Emel Aydan

Gerçek Adı Erdoğan Kaşif
Doğum Tarihi 1 Ocak 1951
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Ortaokul

Biyografisi

Striptizci-Sinema Oyuncusu/ İstanbul'da doğdu. Gerçek adı "Erdoğan Kaşif"tir. Oyuncu-Yönetmen Hüseyin Kaşif'in oğludur. Daha sonra İsviçre'de ameliyatla kadın olmuştur. Sinemaya geçmeden önc e İsviçre'de gece kulüplerinde striptizcilik yaptı. Yurda döndüğünde yapımcıların dikkatini çekerek "Kutu" filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. Yeşilçam'da seks filmleri furyası döneminde otuzun üstünde film çevirdi. Oyunculuğunun yanı sıra sahneye çıkarak şarkıcılık yaptı.

Oyuncu (22)

Son Yorumlar (6)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 18 Şubat 2015 09:19:53

5

Asıl adı erdoğan kaşif dir sadece70 lerin boş filimlerinde oynamıştır oyuncuğuda zayıftır zaten bu filimler yasaklandıktan sonra gazinolarda şarkıcılık yapmış bir daha oyunculuğa dönmemiştir..

SarpBayhan avatar SarpBayhan 20 Kasım 2014 02:17:02

1

Özellikle Zeki-Metin filmlerinden tanıdığımız Hüseyin Kaşif'in oğludur ancak daha sonra kadın olduğunu ve transeksüel bir kişi olduğunu okuduğumda üzüldüm kendisi adına. Bence kendine yazık etmiş keşke hiç yapmasaydı bunları.

performer avatar performer 23 Ocak 2010 13:56:01

kendisi oyuncu ve yönetmen hüseyin kaşif'ın oğludur. gerçek adı erdoğan kaşif'dir. bununla ilgili bilgi agah özgüç'ün "türk  sinemasında cinselliğin tarihi" kitabında söz edilmektedir. ayrıca "bir yudum insan" programında konuk ol an ve kendisi ile bir filmde rol alan gazanfer özcan'da bu açıklamayı yapmıştır. hatta merhum gazanfer bey filmde oynadıkları zaman o kişi'nin transseksüel olduğunu bilmediğini daha sonra öğrendiğini belirtmiştir. burada belirtmek isterimki kimse'nin özel hayatı ve tercihi kimseyi ilgilendirmemektedir. zaten bu bilgi amaçlı olarak verilmiştir. daha önce bilinmeyen bir konu olsaydı burada sözkonusu etmezdim. evet oyunculuğu tartışılabilir.

Yandex.Metrica