, doğuştan muhteşem bir sese sahip, güzeller güzeli bir genç kız... Karabiber (Alişan) ise, Papatya’nın babası cümbüşçü Mahmut’un (Müjdat Gezen) saz grubunda klarnetçi olarak çalışan gen., karayağız delikanlı. Küçüklükten beri birlikte büyüyen Papatya ile Karabiber’in tutkulu bir sevda yaşadıklarını bilmeyen yok gibi. Herkes zamanı geldiğinde iki aşığın kuracağı mutlu yuvanın beklentisinde. Tek sorun bu ilişkiyi delice kıskanan, mahallenin huysuz, saldırgan bıçkını Ömer (Durul Bazan). Sürekli Papatya’nın peşinde. Yolunu kesiyor, yalvarıyor, tehdit ediyor, genç kızın çalıştığı saz salonunda sofra kuruyor, taciz, rezalet, kavganın bini bir para... Bu arada özel bir davetle çıktıkları ekstra gecede Papatya’nın dans ve ses yeteneğini fark eden Burhan Bey (Bu lut Aras) onu lüks gazinosunda bir star yapmaya karar verir. Ama zirvenin bedeli anlaşma karşılığı Papatya’nın eski yaşamından sıyrılması ve uzun bir süre evlenmemesi anlamına geliyor. Papatya ile Karabiber, şöhret ve zenginliğe kavuşma yolunda bu ayrılığa katlanma kararı verirler. Bir süre sonra Papatya müzik dünyasının doruklarında bir yıldızdır artık. Burhan Bey, iki sevdalıyı birbirinden ayrı tutmak için elinden geleni yapar. Çünkü içten içe Papatya’ya duyduğu ilgi giderek tutkulu bir aşka dönüşmüştür. Papatya ise onca ün ve paraya karşı mutsuzdur. Eski günlerin özlemi içini yakar ve Karabiber’e dönüp onunla evlenme kararı alır... Ama hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bir yanda güçlü, gözü dönmüş Burhan. Diğer yanda tek sevdiği, yoksul ama içten bir tutkuyla genç kıza bağlı Karabiber. Öte yanda şöhret ve zenginlik uğruna mutluluğu elinin tersiyle itmiş olmanın bedelini ödeyen Papatya... Bu karmakarışık ilişkiler yumağının düğümü nasıl çözülecek bilinmez...

Künye

Yönetmen Ümit Efekan
Senaryo
Yapımcı Türker İnanoğlu
Müzik Kerem Öktem
Görüntü Yönetmeni Çetin Tunca , Ayhan Şen
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 03 Eylül 2004
Süre 94 dk
Tür Dram, Duygusal, Müzikal
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Başlıkta Karakter İsmi, Romandan Uyarlama Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Erkan Gezginci (Yapım Koordinatörü)
Sanat Yönetmeni Alper Yanar (Sanat Yönetmeni)
Yönetmen Ekibi Tülin Akdemir (Yardımcı Yönetmen)
Ayla Karlı Tezgören (Yönetmen Yardımcısı)
Gözde İndelen (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Osman Yıldız (Film Baskı)
Makyaj Ekibi Ayten Çolak (Makyaj)
Ses Ekibi Erkan Aktaş (Ses Tasarım & Final Miks)
Diğer Tanyolaç Türkben (Teknik Destek)

Firmalar

Erler Film (Yapım)
Warner Bros (Dağıtımcı)
Toplam İzleyici 6.208

Son Yorumlar (16)

Mansuryıldırım avatar Mansuryıldırım 02 Şubat 2016 05:48:42

2

Filim baştan sona amatörce ilerleyen bir film işin ilginç yanı bir çok güzel komedi çekmiş ümit efekan ın bu kadar kötü film çekmesi film bu amatörce haline rağmen ünlü oyuncuları sayesinde vizyona bile girdi sibel can ve ali şan uyumsuzluğu ayrı bir konu kısaca film malesef vasat altı çok kötü bir film.

SarpBayhan avatar SarpBayhan 03 Eylül 2015 15:25:51

Cennet Mahallesine benzer bir konusu vardı, 2005 yılında Kanal D'de yayınlanmıştı o dönem Üniversitede öğrenciydim hiç unutmam öğrenci evimde izlemiştik annemle birlikte.

Kleberson avatar Kleberson 13 Eylül 2014 00:07:33

3

kötü bir film gercekten amatör gibi

gururalp avatar gururalp 02 Ekim 2013 05:52:48

1

oyuncu seçimleri yanlış ve amatörce çekilmiş bir film

buyrun 05 avatar buyrun 05 28 Ekim 2010 13:00:10

sibel can harika yetenekli bir oyuncu

buyrun 05 avatar buyrun 05 14 Ekim 2010 00:03:10

sadece düşünülmekle kalınmış

Yandex.Metrica