Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Emel Aydan (Erdoğan Kaşif)

Emel Aydan

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1951

Eğitim : Ortaokul

Hakkında : Striptizci-Sinema Oyuncusu/ İstanbul'da doğdu. Gerçek adı "Erdoğan Kaşif"tir. Oyuncu-Yönetmen Hüseyin Kaşif'in oğludur. Daha sonra İsviçre'de ameliyatla kadın olmuştur. Sinemaya geçmeden önce İsviçre'de gece kulüplerinde striptizcilik yaptı. Yurda döndüğünde yapımcıların dikkatini çekerek "Kutu" filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. Yeşilçam'da seks filmleri furyası döneminde otuzun üstünde film çevirdi. Oyunculuğunun yanı sıra sahneye çıkarak şarkıcılık yaptı.mansuryıldırım

18 Şubat 2015 09:19

Asıl adı erdoğan kaşif dir sadece70 lerin boş filimlerinde oynamıştır oyuncuğuda zayıftır zaten bu filimler yasaklandıktan sonra gazinolarda şarkıcılık yapmış bir daha oyunculuğa dönmemiştir..

Cevap Yaz

SarpBayhan

20 Kasım 2014 02:17

Özellikle Zeki-Metin filmlerinden tanıdığımız Hüseyin Kaşif'in oğludur ancak daha sonra kadın olduğunu ve transeksüel bir kişi olduğunu okuduğumda üzüldüm kendisi adına. Bence kendine yazık etmiş keşke hiç yapmasaydı bunları.

Cevap Yaz

performer

23 Ocak 2010 13:56

kendisi oyuncu ve yönetmen hüseyin kaşif'ın oğludur. gerçek adı erdoğan kaşif'dir. bununla ilgili bilgi agah özgüç'ün "türk  sinemasında cinselliğin tarihi" kitabında söz edilmektedir. ayrıca "bir yudum insan" programında konuk olan ve kendisi ile bir filmde rol alan gazanfer özcan'da bu açıklamayı yapmıştır. hatta merhum gazanfer bey filmde oynadıkları zaman o kişi'nin transseksüel olduğunu bilmediğini daha sonra öğrendiğini belirtmiştir. burada belirtmek isterimki kimse'nin özel hayatı ve tercihi kimseyi ilgilendirmemektedir. zaten bu bilgi amaçlı olarak verilmiştir. daha önce bilinmeyen bir konu olsaydı burada sözkonusu etmezdim. evet oyunculuğu tartışılabilir.

Cevap Yaz

enigmacuture

19 Mayıs 2009 09:55

Emel Aydan"ın transeksüel olduğunu ilk kez sizden duyuyorum. Hiç benzemiyor.

Cevap Yaz

deklan

9 Şubat 2008 17:58

gerçek adı erdoğan kaşif tir transeksüeldir 20 filmde oynamıştır

Cevap Yaz

emrahcakmak

23 Eylül 2007 05:14

seks filmlerinde adını duyuran cok kötü bir oyuncu

Cevap Yaz
Yandex.Metrica