Sami Tunç

Doğum Tarihi 12 Ekim 1934
Ölüm Tarihi 1 Ocak 1979
Doğum Yeri İstanbul
Ölüm Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Tophane Sanat Enstitüsü

Biyografisi

Oyuncu - Yapımcı. 12 Ekim 1934 tarihinde İstanbul'da doğdu. Bir süre Tophane Sanat Enstitüsü'nde okudu.Gümrük Komisyonculuğu, Kalorifer Tesistçılığı yaptı. 1964'de Hasan Kazankaya'nın yönettiği " Dullar Tercih Edilir" filmiyle oyunculuğa başladı. Yardımcı oyuncu olarak ün yaptı. Çok sayıda filmde önemli rollerde gözüktü. 1969'da Tunç Film'i kurarak oyunculuğuna,yapımcılığı ekledi. Foto romanlarda oynadı. 1979 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu hayata veda etti.    

Yapımcı (13)

Oyuncu (143)

Son Yorumlar (12)

mansurx avatar mansurx 06 Aralık 2016 06:15:45

7

Sami tunç yetenekli,karizmatik iyi bir oyuncuydu kötü dam rollerine yakışıyordu yaşasa çok daha iyi bir kariyeri olacağı kesindi böyle yetenekli karizmatik bir oyuncuyu 45 yaşında trafik kazasında kaybetmek çok üzücü allah rahmet eylesin mekanı cenne t olsun.

AlınYazısı avatar AlınYazısı 08 Şubat 2016 09:36:38

10

Hani, Karizmatik Kötü Adam derler ya İşte Sami Tunç tam o kalıba uyabilen biri. Film finallerinde kötüyken son anda dost olan
Düşman dediği adamın en has dostu olabilecek bir karakteri var.
Yürüyüşü saç şekli stili mimikleri bıyık altından gülüşü
K arizmatik bir sinema oyuncusuydu.
Allah Rahmet Eylesin.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 07 Şubat 2016 19:20:00

10

onu nasıl anlatsam bilmiyorum. yeşilçamın en değişik jönlerinden biri. araba kazası geçirmiş ölmüş. sinemaya ferdi babanın fillmi veda etmiş herhalde insan sevince adlı bir filmleri var yapım 79 du. dinçer çekmez ve erdoğan esenboğa sesi kendisine ço k yakışıyor. öyle bir ölüm tarzı var ki sami beyin sanırsın ki gerçekten ölüyor. kendini rolüne fazla kaptıranlardan ee iyi oyuncu dediğin sadece oynamayacak rolünü yaşayacak kötü adam rollerinde çok başarılı bir aktör.ölümüne gerçekten çok üzüldüm.zamanında 13 adet filminde yapımcılığını yapmış. fırsatı olsa yada dili olsa dünya aktörleri arasına girebilecek kadar yetenekli buluyorum ben. en çok tamer yiğitle çevirdiği yabancı ve kalleşler, ferdibaba ile çektiği insan sevince , izzet günayla oynadığı kaderin esiriyiz ve serdar gökhanla çektiği kara pençe filmleriyle hatırlarım onu bu filmlerde oskarlık perfonmas sergilemiş. değişik bir oyun gücü var, değişik bir yüz ve tarza sahip. oda bir erol taş olabilirdi ama sinemadan uzaklaşmış.erotik furya dönemindede oynamış ama öyle ahım şahım bir erotik filmine denk gelmedim. ama kısacası sami abi her rolün adamı tabi kötü adam başta olmak üzere :))

Yandex.Metrica