2 Süper Film Birden

7,42

( 24 kişi yorum yaptı )

2 Süper Film Birden

Sinema Filmi

2005

Necati 33 yaşında sinema tutkunu bir adamdır. Annesini, doğduktan hemen sonra kaybetmiştir. Babası Mustafa ise Newton lakaplı egzantrik bir balıkçıdır. Necati'nin en büyük hayali video kamerayla çekmeye çalıştığı "Yer çekimi Sıfır" isimli filmi tamamlayıp sinema perdesinde insanlara gösterebilmektir. Geçimini, şöhret olma hevesindeki genç şarkıcı - türkücülere klipler, kanına girdiği mahalle esnafına saçma sapan reklamlar çekerek, çok zorda kaldığı zamanlarda da düğün kameramanlığı yaparak sağlamaktadır.
Söz konusu sinema olunca tam bir Don Kişot olan Necati "Avrupa'yı sarsacak deneysel bir film" olarak tanıttığı filmine karısı Arzu ve yardımcısı Selami dışında hiç bir yapımcıdan maddi destek sağlayamaz. Çünkü filmini herhangi bir senaryoya bağlı kalmadan ve profesyonel oyuncular kullanm adan çekmektedir. Projesini hayata geçirirken meydana gelen beklenmedik gelişmeler, Necati’yi bir mafya hesaplaşmasının ortasına düşürdüğü gibi yaşamındaki tüm insanları etkileyecek sonuçlar doğuracaktır.

Künye

Yönetmen Murat Şeker
Senaryo , ,
Yapımcı Murat Şeker , Ansı Elagöz , Erol Adilçe
Müzik Serhat Ersöz
Görüntü Yönetmeni Emre Erkmen
Vizyona Giriş Tarihi 29 Eylül 2006
Süre 95 dk
Tür Deneysel, Dram, Komedi
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Amaç, Başlıkta Sayı, Çaba, Etkileyici Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Hamdi Deniz (Kurgu)
Deniz Kayık (Kurgu)
Yapım Ekibi Aslı Özbilen (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Toygun Başıdinç (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi Meryem Yavuz (3. Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Çağlar Özlek (Laboratuar)
Osman Yıldız (Kopya Baskı)
Işık Ekibi Hatip Karabudak (Işık Şefi)
Murat Kaygusuz (Işık Şef Yardımcısı)
Ses Ekibi Umut Şenyol (Ses Tasarım)
Efektler Murat Şengül (Görsel Efekt Süpervizörü)
Burak Sürücü (DS Nitris)

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 183.948,0 TL
Toplam İzleyici 26.130
Vizyonda Kaldığı Hafta 10 Hafta

Son Yorumlar (24)

baran34 avatar baran34 08 Ağustos 2015 23:40:37

2

Yönetmen M. Şeker'in ilk filmi olma hasebi ile eleştirmiyeyim diyorum ama filmden başka herşeye benziyor. Bir nevi kendi hayat hikayesini ve yapacağı filmlerin isimlerini lanse etmekten başka bir icraati olmayan garip bir görüntü silsilesi...

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 25 Şubat 2015 08:50:32

7

Murat şeker in en iyi filmi bir ilk film olsada farklı bir anlatımı olan yenilikçi bir komedi tercihiydi ama bu filminden sonra hep bilinen ticari komedi filimleri çekti bir daha bu kaliteyi yakalayamadı filimde nejat işler in oynadığı bölüm güzeldi ayrıca tim seyfi başroldede oynayacağını bu filimde göstermişti farklı bir komedi izlemek istiyorsanız bence kaçırmayın.

göknil avatar göknil 22 Eylül 2009 12:19:09

Mükemmel bir film.Tek kelime ile harika.Yönetmenin başarısı,oyuncuların performansına yansımış ve süper birşey meydana gelmiş.

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 26 Haziran 2009 14:22:06

10

Yönetmen Murat Şeker'in güzel filmi "Aşk Tutulması" öncesi daha çok bir amatör film ya da deneme çekimini andıran bu yapım, filmdeki oyuncuların daha sonra Aşk Tutulması'nda da yer alması ve filmin sonunda "Aşk Tutulması" filminin geleceğinin haber vermesi buna delil sayılabilir.

merve sayın avatar merve sayın 09 Ocak 2009 21:43:01

10 ocak cumartesi günü kanald de  

Hypatia 30 Eylül 2008 18:06:09

6

Sinema ile profesyonel anlamda uğraşan kişilerin işlerinin gerçekten zor olduğu cümlesinin altını çizen bir film. İzlenirse hiç fena olmaz. İzlenmezse bir kayıp sayılmaz.

Yandex.Metrica