Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Colin Firth (Colin Andrew Firth)

Colin Firth

Doğum Yeri : Hampshire - England

Doğum Tarihi : 10 Eylül 1960

Eğitim : Barton Peveril College

Hakkında : Drama okulunda oyunculuk eğitimi alırken son sınıfta oynadığı "Hamlet"le keşfedildi. İngiltere'de "Gurur ve Önyargı" adlı romanın TV dizisi versiyonunda rol aldı. Canlandırdığı Mr. Darcy karakteri onu ülkesinde bir hayli popüler yaptı.- Annesi ve babası üniversitede öğretim görevlisi. Büyükanne ve büyükbabası da Metodist misyoneri olduğu için çocukluğunun ilk yıllarını Nijerya'da geçirdi. Özellikle Shakespeare'e ilgisi var. Defalarca Hamlet ve Kral Lear'ı oynamak için sahneye çıktı. Kraliyet Shakespeare Topluluğu'na üye. Oyunculuktaki başarısıyla ilgili olarak "Şimdiye kadarki rollerimde bana yardım eden fiziksel açıdan doğal görünüşüm. Yüzüm beni hem çok çirkin hem de çok güzel gösterecek bir güce sahip"diyor.

İlgili Filmlergecedensonra

7 Nisan 2011 21:57

zoraki kral filmindeki kekeme rolü ile takdirimi kazanmış ve lord wessex rolünde yürü git la dedirtmiş  genellikle komedi türü filmlerde görmeye alışık olduğumuz oyuncu..

Cevap Yaz

marwin

18 Ağustos 2009 12:33

bridget jones filmlerindeki oyunculuğunu çok sevdiğim iyi bir oyuncu

Cevap Yaz

f_ebru_b

5 Ekim 2008 02:31

bayıldığım oyuncu.tipiyle beni ayrıca bitiren insan :)

Cevap Yaz

capone

9 Mayıs 2008 22:42

çok başarılı bir oyuncu

Cevap Yaz

MİNİ COOPER

3 Mayıs 2008 20:55

hoş bi yüzü var ekranlara çok yakışıor

Cevap Yaz

Sineperi

27 Ekim 2007 12:22

Tiplemeye uygun olarak seçilen bir aktör. Karakter oyunculuğu sergilemek zorunda kalmadığı sürece sorun yok. Duygusal-kasıntı erkek tiplemelerinde çok başarılı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica