Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!


sinemaagresif

18 Şubat 2016 14:01

Anadolu insanının ,yoksulların, dışlanmışların, ötekileştirilmişlerin sesini ifade eden ,arabeskin babasıydı. Bir zamanlar verdiği konserlerde insanların kendilerini jiletlemeleri her ne kadar hoş olmasa da Müslüm Baba'nın o muazzam o yanık sesinin ve güzel şarkılarının insanlar üzerindeki tesirinin ne kadar büyük olduğunun bir göstergesiydi bence. Seni kalplerimizde hep yaşatacağız Müslüm baba. Nur içinde yat. Allah gani gani rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Ciggarette44

27 Eylül 2015 18:52

Müslüm baba çok derin okuyor.şarkıları arabesk'in kralı akşam dinleyerek gözlerim doldu. Allah rahmet eylesin..

Cevap Yaz

yavuzhan54

1 Kasım 2013 18:09

en sevdiğim sarkıcı gencliğimde bütün kasetlerini alırdım

Cevap Yaz

Engin85

25 Temmuz 2013 20:45

ben hayat`da Müslüm babami unutmayacam en cok sevdiyim filimi oglum`dur bakiyom cok hic unutmam Müslüm Babami

Cevap Yaz

dioy

7 Mayıs 2013 14:22

Yorumunu beğensemde arabesk söylediği zamanlar şarkılarını dinlemedim. Hiç bir kasedini almadım. Ama efsaneleşmiş bir söylentiye göre nota lara doğru zamanda basabilen sayılı seslerdenmiş (müzik te böyle bir şey varmıdır bilmiyorum, teknik anlamda müzikten anlamam). Ancak şunu söyleyebiliriki "Paramparça" yı Teomandan daha güzel yorumlamış. Bu da büyüklüğünü ve ustalığını benim nezdimde açıkça ispat ediyor. Müslüm Baba yı hep kendine mahsus, mahçup edalı nezaketi ve hoş görüsüyle hatırlayacağım. Bir şaka programında şakacıya karşı nazik ve sabırlı tavrı yada son zamanlardaki "arabesk ve arabeskçi ! " tartışmalarındaki beyefendi tavrıyla örnek bir sanatçıydı. Aşk ve sanatçı kavramının örselendiği günümüzde yıllarca kendisinden yaş olarak oldukça büyük olan Muhterem Nur la hiç bir magazinel durumuna (bildiğim kadarıyla) şahit olmadığım, sadakat abidesi bir insandı. Şöhrete kavuşunca eşini boşayıp, genç sevgili peşinde koşan ve bilmem kaçıncı kez evlenen insanları aklınıza getirin. Farkı sizde göreceksiniz....

Cevap Yaz

Loverman

10 Mart 2013 16:48

birçok kuşak müslüm babanın şarkılarıyla yaşadı, ağladı efkarlandı. herkes tarafından sevilen değerli bir sanatkardı. hiçbir zaman unutulmayacak. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

B a r b a r o S

9 Mart 2013 21:45

dev bir sanatçıyı kaybettik daha çok erkendi müslüm baba... Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

liondaddy

6 Mart 2013 17:39

Niye bırakıp gittin bizi be baba. Allah mekanını cennet eylesin. Huzur içinde yat.

Cevap Yaz

portiangel

4 Mart 2013 10:47

Allah rahmet etsin.Türk müziği literatüründe bir ekoldü.Eminim her kesimden insanımızın en az bir tane beğendiği, dinlerken dinlendiği şarkısı vardı.

Cevap Yaz

leon_red

3 Mart 2013 20:41

Yıl 1993 yer Gülhane parkı aylardan Haziran yüz bin kişi vardı Gülhane parkında ne mutlu ki biride bendim o insanların… Tam da Nazım Hikmet, in şiirin de bahsettiği o ceviz ağacının altında uzanmış dinliyordum Müslüm babayı yüzünü görmek ne mümkün sesini duyduğuma dua ediyorum… Ben konser başlamadan taş çatlasın 1 saat önce gitmişim Gülhane, ye 1 haftadır Gülhane parkının önünde yatanlar var ve mükâfatlarını almışlar en ön sırada yer tutarak kendilerine… Kendinden geçmeyen hiç kimse yok öyle ki – burası yasak diyen görevlilere hep bir ağızdan _ YALNIZLIK KOROSU tarafından İTİRAZIM VAR var şarkısı ile cevap veriliyor :) 3 saat hiç aralıksız durmadan ara vermeden her biri her gecen gün daha da efsane olan şarkılarını söylüyor Gülhane yıkılıyor yer yerinden oynuyor… Sığmıyor kalabalıklar Gülhane’ye bir ucu Sarayburnu’na bir ucu Sultanahmet’e uzanıyor rivayet odur ki o günden sonra Gülhane parkı bir daha hiç o kadar kalabalık olmuyor… Yarın Teşvikiye camiinde MÜSLÜM GÜRSES’in cenaze namazı var MÜSLÜM GÜRSES’i son defa dinlemek ama bu sefer sessizce ve ebediyete uğurlamak için orda olacak sevdikleri ve bir daha hiçbir zaman o kadar kalabalık olmayacak Teşvikiye…

Cevap Yaz
Yandex.Metrica