Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Arnold Schwarzenegger (Arnold Alois Schwarzenegger)

Arnold Schwarzenegger

Doğum Yeri : .Thal, Styria, Avusturya

Doğum Tarihi : 30 Temmuz 1947

Eğitim : Wisconsin Üniversitesi-İş Ekonomisi

Hakkında : Arnold Alois Schwarzenegger 30 Temmuz 1947 Graz doğumlu, Avusturya kökenli ABD vatandaşı, sporcu, sinema oyuncusu ve siyasetçidir. Arnold Schwarzenegger 1966'da önce Almanya ve aynı yıl Avrupa şampiyonu olduktan sonra kariyerindeki ilk amatör Uluslararası Vücut geliştirme şampiyonluğunu N.A.B.B.A Mr. Universe yarışması ile 1967 yılında İngiltere'de kazandı. O yıllarda bilinen en büyük organizasyonda 5 kez şampiyon oldu. Ancak onu hem vücut geliştirme sporunda zirveye oturtan hem de "Modern" dünyaya ikon olarak tanıtan yarışma Amerikalı bir serbest girişimci ve spor malzemeleri taciri olan Joe Weider'ın düzenlediği ve daha sonra vücut geliştirmenin Oscar'ı olarak kabul edilen I.F.B.B (International Federation of BodyBuilding) Mr. Olympia 1970 olmuştur. Bu yarışmada kendi standartlarında olan Mike Mentzer, Sergio Oliva, Frank Zane gibi proporsiyonu tam, oranları birbirine çok yakın dönemin elit vücutçularıyla yarışma serüveni devam etti. Müthiş devamlılığı ile o dönemdeki estetik algıların gelişmişlik düzeyi sayesinde 6 kez Mr. Olympia unvanını aldığında günümüz deyimiyle artık bir Star Profil'di ve dolayısıyla yaptığı her şey artık halk tarafından beğeniyle izleniyordu. 1979 yılında Wisconsin Üniversitesi İşletme ve Ekonomi bölümünden mezun oldu. Arnold, 1986'da ABD'nin eski başkanı John Kennedy'nin kızkardeşi Eunice Kennedy Shriver'in kızı olan Maria Shriver ile evlendi ve bu evliliğinden 4 çocuk sahibi olmuştur. Vücut geliştirme sporunu bırakan Arnold Schwarzenegger dergilerde, reklamlarda ve beyaz perdede boy göstermeye başladı. En büyük rakibi Mike Mentzer ile 5 yıl aradan sonra 7. ve son kez katıldığı 1980 Mr. Olympia'ya kadar yıllar boyu kıyasıya bir mücadele içindeydiler. Mike Mentzer bu sefer kazanmak istiyordu ve son yılların en iyi formunu yakalamış Arnold Schwarzenegger'in yokluğunda şampiyon olmuştu fakat Arnold Schwarzenegger ismi ve şöhretiyle sanki kendi adına düzenlenmiş bir veda gecesi havasında geçen yarışmada ona hiçbir zaman geçilmedi. Bunun doğrultusunda Amerika'da profesyonel spor hayatını sürdürdüğü yıllarda Hollywood Stüdyoları tarafından işlenmeye hazır elmas muamelesi gördü ve fiziğine uygun rollerde sinema izleyicisinin karşısında boy göstermeye başladı. Sinema kariyerinde özellikle Terminatör filmleriyle ünlenmiştirGRAND EKINOKS

24 Nisan 2020 20:34

valiliği döneminde yaptıklarını bende tasviye etmiyorum. ayrıca istanbul a konsantinapolis olarak yorum yapmıştı. bununla beraber açıkça israil yanlısıdır kendisi. ancak birde oyunculuk kariyeri var ve kesinlikle tartışılmaz terminator serisindeki ilk 3 film için 8 puanı hak ediyor fazlasını değil. ayrıca james cameron un dediğine göre terminator 6 kara kader terminator 2 nin devam filmiymiş 3. film ve sonraki seriler ayrı tutulacakmış inşallah doğrudur. ben 3. filmide çok başarılı buluyorum.

Cevap Yaz

yeşilçam1987

26 Haziran 2018 22:29

hem dış görünüşü hem de oyunculuk yeteneğiyle yapımcıları zengin eden efsane hollywod starıdır...hem kendisini hem de filmlerini çok seviyorum..

Cevap Yaz

vatansever10

4 Ağustos 2015 19:51

Valiliği döneminde yaptıklarıyla söyledikleriyle Türk halkının tepkisini çekmiş olsa da bence efsane oyunculardandır. Terminatör filmleri unutulmaz.

Cevap Yaz

kral_affetmez

16 Kasım 2013 17:13

birçok filmini izlediğim ve hayranı olduğum birisi.şimdilerde bildiğim kadarıyla kaliforniyada vali olmuştur kendisi. en sevdiğim filmi terminatör 2 olup fikrimce termınator rolü için doğmuş efsanelerdendir. ayrıca herkül new york da filmi de çok güzeldi sinemadaki ilk filmi zannedersem. bunun dışında silici 6.gün ölümüne takip komando batman ve robin av conan gerçeğe çağrı son kahraman gibi çok başarılı yapimlarda oynayarak tüm holywood seyircilerinin gönüllerinde taht kurmuştur kendisi.

Cevap Yaz

gezgin1903

1 Ekim 2013 19:25

aksiyon filmlerinin efsanevi oyuncusu

Cevap Yaz

Kenançetin

24 Nisan 2013 17:03

TERMİNATÖR filminde izlemiştim filmi çok beğendim rolünün hakkını verdi bence ve son filmi geçit yok filminde'de gerçekten usta bir oyuncu olduğunu gördüm...

Cevap Yaz

dizayn1981

8 Ekim 2011 21:08

Benim tanıdığım badisiyle gördüğüm aktör ama californiya valisidir.Terminatör ve komando flimlerini çok seyrettüğüm için favorim sayılır.bilmem anlatabildimmi?

Cevap Yaz

yeşilçam aşığı

19 Nisan 2010 19:14

aksiyon ve komedi türünde çok başarılı olan usta oyuncular arasındadır

Cevap Yaz

MGUNAY

15 Nisan 2010 10:12

terminatör filminin unutulmaz oyuncusu oyuncuğu iyiydi keşke sinemayı bırakmasaydı vali olupta ermenileri desteklemesi hiç hoş olmasada gene eski filmleri unutulmayacaktır.

Cevap Yaz

ayhanberk

10 Ocak 2009 15:26

Şimdiki California eyalet valisi olan Mr. Arnol diye hitap ediliyor.BÜYÜK VE BAŞARILI BİR OYUNCUUUUU

Cevap Yaz
Yandex.Metrica