Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sylvester Stallone (Sylvester Gardenzio Stallone )

Sylvester Stallone

Doğum Yeri : NewYork

Doğum Tarihi : 6 Temmuz 1946

Eğitim : Miami Üniversitesi, tiyatro bölümü. Mezun olmadan ayrıldı. (1967-69)

Hakkında : 6 Temmuz 1946 doğumlu Sylvester Stallone’nın gerçek adı Michael Sylvester Gardenzio Stallone’dır.İtalyan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak New York’da doğmuştur. Doğumu sırasında meydana gelen sorunlardan dolayı yüzünün yarısı kısmi felç olmuştur. 12 okul değiştiren Sylvester Stallone sergilediği davranış bozukluklarından dolayı okullardan atılmak durumunda kalmıştır. Profesyonel bir oyuncu olarak, ilk filmi 1971 yılındaki rol aldığı Woody Allen’nın çevirdiği Bananas'tır, ama asıl çıkışını 1976 yılında çevirdiği Rocky filmiyle yakalamıştır. "Bananas” adlı filmde rol aldıktan sonra aynı yıl içerisinde “ The Godfather ” için teklif alan Stallone, kendine güvenemediği için rolü geri çevirmiştir. Kendini bir anda Hollywood’un en gözde oyuncuları listesinde bir numarada bulan aktör, yakaladığı bu başarıyı daha sonraki filmleriyle devam ettirmeyi başardı. Üç evliliği ve üç çocuğu olan yıldız, Rocky serisinin yanı sıra Rambo film serisiyle de özellikle erkek sinemasever kitlenin ilahı olmuştur.

İlgili Filmlerkral_affetmez

19 Kasım 2013 18:09

çok başarılı bir kariyere sahip. bütün filmlerini izledim. en sevdiğim filmi ilkkan dır.

Cevap Yaz

Hakan_Irızak

14 Ekim 2012 20:44

bu kadar başarıdan sonra hayat ona 66 yaşında oyun oynadı.. başarılı oyuncu fakat hala uçan kaçan düşük kaliteli işlerle ugraşıyor

Cevap Yaz

Tayfa

2 Eylül 2012 13:57

yılların eskitemediği oyunculuk ve durucu ile hiç bir zaman eskimeyecek aktörlerden biri.

Cevap Yaz

gıgax

8 Haziran 2012 09:00

Nâmıdiğer Türk Düşmanı.Ne var ki Dünya sinema  tarihine damga vurmuş bir usta.

Cevap Yaz

S.Sarp Saatçi

21 Şubat 2012 21:43

Çocukluk yaşlardan itibaren Rambo ve Rocky serilerinden tutun Cehennme Meleklerine kadar bir çok filmlerini izlediğim ve her filminden ayrı bir zevk aldığım usta oyunculardan bir tanesi.

Cevap Yaz

delikadir39

17 Temmuz 2011 19:28

Ermenilerle ilgili film çekeceğini açıklasa da filmlerini her şeye rağmen takip ederim.Hareketli sahnelerdeki başarısı sebebiyle hollywoodun Cüneyt Arkın'ı diyebilirim.

Cevap Yaz

Loverman

8 Temmuz 2011 01:09

yabancı sanatçılar içinde sylvester stallone gerçekten önemli bir yere sahiptir. çok az yabancı film izlesemde eğer tvde onun oynadığı filmi görürsem kaçırmam kesinlikle. rocky rambo serilerinin hepsini izlemişimdir. bunlar dışında kobra, hürkan, yarışçı ve suikastçı filmleride çok güzeldir. kısaca çoğu filmi güzeldir.  

Cevap Yaz

selimcelal

1 Mart 2011 10:49

Eski filmleri muhteşemdi.Bana göre en iyi filmi İlk Kan Rambo 1 dir.Tabi Hürkan Rocky serisi Dağcı Güçlüler Bölgeside en iyi filmlerindeendir.Sezai Aydın dublajıyla çok sevildi.

Cevap Yaz

MGUNAY

17 Mayıs 2010 11:06

yaptığı filmlerde milyonlarca genç insanın sevgisini kazandı ülkemizde Sezai Aydın dublajıyla çok sevildi. uzun ömür diliyorum.

Cevap Yaz

yeşilçam aşığı

19 Nisan 2010 19:18

müthiş bir oyuncu yaşayan efsane bir rocky o bir rambo o bir kahraman hiçbir zaman unutulmayacak usta bir oyuncudur

Cevap Yaz
Yandex.Metrica