Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hacı

Hacı

7,84

(20 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Aksiyon Polisiye Macera Politik Aksiyon, Polisiye, Macera, Politik

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hande Alpaslan, Murat Ormıyak, Burcu Barutçuoğlu, Ergün Demir, Fatih Küçük, Ege Aydan, İpek Tuzcuoğlu, Numan Çakır, Kemal Danacı, Nihat Nikerel Devamını Gör...

Konusu : Kayseri’nin ileri gelenlerinden Hayrullah Gesili'yi (Hacı), cuma namazı sonrası yapılan savaş karşıtı eylemde kötü bir sürpriz beklemektedir. Hacı'nın küçük oğlu Ahmet Gesili radikal çıkışlarıyla, Albay Zafer Atabay'ın tepkisini çeker. Kayseri’deki irticai faaliyetlere aman vermemekte kararlı olan Albay Zafer Atabay, Ahmet üzerindeki denetimi bizzat arttırır. Hacı ve Albay karşı karşıya getiren de Ahmet olacaktır. Gesili şirketini vitrinin de ise son derece modern bir çift olan Ersin Gesili ve karısı Şeyda vardır. Ahmet için yengesi Şeyda tam anlamıyla bir şeytandır ve ailesinin sonunu getirecek tüm belaların sebebi olacaktır. Ağabeyi Ersin ise ruhunu şeytana satmış bir kafirdir! Şeyda Ahmet'in gazabına uğramaktan kurtulamaz. Karısının Ahmet'in hedefi haline gelmesinden rahatsız olan Ersin, kardeşinden hesap sorar. Maalesef bu tartışmada Gesili ailesine yeni bir problem yaratmaktan, bir acı daha vermekten başka işe yaramaz. Hacı'nın en küçük çocuğu olan Ayşe Ankara'da üniversite öğrencisidir. Fakat türban taktığı için okulda yaşadığı sorunlardan bunalan Ayşe isyan bayrağını çeker. Elbette kendine özgü, sıradışı tarzıyla! Öte yandan, başkent Ankara ise gergin ve hareketli günlere gebedir. Yakın bir zamanda yapılacak helikopter ihalesi, Türkiye'nin geleceğini belirleyecek niteliktedir. Bu ihalenin kaderindeki kilit isim ise Sevil Ötüşken; nam-ı diğer “The Lady”dir. Sevil bürokrasi ve iş çevrelerinde bağladığı işlerden aldığı komisyona atfen “Yüzde On Sevil” diye de tanınır. Seksapeli ve sonsuz hırsıyla Sevil, önüne çıkan her engeli aşıp hedefine ulaşan bir kadındır. Helikopter ihalesinde Amerikalılar adına çalışan Sevil'in yeni hedefi, Savunma Bakanı Rüknettin Çağlar'dır. Sevil'in uzatmalı sevgilisi, kıskançlığı dillere destan Faruk Gesili'dir. Hacı'nın kardeşi olan Faruk, hem karakter hem de yaşam tarzı olarak ağabeyiyle taban tabana zıttır. Faruk'un en belirgin özelliği Sevil'e olan hastalıklı tutkusu gibi görünse de bu eksik bir tanım olur. Faruk'un gizemli ilişkileriyle sürdürdüğü ve herkesten sakladığı bir yönü daha vardır. Bu yanıyla Faruk'ta helikopter ihalesinin karmaşık ilişkilerinin içine girecektir. Organize şubenin sıradışı başkomseri Yağız Balcı’yı ise yeni ve çok özel bir görev beklemektedir. Yağız için bu görev ne kadar şaşırtıcıysa, ona göz kırpan aşk da o kadar beklenmedik olacaktır.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Dekor Tasarım

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Oyuncu Seçimi

Seslendirmestormkadir

9 Ağustos 2009 18:38

çok saçma bi senaryosu olduğu için malesef tutmadı bu dizi. hacı'nın oğlunun sürekli -başımıza taş yağacak demesi de ayrı bi komediydi.

Cevap Yaz

enigmacuture

5 Şubat 2009 11:35

kadro iyi ama senaryo kötüydü

Cevap Yaz

göknil

10 Nisan 2008 17:21

çok müthiş bir film

Cevap Yaz

filimci

16 Kasım 2007 00:52

neden uzun sürmedi bilmiyorum çok iyi bir oyuncu kadrosu vardı ve çok başarılı bir diziydi

Cevap Yaz

erkan_2236

3 Ekim 2007 04:27

Oyuncu kadrosu çok sağlamdıda dizi o kadarda güzel değildi.Zaten çok uzun da sürmedi galiba...

Cevap Yaz

ozgurdUS

21 Mayıs 2007 07:25

Ben bu ekibin bir parçası olarak öncelikle bizim bu işi ekrana taşırken verdiğimiz emeklere saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Tabiiki bu diziyi sevenlerde sevmeyenlerde olacaktır.Ancak gerçek olan birşey var bu dizinin senaryosu gerçek yani yaşanmış bir olayın siz izleyicilere yansıması. HACI yayında olduğu sürece iyi ratingler almış ve sabit bir izleyici kitlesi edinmişti ancak elde olmayan sebeperden dolayı dizi yayından kaldırıldı. Kısaca sizin anlayacağınız bu kadar iyi giden ve izleyicisini ekran başına kilitleyen bir dizi daha rafa kalkmak zorunda kaldı.

Cevap Yaz

kopek

3 Mart 2007 00:45

boylesine mukemel bi diziyi nasil bitirdiler sasiyorum bu dizi superdi turkiyenin butun gerçeklerini onumuze serdi kurtlar vadisinin yapamadini bu dizi yapti dizinin sonradan çokmesinde diziden ayrilan oyuncularin payi buyuk ayrilmamaliydilar bu super diziden gerçektende yazik oldu diziye

Cevap Yaz

rikmahor

15 Kasım 2006 10:46

mükemmel bir dizi türkiye gerçeği ATATÜRKÇÜ\'lerle irticacılar karşı karşıya

Cevap Yaz

panter131

2 Kasım 2006 16:57

bence güzel bir dizi degil sıkıcı saçmalık

Cevap Yaz

prens-ilker

13 Ekim 2006 06:37

ilknur soynaş sana aşığım

Cevap Yaz
Yandex.Metrica